Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 86

Tema: Nakup daljnogleda

  1. #31

    Privzeto

    Sejmi so definitivno dobra osnova za nakup. Maš vsaj malo več materiala na kupu, vidiš kaj je novega in konkurenca dela svoje, posebaj zadnji dan sejma se splača it pogledat, sicer takrat pod predpostavko da veš točno kaj kupuješ, ker so prodjalci že malo naveličani in se da zmenit še za kakšen večji popust od sicer običajnega sejemskega.

    Sicer pa je res, da boš dandanes težko nabavil kaj posebno slabega ali neuporabnega. LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #32
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat Igoman je objavil: Pokaži objave
    Glede tega kar je objavil Mazzinga. Ne bom firme direktno poimenoval, samo ta firma ima cene približno 70% bolj nabite cene kot če stvari nabavljaš pri zastopniku. Vsaj kar se tiče kataloga ki smo ga dobili domov, recimo vem, da za Fenix svetilke nabijajo ceno do maksimuma. Če kdo hoče stran zastopnika za Fenix svetilke naj mi piše na ZS.
    V glavnem preden kaj kupiš, se je vedno dobro pozanimati pri direktnem zastopniku, pa še potem njegove cene primerjati s cenami v tujini.

    Točno tako, kot si povedal. Jaz sem tudi hotel biti nekoliko bolj "nežen", zato sem napisal samo, da se omenjene daljnoglede da dobit ceneje. V resnici se jih da dobit kar dosti ceneje od cen navedenih v tem katalogu. In res je, da so vse cene v tem katalogu navite.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  3. #33

    Privzeto

    Morda pa bi prav prišel tudi kakšen daljnogled iz fotostudija. Tam se da dobiti pod 200€ kakega nikona, pentaxa, minolto ... pa popolnoma dobro delajo, samo 10x50 ali 7x50 vzameš pa nimaš kaj falit.
    Sam že nekaj let uporabljam daljnogled "visiomar" 10x50, ki sem ga po nesporazumu nabavil prek kataloga (moral bi biti bresser) cena pa je bila reci in piši takratnih 4000 sit. Torej tisti bresser, ki ga včasih lahko dobiš v avstrijskem trgovskem centru v akciji za 17 €.
    Kaj je problem? Hudič je po nekaj letih popustil in se mi v zimskih mesecih zarosi, če ga ne držim v rokavicah, poleti pa dela bp, tudi v mraku in luni. Bo potrebno menjati, samo se mi ne mudi, ker je doma še ena 30 letna minolta, ki ima sliko za vikat, pa en ruski tento ...

  4. #34
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat bostjan je objavil: Pokaži objave
    .....
    Me pa vleče da bi obiskal sejem v Budimpešti tam bi se ziher kaj našlo,ker je kar velik .
    Mislim da je v marcu.
    Bil nekaj let nazaj tam in mi je bilo všeč robe malo morje za videt pa še sprobaš lahko!Je pa fajn vedet kateri model kaj ponuja saj dvomim da ti bi pustili ka bi v tisti gužvi tam letal z daljnogledom zunaj in ga sprobaval v mraku(malo heca)!
    Hvala da ste se tak odzvali z nasveti:no saj vsi vemo da stanje denarnic ni rožnato in da vsak evro pogledaš kam ga investiraš!
    Vidim, da si najverjetneje iz Prekmurja. Tudi jaz sem že bil na sejmu v Budimpešti (med časom 4letnega bivanja v Lendavi). Ogromna ponudba in kar je najbolje, vse lahko primeš v roke. Drugače je pa malo težja komunikacija - Madžari niso najbolj dovzetni za tuje jezike...

    Kaj pa pravite na novi model Bushnell Trophy XLT? Se ga da ugodno zrihtati...

  5. #35
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da si najverjetneje iz Prekmurja. Tudi jaz sem že bil na sejmu v Budimpešti (med časom 4letnega bivanja v Lendavi). Ogromna ponudba in kar je najbolje, vse lahko primeš v roke. Drugače je pa malo težja komunikacija - Madžari niso najbolj dovzetni za tuje jezike...

    Kaj pa pravite na novi model Bushnell Trophy XLT? Se ga da ugodno zrihtati...
    Je super če gre zraven kdo ki obvlada jezik;ker kot si omenil z nemšč...ali angl..neboš kaj dosti uspešen!
    sem pa iz štajeske!
    okoli ptuja!
    poglej na (e bay)morda boš kaj našel!

  6. #36

    Privzeto

    http://www.kahles.at/de/produkte/fer...elluebersicht/

    http://www.swarovskioptik.com/en/pro...ulars-habicht#

    Ali mi lahko kdo navede konkretne +se in -se oziroma prednosti in slabosti teh dveh izdelkov.

    Hvala
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #37
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Če začnemo s Swarovskim gre za daljnogled, ki so ga razvili leta 1949 in je zato tehnološko zelo star, čeprav so posodabljali materiale leč in nanosov na steklenih elementih. Njegove slabosti so torej povprečna resolucija, povprečen zorni kot in precej stara zasnova. Prednost je vsekakor njegov videz, ki je naravnost legendaren in dobra zaščita pred udarci (GA model). Prav tako ima zaradi uporabe klasičnih porro prizm (precej manj prehodov svetlobe med steklenimi elementi) dobro prepustnost svetlobe. S 6mm izhodno zenico je ta daljnogled že sam po po sebi precej svetel.


    Kahles na drugi strani je precej bolj moderen s strešno prizmo, ki omogoča manjšo zgradbo in kompaktnost. Prav tako nudi boljšo resolucijo, kar pride z višjo povečavo še toliko bolj do izraza. Zaradi 5.3mm izhodne zenice in strešne prizme (več prehodov svetlobe med steklenimi elementi v zgradbi daljnogleda) bo manj svetel kot Swarovski Habicht, a kot sem že omenil bolj oster.

    Sam bi med tema dvema za lov na srnjad izbral Kahlesa, za čakanje na divje prašiče v mesečini pa Swarovskega.

    Sicer pa so v tem cenovnem rangu Minox HG 8x42, Vortex Razor HD 8x42, Nikon High Grade 8x42 in Zeiss Conquest HD 8x42 boljša izbira po mojem mnenju. Zlasti Minox HG 8x42 je še posebej dober v tem rangu okoli 1000€.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #38
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Prej sem pozabil dodati še eno pomembno razliko med obema daljnogledoma, ki sta predmet debate.

    Ker je Habicht precej star po zasnovi ima precej kratko oddaljenost očesa od leče (14mm) in slabše okularje, kar se nastavljivosti tiče. Zaradi tega morda ni najbolj posrečena izbira za tiste, ki uporabljajo daljnoglede z očali.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #39

    Privzeto

    Hvala za konkreten odgovor.
    Kaj pa Meopta? Za recimo Cca. 800 € se dobi 7x50....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #40
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Meopte raje ne bi komentiral, ker se lahko prehitro zgodi da me bo kdo obtožil, da nisem objektiven, ker se Meopta v naši trgovini ne prodaja. Lahko na ZS, če je želja.


    Bi pa jaz postavil nazaj bolj bistveno vprašanje. Za kakšen lov in katero divjad se bo uporabljal dvogled. Ker nekdo, ki 80% lovi srnjad in le 20% ponoči čaka na pujse ali jelenjad po mojem mnenju potrebuje bistveno drugačen daljnogled kot nekdo, ki pa lovi le na krmiščih v gozdu v mraku in mesečini.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •