Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 86

Tema: Nakup daljnogleda

  1. #1
    bostjan Guest

    Privzeto Nakup daljnogleda

    Pozdravljeni!Zanima me če ima kdo izkušje z Steiner
    Ranger 8x30.Kako se kaj obnese v mraku!Hvala za odgovor!

  2. #2

    Privzeto

    Dvogledov nimamo, imamo pa daljnoglede.

    V mraku slabo, ker je izhodna leča majhna. Za lovsko uporabi je skoraj neuporaben tak daljnogled.

  3. #3

    Privzeto

    mogoče malo mimo, pa vseeno:

    Dvogledi so podvrsta daljnogledov;)

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bostjan koliko bi maximalno reskiral za daljnogled, ker tale Steiner res ni prida za lov. Potem bi ti pa kaj svetovali.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5
    bostjan Guest

    Privzeto

    Ker sva z partnerko v adaptaciji hiše je bolj malo rezerve za daljnogled!
    Ampak tam nekje okrog 350 še je lufta!
    Vem da za to ne dobiš kaj prida,ampak vsaj za silo bi bilo!
    Ker če ne vidiš koliko toliko ostro kaj opazuješ je bolje da si doma,kaj šele da bi se odločil za kakšen površen odstrel!
    To ti vzame vso tisto voljo,ampak tista strast te vse eno kliče da greš spet ven v naravo!

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Poglej Bushnell. Cene so kar v redu, pa tudi ponoči oz v mraku se ne vidi tako slabo.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #7
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    mogoče malo mimo, pa vseeno:

    Dvogledi so podvrsta daljnogledov;)
    V kateri enciklopediji pa si našel to pasmo?
    Kolikor jaz vem, slovenski jezik pozna samo daljnoglede in strelne daljnoglede.
    Brez spakedranke dvogled, ki ga bi nekateri radi vrinili namesto tujke binokular.

  8. #8
    Perun Guest

    Privzeto

    Bostjan, za 350€ boš našel že dober daljnogled.
    Ti samo išči v tem rangu in izberi tistega, ki ti bo najbolj pasal na oči.

  9. #9
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Boštjan za 350 eur ti priporočam MINOX daljnogled, za to ceno izjemen dvogled, nemškega proizvajalca z večletno garancijo.
    Lp in dober pogled!

  10. #10

    Privzeto

    Tudi sam imam Minox-a, sicer HG linije (8,5x52). trenutnih cen ne vem, tako, da se o tem pozanimaj. Definitivno pa ti priporočam nakup iz tujine preko interneta (če tovrstnemu poslovanju seveda zaupaš).

    Vrst daljnogledov je veliko in pogosto se izraz dvogled v praksi uporabi za ločevanje od enoglednih (monokularnih, če je slučajno angleška različica bolj primerna).
    Pusti SSKJ, npr. v mojem poklicu se uporablja ogromno tujk, saj s slovensko"različico" pogosto ni enolično določen pomen! recimo v operacijski dvorani se uporabljajo tako dvogledni kot monogledni mikroskopi (neke vrste daljnogledi, a ne) in da bi dobil v točno določeni situaciji takšnega kot ga želiš, pač rečeš bolj natančno.
    Kar se tiče spakedrank in podobnega: meni se izraz dvogled čisto vredu sliši, sploh če pomislim na alternativo binokularni...

    Pa ni moj namen bil pametovati o pravopisni in slovnični pravilnosti, zmotilo me je to, ko je že kar v prvem postu bilo začutiti ostro kritiko, češ kaj pa piše tale, sploh pojma nima...
    me prav zanima, če bi bostjan napisal zgolj daljnogled, koliko ljudi bi ga pa vprašalo: ja kakega pa kupuješ strelnega al dvogled? To moraš pa ja povedat, v lovstvu ja uporabljamo strelne daljnoglede za na puško in tiste dvoglede (binoculars, ang.) na dve očesi.

    Bistvo: ne takoj navalit na človeka, ko hoče samo povdariti, kaj hoče in napiše specifično, da ne bi prišlo do pomote.

    Pa še malo za šalo in malo zares: kaj pri hudiču bi bilo narobe z izrazom dvogled, ko pa se je sam starosta slovenskega pravopisa in besednega zaklada spomnil izraza sn'tnt (pojma nimam kak bi se po njegovem naj to napisalo) za tisti jeziček namenjen odpiranju pločevink. Če komu ni jasno od kod mu ta bistroumna ideja, naj odpre kakšno pločevinko in pozorno prisluhne.

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •