Pozdravljeni lovski tovariši!

Kar nekaj časa je že od tega, ko sem nazadnje pisal po froumu, čeprav sem ga redno spremljal.
Tema, ki sem jo odprl (in upam, da v pravi kategoriji), ni namnjena bolestnemu izživljanju svoje jeze nad mačkami, njihovem "lovu", mučenju ali kaj podobnega. Tudi domače mačke si zaslužijo svoje mesto pod soncem! Poleg tega post tudi ni namenjen kritiziranju in razglabljanju dejanj o katerih so poročali mediji. Zato prosim, brez izpadov!

Vprašanje, ki se mi je porodilo, je sledeče: Kdo je zadolžen za urejanje težav z domačimi mačkami (in to mislim mačke, ki niso sosedove ali kako drugače poznane). Po novem tolmačenju zakona, namreč lovci ne smemo streljati mačk. A mačke vseeno delajo škodo, čeprav se sliši neumno (videl sem velikega domačega mačka, ki je ulovil divjega zajca; ničkoliko mačk, ki so polovile tudi po 3-5 ptičev vsaka in to iz objestnosti in navade; videl sem veliko mačk, ki so jih ljudje v bližini našega doma odvrgli, bile so vse shujšane in onemogle, vendar v bližino ljudi niso upale; in še in še bi lahko našteval). V glavnem, včasih je bilo (vsaj v večini lovskih družin katerih zgodovino poznam), celo formalno določeno, da so naši dedje, očetje in morda kdo izmed vas, morali odstreliti določenbo število mačk za kontrolo številčnosti. Ne govorim, da je to ravno najboljši način, je pa bila možnost, da smo lovci poskrbeli za tiste zavržene, onemogle in včasih garjave ter pretepene mačke.

Vprašanje je torej, kdo sedaj uradno poskrbi za takčno mačko (koga je potrebno poklicati?)? Veterinarji tovrstnega dela ne opravljajo, razen, če je mačka "na dosegu roke", nikakor pa ne, če se skriva...

Prosim, če ima kdo idejo naj napiše oziroma navede vir. Vseskozi se piše, da lovci ne smemo streljati pritepenih mačk, kdo je pa za to zadolžen, pa ne napiše nihče!