Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Domače mačke - Brez izpadov!

  1. #1

    Privzeto Domače mačke - Brez izpadov!

    Pozdravljeni lovski tovariši!

    Kar nekaj časa je že od tega, ko sem nazadnje pisal po froumu, čeprav sem ga redno spremljal.
    Tema, ki sem jo odprl (in upam, da v pravi kategoriji), ni namnjena bolestnemu izživljanju svoje jeze nad mačkami, njihovem "lovu", mučenju ali kaj podobnega. Tudi domače mačke si zaslužijo svoje mesto pod soncem! Poleg tega post tudi ni namenjen kritiziranju in razglabljanju dejanj o katerih so poročali mediji. Zato prosim, brez izpadov!

    Vprašanje, ki se mi je porodilo, je sledeče: Kdo je zadolžen za urejanje težav z domačimi mačkami (in to mislim mačke, ki niso sosedove ali kako drugače poznane). Po novem tolmačenju zakona, namreč lovci ne smemo streljati mačk. A mačke vseeno delajo škodo, čeprav se sliši neumno (videl sem velikega domačega mačka, ki je ulovil divjega zajca; ničkoliko mačk, ki so polovile tudi po 3-5 ptičev vsaka in to iz objestnosti in navade; videl sem veliko mačk, ki so jih ljudje v bližini našega doma odvrgli, bile so vse shujšane in onemogle, vendar v bližino ljudi niso upale; in še in še bi lahko našteval). V glavnem, včasih je bilo (vsaj v večini lovskih družin katerih zgodovino poznam), celo formalno določeno, da so naši dedje, očetje in morda kdo izmed vas, morali odstreliti določenbo število mačk za kontrolo številčnosti. Ne govorim, da je to ravno najboljši način, je pa bila možnost, da smo lovci poskrbeli za tiste zavržene, onemogle in včasih garjave ter pretepene mačke.

    Vprašanje je torej, kdo sedaj uradno poskrbi za takčno mačko (koga je potrebno poklicati?)? Veterinarji tovrstnega dela ne opravljajo, razen, če je mačka "na dosegu roke", nikakor pa ne, če se skriva...

    Prosim, če ima kdo idejo naj napiše oziroma navede vir. Vseskozi se piše, da lovci ne smemo streljati pritepenih mačk, kdo je pa za to zadolžen, pa ne napiše nihče!

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Higienik bi moral poskrbeti za te zadeve ampak to so samo pobožne želje. Za domače mačke pa bi moral skrbeti lastnik in tudi tu je problem ker verjetno še nihče ni ovadil soseda ,da ne skrbi za higijeno svojih mačk in tako le te hodijo zakopavat svoje iztrebke na "mojo"njivo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Perun Guest

    Privzeto

    Za mucke je treba poskrbeti. Odkar imamo pri hiši Biso mucke pri nas nimajo nobenih težav. Bisa jih obožuje.
    Državi in tistim, ki bi morali poskrbeti, da bi lastniki za svoje domače živali skrbeli kot je treba, se pa bogato j..e! Zato brez iluzij! Zavržene živali bodo še vedno imele težave, ki jih bodo nekateri reševali tako, drugi drugače, nekateri pa bodo na njihov račun bogato služili.
    Ne vem zakaj bi pričakovali, da bo v konfuzni državi na tem področju red. Ne bo!
    Last edited by Veper; 4. December 2010 at 13:11.

  4. #4

    Privzeto

    seveda, tudi sam imam psa in na našem dvorišču ni nobene mačke (več) :icon_smile:

    Je pa zanimivo vprašanje a ne? dosti je že bilo takšnih zavrženih mačk, slepih, obgriženih, garjavih, ozeblih, ranjenih, celo brez tace. Nikdar nisem razmišljal, vzel sem puško in jo odrešil muk. pa sosedove mačke (ali kakorkoli poznane) niso bile nikdar problem. Težava je z iz avta izvrženimi, tiste imajo samo 2 opciji: delajo škodo in se borijo za preživetje, ali pa počasi umirajo.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Obrni se na lokalno društvo za zaščito živali. Nekatera so kar aktivna .

  6. #6

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Obrni se na lokalno društvo za zaščito živali. Nekatera so kar aktivna .
    Tako je!

    Tudi zavetišča so dolžna poskrbeti za prostoživeče mačke (kar financirajo, oz. bi morale financirat občine), obstaja pa kar nekaj društev, ki se ukvarjajo prav z mačjo problematiko (Mačjelovka, Žverca, Mačja hiša...).

    Sploh kadar gre za...
    dosti je že bilo takšnih zavrženih mačk, slepih, obgriženih, garjavih, ozeblih, ranjenih, celo brez tace.
    ...navadno gospe v teh društvih kaj hitro organizirajo odlov mačk in posrkbijo za njihovo oskrbo.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Imam eno zanimivo vprašanje, me zanima če mi kdo zna z gotovostjo odgovoriti. Situacija je bila sledeča: Med vožnjo sem v naselju na cesti videl mačko, ki je bila očitno povožena z avtom. Bila je še živa, vendar ni mogla nikamor. Kaj storiti, po predpisih seveda? Koga poklicati? Policijo? Higienika? Center za obveščanje? Zavetišče? Koga drugega?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Imam eno zanimivo vprašanje, me zanima če mi kdo zna z gotovostjo odgovoriti. Situacija je bila sledeča: Med vožnjo sem v naselju na cesti videl mačko, ki je bila očitno povožena z avtom. Bila je še živa, vendar ni mogla nikamor. Kaj storiti, po predpisih seveda? Koga poklicati? Policijo? Higienika? Center za obveščanje? Zavetišče? Koga drugega?
    Če je mačka še živa, potem so pravi naslovi vsi zgoraj našteti - RAZEN higijenika. Slednjega pokličeš ob že mrtvi živali.

  9. #9
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kaj bi naredil v gozdu če naletiš na očitno poškodovano divjad?? No na cesti zato nisi pristojen je pa zato pristojen higijenik. Druga stvar pa je razmišljanje o trpljenju uboge mačke in času ki bo pretekel dokler se ne odzovejo(?e se sploh bodo) pristojne službe in ugotovijo da muci ni več pomoči in jo bodo humano usmrtile. Seveda bo družbo to stalo precej denarja (pomisli samo koliko vet zaračuna za oskrbo tvojega psa pa ga sam pripelješ in odpelješ). Razmišljanje ali bog ne daj celo izvedba usmrtitve z dokončnim povozom pa bo ob ukrepanju slučajnega očividca stalo samo tebe in pa ni nemogoče celo da te zaprejo za kakšen dan ali dva. Skratka dobro vprašanje in jaz uradno ne vem odgovora.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #10

    Privzeto

    Zelo zanimivo in koristno branje v zvezi s tem, kaj storiti, če najdemo žival http://www.mojpes.net/modules/pomoc/...?storyid=190#2
    Last edited by Breza; 6. December 2010 at 12:08.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •