Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 86

Tema: Nakup daljnogleda

  1. #11

    Privzeto

    Beseda dvogled je srbizem.

    Drugače pa kakšen buschnel ni slaba izbira.
    In ne kupuj na silo, ker ga boš dolgo imel, potem ti bo pa žal da nisi vzel kaj drugega.

  2. #12

    Privzeto

    Imam Bushnell Legend 8x42 že kakšna 4 leta in sem zelo zadovoljen, drugače pa se dobi Bushnella dosti ceneje iz tujine., kar se pa tiče besede dvogled, ne vem zakaj nekateri tako komplicirate, če pa 90% Slovenskih lovcev uporablja to besedo. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Vsi vemo za kaj se gre, pri vseh teh izrazih, razen nekaterih izjem. Bostjan, za 350e se včasih da dobit tudi swarovskega, 7x42ga, govorim o rašpitinu za okoli vratu

  4. #14
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Na tem forumu sploh ni pomembno ali je daljnogled, dvogled, dalekozor,... in kaj jaz vem kaj še. To ni forum lingvistov z g. Toporišičem na čelu, ampak lovski forum. Pomembno je, da se med seboj razumemo, in da forum služi svojemu namenu. Mislim, da zaenkrat še vsi pišemo razumljivo in da nihče od trenutnih članov tega foruma ne rabi tolmača.
    Lovski kolega je samo iskal nasvet glede nakupa daljnogleda, tri četrtine vsega pisanja v tej temi, pa se nanaša na izraz "dvogled", katerega je uporabil in za katerega vsi vemo kaj pomeni, a se je bilo treba tudi ob to spotakniti namesto, da bi dobil čim več uporabnih odgovorov na svoje vprašanje. Take in podobne opazke se meni osebno zdijo že malo otročje...

    Bostjan spodaj sem ti prilepil nekaj daljnogledov v cenovnem razponu, ki si ga postavil. Prvega izmed njih imam sam in povem ti, da je za mojo lovsko uporabo čisto dovolj. Uporabljam ga približno 5 let in mi še vedno služi dobro, res pa da ni ne Swarovski, ne Zeiss oz. kakšno drugo zveneče ime. O ostalih daljnogledih ti iz prakse (kar edino šteje) ne vem povedat veliko, saj odkar imam tega, se še ni pokazala potreba, da bi ga zamenjal. Navedene cene naj ti služijo zgolj za orientacijo, saj se spodnje daljnoglede povečini da dobit ceneje. Sicer pa ne kupuj daljnogledov s premerom leče objektiva manj kot 42mm ker niso primerni za lovsko uporabo in boš kupoval dvakrat.






    P.S.: Na koncu naj se opravičim avtorju, ker sem tudi jaz prispeval svoje k nepotrebnemu smetenju njegove teme in moderatorju, ker sem zašel iz teme in pisal o tistem, kar bi pravzaprav moderator moral urejat oz. brisat, saj je podobnih "nepotrebnih" pisanj, ki zamnjšujejo preglednost foruma čedalje več.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  5. #15
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #16
    Perun Guest

    Privzeto

    Mazzinga in zakaj poleg tega, da se očitno požvižgaš na materin jezik preferiraš samo eno firmo in podajaš linke na njeno spletno stran?
    Sta s Kaduncem prijatelja? Samo vprašam, da ne boš kaj u luft skakal.

    Kar se tiče opravičevanja moderatorjem pa lepo pove reklo: "Nič pardon, jajca so po kron!"

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No pa dajmo naprej o daljnogledih. Sanyu je sigurno dobra izbira in tudi glede na ceno je kar med prvaki. Jaz uporabljam dva in sicer Starega ruskega Tento 7x50 in Bresser 8x10. Z obema sem kar zadovoljen in moram povedati,da je rus v bistvu Zeiss (vshodna Nemčija ) in ga od vrhunskih loči le Mehanika in robustnost izdelave, medtem ko so leče po 25 letih popolnoma primerljive z sodobnimi Zeissi. Bresser pa je pač nekaj kar je poceni in bolj moderno izdelano vendar ker večkrat sedim na preži z lovci ki premorejo boljšedalnoglede opažam,da ko jaz ne vidim več dobro oceniti divjadi jo tudi on ne more več.Dejstvo pa je,da silhueto pa vidi kakih 5 minut dlje. No Bresser je stal 105e z popustom 10% swarovski 7x48 ga pa 800e. Skratka ko bom velik in ne bom vedel kam z denarjem bom kupil Swarota do takrat pa bom popolnoma zadovoljen z tem kar imam.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    mogoče malo mimo, pa vseeno:

    Dvogledi so podvrsta daljnogledov;)
    Iz Wikipedije, proste enciklopedije:

    "Daljnogled ali teleskóp je optični instrument, s katerim dobimo povečano sliko oddaljenih predmetov. Daljnogledi, ki kot objektiv uporabljajo lečo, so refraktorji, tisti z zrcalom kot objektivom, pa reflektorji. Pravo in obrnjeno sliko, ki jo ustvari objektiv, opazujemo z okularjem."

    Beseda živi, če jo vsakdanjem življenu uporabljamo, sicer gre v pozabo. Če imamo lepo slovensko besedo daljnogled, potem jo uporabljajmo namesto besede "dvogled".
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #19

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    swarovski 7x48 ga pa 800e.
    Kaj pa je to za en Swarovski ?
    V kraljestvu Zlatoroga

  10. #20

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa je to za en Swarovski ?
    Se je pač malo zmotil. 7x42 GA je mislil.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •