Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: UP po krvni sledi

  1. #11

    Privzeto

    Raubšic: Ja res je. In bodi vesel, da nimaš slabih izkušenj.
    Jaz pa poznam enega sodnika, ki kritizira delo svojih kolegov, ki delajo pošteno. Ja pa zelo pristranski je.
    In dokler obstaja le en takšen pada senca dvoma na vse. Posebno, če se vodnik ne more niti pritožiti in je sodnikova (tudi tega) odločitev dokončna.
    Ampak to je le moje mnenje.
    Vsi ostali vodniki pa verjetno delijo tvoje.
    Last edited by alojz1; 2. July 2012 at 12:29.

  2. #12

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    . Če pes obvlada, potem itak ni panike - ti nihče nič ne more. Če pa pač malce špekuliraš in računaš na sodnikovo mehko srce - potem pa ja. Edina možnost v takem primeru je, da odstopiš, če ne izžrebaš sodnika/prijatelja, ki bi ti bil pripravljen pogledat skozi prste. :icon_mrgreen:
    Breza, največ hude krvi nastane takole. Sem zadnji, ki bi podpiral nepoštenost.
    Če pa na tekmi pred veliko gledalci (veš, da se tam ne da manipulirati) sodnik ob razglasitvi prebledi in se obrne stran, ko vsi drugi čestitajo, potem dopusti tudi meni svoje mnenje o njem.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat _fox_ je objavil: Pokaži objave
    Prinašalci sicer obvladajo delo z nizkim nosom, ampak verjetno nebi ostro čuvali plena pred neznano osebo. zato predvidevam, da bi se psa označilo kot plahega. Imam prav?
    Prinašalci so sicer zelo dobrodušni in prijazni do ljudi, živali. Nisem pa prepričan, da nebi branili svojega plena pred neznanci. Ko čuvajo kaj svojega znajo privzdignit ustnice, saj se zavedajo, da je za njimi močan ugriz.

  4. #14

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Nisem pa prepričan, da nebi branili svojega plena pred neznanci.
    Dobro povedano.
    Sem večkrat videl presenečene lastnike "prijaznih" psičkov ob plenu.
    Sicer pa je lažje psa naučiti čuvanja, kot preostrega odvaditi.
    Last edited by alojz1; 2. July 2012 at 17:39.

  5. #15

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Prinašalci so sicer zelo dobrodušni in prijazni do ljudi, živali. Nisem pa prepričan, da nebi branili svojega plena pred neznanci. Ko čuvajo kaj svojega znajo privzdignit ustnice, saj se zavedajo, da je za njimi močan ugriz.
    springer, se strinjam s tabo. to se razlikuje od psa do psa. sam imam mlado labradorko, ki je "nežnega" značaja, sem pa videl psičko iz iste linije, ki je bila pravo nasprotje moje.:icon_razz:

    glede sodniškega dela nimam slabih izkušenj, ocenjevanje je vedno potekalo korektno. Le pred tem, v vlogi opazovalca, pripravnika sem bil priča kakim nepravilnostim, malomarnosti na preizkušnjah. Mogoče je problem tudi v vodnikih, ker je malo takih, ki upajo po tekmi na glas spregovoriti o nepravilnostih, ki so se dogajale. ponavadi se o tem govori kasneje za šankom...ampak to je že druga tema..

    za napake psa pa smo vedno krivi vodniki sami in ne naši psi in sodniki .. saj veste kako pravijo: če ne gre, ne razbijaj pasje glave, ampak svojo...
    zastava 8x57is, 223 rem., 12/12, baikal 12/12

  6. #16

    Privzeto UP po krvni sledi Dobrna 2013

    Danes je potekala uporabnostna preizkušnja po krvni sledi v LD Dobrna pri njihovi koči na Trojni.
    Bilo je lepo in sproščeno. Dobra družba, pridni psi in odlična organizacija.
    Ob preizkušnji poteka tudi tekma in prva tri mesta zo zasedli predstavniki popolnoma različnih pasem.
    Bravo vsem skupaj!
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto UP KS Dobrna

    Res je bil krasen dan.
    Kot zelenec na tem področju lovske kinologije sem se preizkušnje udeležil z mojo srbsko goničko Silo.
    Zjutraj sem se od doma odpravljal z mešanimi občutki.
    Popoldne pa se vračal presrečen in navdušen nad delom Sile, ki je preizkušnjo opravila s 1. nagradnim razredom.

  8. #18

    Privzeto

    Čestitke. Lepo.

  9. #19

    Privzeto

    Tudi moja velika čestitka. Kar pogumno naprej. Naredila sta prvi korak na dolgi in presenečenj, razočaranj ter uspehov dogi poti. Koliko boš vanjo vložil, toliko ti bo vrnila, V dobrem in slabem.

    Poslušaj in upoštevaj nasvete le najboljših. Jih je malo, so pa in njim kaže prisluhniti ter njihove izkušnje pomniti. Vse lepo vama želim!

  10. #20
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    res je bil krasen dan.
    kot zelenec na tem področju lovske kinologije sem se preizkušnje udeležil z mojo srbsko goničko silo.
    Zjutraj sem se od doma odpravljal z mešanimi občutki.
    Popoldne pa se vračal presrečen in navdušen nad delom sile, ki je preizkušnjo opravila s 1. Nagradnim razredom.
    Čestitke!!!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •