Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 86

Tema: Nakup daljnogleda

  1. #41

    Privzeto

    Ker imam oba daljnogleda o katerih je debata in sicer Swarovski habicht 7x42 (star dva tedna) ter Kahlesa 8x42, se bom še jaz oglasil v tej temi.

    Vse kar je napisal Optik-trade je res. Je pa med njima kar precej velika razlika v mraku. Zame je bolj uporaben Habicht, ker včasih tistih 10 minut v mraku pomeni pomeni precej več kot pa boljša ostrina. Je pa res da je za kakšno gamsjo jago Kahles boljši ker je manjši, lažji, večja povečava in boljša ostrina.

    Lp

  2. #42

    Privzeto

    Sam imam Swarovca pa ga moram tudi jaz pohvalit. Res se lepo vidi v mraku ali ob polni luni. Za opazovanje na daljše razdalje pa ne rabim več, ker redko tudi streljam dlje od 120 metrov. Za to razdaljo mi pa daljnogled služi odlično.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #43

    Privzeto

    Evo - izbire toliko, da ne veš, kaj bi vzel:

    http://www.hot-range.com/index.php?o...art=0&limit=50

    Moraš pa se res odločit, za kdaj točno bi dvogled rabil. Včasih je 200€ že dovolj za konkretno namembnost, za ekstremne pogoje je pa pač Leica. Tisti, ki jo imajo in tisti, ki smo skozi njo gledali pač vemo, zakaj je takšna cena (ker je "Best of the best" )...! Se je treba pa na lastne oči prepričat...!

  4. #44

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    zanima me če imate kaj izkušenj s temi daljnogledi in kateri se vam zdi bolj uporabn...

    - SANJU 7X42 WP
    - Bushnell H2O 8x42 porro
    - Bushnell Marine 7x50

    Zdaj imam nek star daljnogled 8x30 porro, pa bi rad za kakšno leto ali dve kupil en dokaj uporaben daljnogled cenejše varijante, ker potem mislim kupiti swarovca 7x42.
    Se da dobit kaj druzga "boljšga" v cenejšem ranku?

  5. #45

    Privzeto

    Na ebayu kupi starga zeissa al pa kak drug rablen dvogled pa ga boš mel do konca živlenja, če ga ne boš razbil ti dvogledi se pa po dveh letih tk sami razletijo. Imam sanju, kolega ma busnela, to se vse razmaje sploh pri busnelu, sanju je pa samo nastavlanje okularjev potrebno vedno ko bi rad nekaj videl. Navadno se slika glih zostri ko živali več ni.
    LZ.

  6. #46
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    jaz ti prodam mojega sanju 7x42 wp za 50€, če te zanima.

  7. #47

    Privzeto

    Sam imam vixena in moram rect da v ceni poseka vse dvoglede v tem rangu,v kvaliteti pa je vsaj na nivoju steinerja,ce ne više

  8. #48

    Privzeto

    ma jst sm si pa zdej kr kupil rabljenga swarovca 7x42 za 350€, sam je črn

    upam da bo služil svojemu namenu...

  9. #49

    Privzeto

    Si ga dobil se kar ugodno!
    V kaksnem stanju pa je?

  10. #50

    Privzeto

    mal je po ohišju popraskan, leče so čist lepe brez praskice, "škil" pa tud nč, se prov fajn vid..

    velika razlika med prejšnim "kr enim" 8x30 in zdej tem.

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •