Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Pavšalni lov za lovske kinologe

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto Pavšalni lov za lovske kinologe

    Znano je dejstvo, da je mladih lovcev vse manj, še manj pa je takih, ki bi stopali na kinološka pota. Na mojih gostovanjih v drugih loviščih sem pogosto priča prepirom o tem, kdo bo naganjal in kdo bo na stojišču. Le redka so tista lovišča, kjer je obratno.
    Zanima me, če se je komu porodila ideja, da bi lovskim kinologom, ki bi bili pripravljeni sodelovati na pogonih s svojimi psi (ustreznimi seveda), ponudili nekakšen pavšal v zameno za udeležbo na pogonih, kot je to npr. v navadi za tuje goste.

    Vaša mnenja.....

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Misliš da bi dobili kinologi plačano ali da bi plačali oni?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Pri nas se vodniku psa za udeležbo na pogonu prizna opravljene delovne ure, prav tako za iskanje obstreljene divjadi in pregled nastrelov.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pametno.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V nekatere LD družine prideš s psom in so prav veseli. Loviš zastonj.

    Res je, da morajo ponekod "naganjati" mlade, da gredo v pogon. Matr so leni, pa še psa nimajo

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Misliš da bi dobili kinologi plačano ali da bi plačali oni?
    Da ne bo pomote:
    LD ponudi kinologu, da v zameno za določeno plačilo lovi pri njih na vseh zimskih pogonih. Torej ni treba,d aga nekdo povabi, ampak si pravico do lova kupi.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Hubertus, k nam lahko prideš vsako nedeljo. Eden od nas te bo pač pisal za svojega gosta, pa je. Sicer pa tvoja ideja ni slaba, mogoče jo bom predlagal na občnemu zboru :icon_:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, k nam lahko prideš vsako nedeljo. Eden od nas te bo pač pisal za svojega gosta, pa je. Sicer pa tvoja ideja ni slaba, mogoče jo bom predlagal na občnemu zboru :icon_:
    Dvakrat, trikrat, potem pa te začnejo imet po zobeh. Sploh, če je lov uspešen in tudi tebi dodelijo porcijo.

  9. #9

    Privzeto

    Mi zadnja leta nimamo problemov s pogonom - zmeraj dosti zainteresiranih, velikokrat preveč, da mora kdo na stojišče.
    Imamo pa pogon s psom stimuliran pri vrednotenju "dela" v lovišču (1 : 1,5 , udeležba na stojišču : pogon s psom), polovica planiranih lovov pa pomeni še plačano cepljenje in hrana ali druge potrebščine v višini cca 50 EUR. Sedaj nas je 35 članov in imamo 16 psov.
    Na Hrvaškem pa sem večkrat videl in celo poznam dva lovca, ki redno hodita lovit in poganjat po loviščih širom države v zameno za lov in plačilo (vsak vodita po 5 brak jazbečarjev).
    Pri nas pa bo po moje minilo še nekaj časa, da bi lahko sprejeli kaj takega. Mislim, da so zadeve zastavljene preveč togo.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Pa tudi jagati se da brez psov (inšpektorji spijo ), ni nobenih stroškov, ...

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •