Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 86

Tema: Nakup daljnogleda

  1. #21
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Perun, če si pozorno prebral moj prispevek, sem v njem tudi povedal zakaj sem pisal zgolj o enem proizvajalcu; ker uporabljam ta daljnogled in lahko kolegu o njem tudi kaj povem, če ga zanima. O drugih pa mu glede praktične uporabe ne morem dosti povedati, ker jih ne uporabljam. Grajati ali hvaliti nekaj, kar še nisem uporabljal pa vsaj jaz nimam navade, dokler zadeve ne preizkusim. Lahko bi v googlu iskal vse možne firme in mu jih nalepil ter pametoval o njih na podlagi prispevkov objavljenih na internetu, ampak to zna pogledat tudi sam.

    Sicer mislim, da je prav, da se čim več uporablja izraze, ki jih naš materin jezik pozna, vendar tudi ta "dvogled" ne bo nikogar od nas skrajšal za glavo. Pomembno je, da vsi vemo za kaj se gre in da lovski kolega dobi uporabne povratne informacije. Tudi ostali občasno kakšno narečno pribijemo, pa se vseeno razumemo. Odziv pa je bil takšen, kot da bomo človeka, ki je je samo iskal nasvet od lovskih kolegov, zaradi tega dvogleda spravili v Haag...

    Perun, a se ti je v preteklosti zdelo, da sem že kdaj "v luft skakal" na tem forumu? Zakaj pa? Zaradi drugače mislečih, kateri imajo kot sleherni človek vso pravico povedati svoje mnenje o določeni zadevi? Če si moj prejšnji prispevek tako razumel, naj ti povem, da ni bilo tako mišljeno. Mislim pa, da bi lahko svojo energijo, ki si jo vložil in jo še vedno vlagaš v ta forum ter ogromno znanje, ki ga imaš, bolje izkoristil za svetovanje in pomoč lovskim kolegom, ki jo potrebujejo, kot pa za izlive svojih čustev v vsaki temi na forumu.

    Kadunc? Osebno poznam enega, ampak ta nima nobene veze z lovstvom. Če si kaj rabil, ti žal ti ne morem pomagat... Sicer pa ni olikano ogovarjat ljudi, ki jih mogoče ni na tem forumu in ne morejo ničesar povedati v svoj bran.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Tukaj se je najbrž tudi zmotil ...Bresser 8x10

  3. #23
    Perun Guest

    Privzeto

    Mazzinga, malo fantaziraš in pretiravaš.
    Daljnogleda ne moreš ocenjevati, če ga ne primerjaš z drugimi v vsaj približno isti kategoriji. Predvsem, ker imamo oči, ki niso prišle iz iste štance. In tudi ker se kondicija oči iz trenutka v trenutek lahko spremeni. Tudi sam bi lahko priporočil določen izdelek, ki je bil meni všečen in ki se mi je pri preizkusu izkazal za dobrega. Pa se zavedam, da bo lahko v uporabi in očeh drugega ta izdelek slabši od tistega, ki sem ga jaz ocenil za dobrega.

  4. #24
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja obakrat sem se zmotil in kaj potem??? Kaj pa če sem dislektik?? Fantje še vedno tema teče o daljnogledih in tako naj ostane.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #25
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat Perun je objavil: Pokaži objave
    Mazzinga, malo fantaziraš in pretiravaš.
    Daljnogleda ne moreš ocenjevati, če ga ne primerjaš z drugimi v vsaj približno isti kategoriji. Predvsem, ker imamo oči, ki niso prišle iz iste štance. In tudi ker se kondicija oči iz trenutka v trenutek lahko spremeni.
    Zdaj pa si zakompliciral. Bostjan prav gotovo ni pričakoval primerjalnih testov, temveč samo nasvete, predloge in pomoč lovcev pri izbiri daljnogleda. Jaz sem kot tudi nekateri drugi samo navedel eno izmed opcij v cenovnem obsegu, ki ga je postavil in nisem promoviral ali ocenjeval določenega proizvoda. Če se boš držal zgornjega razmišljanja, potem mu lahko svetuješ naj ne kupuje nič, saj se kondicija oči iz trenutka v trenutek lahko spremeni in lahko jutri bognedaj nenadoma tudi oslepi in ne bo rabil nič.

    Citat Perun je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam bi lahko priporočil določen izdelek, ki je bil meni všečen in ki se mi je pri preizkusu izkazal za dobrega. Pa se zavedam, da bo lahko v uporabi in očeh drugega ta izdelek slabši od tistega, ki sem ga jaz ocenil za dobrega.
    Pa se ti ne zdi, da je pričakoval ravno to od vseh nas?


    P.S.: pa dajva zaključit, ker nikakor ne bova prišla na zeleno vejo in kolegu priporoči kakšen tebi všečen izdelek, ki se ti je pri preizkusu izkazal za dobrega. Mogoče mu bo ravno tvoj najbolj odgovarjal.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  6. #26
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Kje so moderatorji?

  7. #27

    Privzeto

    BOštjan, v tem prednovoletnem času poglej malo na strani Frankonie ali Kettnerja, ker imajo včasih kake akcije. Tako akcijo je letos odkril Fonza in nas je kar nekaj forumašev nabavilo daljnoglede Docter 10x42, v bistvu vzhodnonemška Jena. Cena je bila, če se prav spomnim nekje okrog 400€ (fonza prosim popravi, če sem se zmoto). Daljnogleda pred nakupom nisem nikoli držal v rokah in je bil to bolj nakup na slepo srečo ampak kot se je izkazalo se je zadeva čisto solidno obnesla v mraku in tudi tako na splošno.

    Nov daljnogled pa sem potreboval, ker pri lovu uporabljam očala in mi je malo starejši Zeiss 10x56, nenhno praskal leče, uporabnih gumijastih nastavkov, ki bi držali očala stran od okvirja leče pa preprosto nisem našel. Je pa daljnogled kljub starosti 25 let, še vedno boljši od marsikatere novotarije.

    Drugač pa sanje so Leica 10x56, ampak se le-te začne pri 2000€.

    Dejansko se ti splača zadevo naročiti prek spleta, ker so marže slovenskih trgovcev ubijalsko visoke.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  8. #28

    Privzeto

    Glede tega kar je objavil Mazzinga. Ne bom firme direktno poimenoval, samo ta firma ima cene približno 70% bolj nabite cene kot če stvari nabavljaš pri zastopniku. Vsaj kar se tiče kataloga ki smo ga dobili domov, recimo vem, da za Fenix svetilke nabijajo ceno do maksimuma. Če kdo hoče stran zastopnika za Fenix svetilke naj mi piše na ZS.
    V glavnem preden kaj kupiš, se je vedno dobro pozanimati pri direktnem zastopniku, pa še potem njegove cene primerjati s cenami v tujini.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  9. #29

    Privzeto

    jaz sem pred leti kupu Olympusa... sm ga dobu z vsemi možnimi popusti za cca 25.000 SIT... ne vem no.... sam jst sm zlo zadovoljen... in me ni noben dražji dvogled prepričal da je tok boljši.... vidljivost je več kot odlična... na puški imam Zeissa in Swarovca pa povem da ko pade mrak zadnji v igri ostane Olympus...

    lp

  10. #30
    bostjan Guest

    Privzeto

    Sem gledal te kataloge,in je ponudba velika.Za to pa rad preberem vaše izjave kakšne izkušnje imate z kakim modelom v mraku!Ker vsi vemo da divjad iztopa čedalje bolj v mraku,saj takrat več ni toliko dogajanja v okolju(sprehodi z psmi,tekači,kolesarji,itd...)!
    Me pa vleče da bi obiskal sejem v Budimpešti tam bi se ziher kaj našlo,ker je kar velik .
    Mislim da je v marcu.
    Bil nekaj let nazaj tam in mi je bilo všeč robe malo morje za videt pa še sprobaš lahko!Je pa fajn vedet kateri model kaj ponuja saj dvomim da ti bi pustili ka bi v tisti gužvi tam letal z daljnogledom zunaj in ga sprobaval v mraku(malo heca)!
    Hvala da ste se tak odzvali z nasveti:no saj vsi vemo da stanje denarnic ni rožnato in da vsak evro pogledaš kam ga investiraš!

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •