Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Društvo -Slovenska nacionalna delegacija CIC

  1. #11
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... Da bom s tem končal, si me v resnici najbolj prepričal ti, ki si vzel zgodbo resno in me s tem spravil v položaj, ko bi se res moral razkrivanja tega misterija celo lotiti.
    ...
    He, he, sem a ne!

  2. #12

    Privzeto

    Tokrat moram pritrditi Sraki in vem kaj ga zanima. Sam nasprotujem, da se interesne skupine, ki delujejo pod okriljem LZS organizirajo kot društvo. Pa naj bodo to OLZ ali Nacionalna delegacija CIC. Po mojem skromnem mnenju, bi morale vse te dejavnosti potekati pod okriljem zveze in njene organiziranosti. Slabo je, ko začnejo temeljne dejavnosti neke organizacije opravljati druge. Vse preveč je možnosti nastanka kolizije interesov. In v tej temi se je pojavilo veliko vprašanj v zvezi odnosov med člani NO. Moram priznati, da ne poznam društev, kjer so ustanovitelji tako pravne kot fizične osebe. In te relacije me zanimajo. Npr. ali je LZS soustanoviteljica, katere pravne osebe poleg nje, število glasov in način glasovanja, mesto predsednika zveze, predsednika NO, kakšni člani so predstavniki države...itd., itd..Verjetno so se nasprotja interesov že pojavila in postala tema debat v organih zveze.
    Najboljše bi bilo, da se zainteresirano javnost o vseh teh vprašanjih informira in odpravi dvome, saj je NO potrebna in predstavlja slovensko lovstvo v mednarodnih odnosih.
    Adminu pa predlagam, da objave in naslov prenese v domeno tematik o LZS.

  3. #13

    Privzeto

    V uvod in v pojasnitev:

    Društva so kot pravne osebe zasebnega prava zelo samostojna pri določanju pravil svojega delovanja in notranjega reda - ustroja. Zato je od posameznega društva odvisno, v kolikšni meri bo svojo notranjo organizacijo ter delovanje svojih organov pravno opredelilo, in sicer tako, da bodo pravila omogočala tako jasnost in predvidljivost njegovega delovanja, hkrati pa tudi omogočala transparentnost njegovega delovanja.

    /Transparentnost je značilnost organizacije in posameznikov, da delujejo odprto in so informacije, pravila, načrti, postopki in ukrepi dostopni javnosti./


    Pisanje ni namenjeno omadeževanju ali kritiziranju mednarodne zveze CIC, ampak se izključno nanaša na dileme glede delovanja in statusa društva v tej mednarodni organizaciji v primerjavi z LZS, ki je prav tako, kakor to izhaja iz njenih Pravil, neposredna članica te mednarodne zveze. Ta uvod sem napisal zato, da ne bo po nepotrebnem kakega nesporazuma ali podtikanja.

    Dileme:

    Tretji odstavek 1. čl. Pravil LZS določa, da je LZS članica mednarodnega združenja zvez za lov in varstvo divjadi UE FACE in CIC. Po tej določbi je torej LZS neposredna članica teh dveh mednarodnih organizacij. V teh organizacijah LZS zastopa njen vsakokratni predsednik kot njen zakoniti zastopnik (1. al. 1. od. 31. čl. Pravil), po sklepu UO ali komisije pa poleg njega še druga/e oseba/e. Za mednarodne odnose oz. sodelovanje skrbi komisija za mednarodno sodelovanje, ki jo imenuje UO (2.od. 1. od. 35. čl. Pravil). Iz teh določb torej nedvoumno izhaja, da je LZS neposredna članica teh dveh mednarodnih zvez in da jo zastopa njen predsednik. Za mednarodne odnose in sodelovanje pa skrbi omenjena komisija.

    Verjetno LZS ni ustanoviteljica ali soustanoviteljica tega društva, saj bi za njegovo ustanovitev morala imeti sklep pristojnega organa LZS ( OZ ali UO LZS), tega sklepa pa pri pregledu njenih zapisnikov nisem našel, enako velja za njeno članstvo v tem društvu. Prav tako nima nobene potrebe po ustanovitvi društva, ki bi njene interese zastopalo v mednarodnih organizacijah, ker lahko te neposredno sama zastopa kot članica teh zvez.

    Ni znano ali bolje rečeno povsem jasno kdo določa delegate oz. delegacijo, ki LZS zastopajo na generalni skupščini ali na drugih zasedanjih organov CIC?: -se ta morda določi skupaj z društvom?: -koga delegacija zastopa na generalni skupščini, društvo ali LZS?: -če je LZS neposredna članica, kdo potem njo zastopa na tej skupščini?: -ali LZS nastopa pod okriljem nacionalne delegacije društva ali pa društvo nastopa pod okriljem nacionalne delegacije LZS?!. Po njenih pravilih obratno ne bi smelo ali moglo biti ali pa se morda motim.

    Do sedaj je znano, da:

    -je član omenjenega društva predsednik LZS kot fizična oseba in ne LZS kot pravna oseba, kakor to izhaja iz poročila Nacionalne delegacije CIC, z dne 09/05-2008 /da je huda razlika med članstvom fizične osebe in članstvom pravne osebe ni treba posebej pisati, kar je to vsakomur več ali manj znano;
    -društvo do sedaj ni zaprosilo za članstvo v LZS, čeprav so njeni člani poleg LD-jev /ti so obvezni člani/ lahko tudi druge organizacije in društva, katerih predmet njihove društvene dejavnosti je varstvo živali in okolja, ipd.;

    /Od društva, ki ima podobne in enake interese kot LZS, poleg tega pa so njegovi člani tudi neposredni člani mednarodne zveze CIC, katere članica je tudi LZS, bi bilo realno pričakovati, da se bo včlanilo tudi v domačo LZS, a do zdaj, iz zapisnikov LZS ne izhaja, da bi od njegove ustanovitve in do danes dalo vlogo za sprejem v njeno članstvo. Sicer se društvo samo odloča o svojih povezavah, je pa zanimivo, da do zdaj še ni zaprosilo za članstvo v LZS. Zakaj ne? Kje so razlogi, zadržki, pomisleki? /

    Lp, pa brez hude krvi!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #14
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    ...
    /Od društva, ki ima podobne in enake interese kot LZS, poleg tega pa so njegovi člani tudi neposredni člani mednarodne zveze CIC, katere članica je tudi LZS, bi bilo realno pričakovati, da se bo včlanilo tudi v domačo LZS, ...
    S tem se pa še zdaleč ne strinjam.
    Zato ker je društvo s podobnimi in enakimi interesi lahko tudi konkurenčno.
    Sicer mislim, da v tem primeru ne gre za to. Bi se pa jaz na njihovem mestu branil tega članstva ravno zaradi vpletanja LZS, za katero zadnja leta vidimo, da sama ne ve kje ima rep in kje glavo. In če si član neke zveze, moraš delati po njenih pravilih, ki pa jih Statutarno pravna komisija še dodatno krivinči in zapleta in po svojih potrebah tolmači.
    Jaz bi že rekel, "Nein danke mama!", kako pa oni, je pa njihova stvar.

  5. #15

    Privzeto

    Če pa zadevo pogledamo še z druge strani je verjetno logično, da so resni fantje ustanovili NO CIC kot društvo, saj jim drugega ni preostalo. Pri sedanji kadrovski sestavi organov LZS, njeni neorganiziranosti (Pravila), netransparentnosti, nesposobnosti, nedelavnosti in temu stanju, ki se umetno vzdržuje že osem let, je to verjetno logična posledica. Če se ta situacija ne preseka in premakne naprej je velika verjetnost, da se bodo še ustanavljala društva, ki bodo prevzemala dejavnosti zveze in kot taka sploh ne bo več potrebna.
    Ampak da se razumemo, še vedno sem mnenja, da ob normalnem funkcioniranju zveze tako organiziranje NO ne bi bilo potrebno.

  6. #16

    Privzeto

    Citat Perun je objavil: Pokaži objave
    S tem se pa še zdaleč ne strinjam.
    Zato ker je društvo s podobnimi in enakimi interesi lahko tudi konkurenčno.
    Sicer mislim, da v tem primeru ne gre za to. Bi se pa jaz na njihovem mestu branil tega članstva ravno zaradi vpletanja LZS, za katero zadnja leta vidimo, da sama ne ve kje ima rep in kje glavo. In če si član neke zveze, moraš delati po njenih pravilih, ki pa jih Statutarno pravna komisija še dodatno krivinči in zapleta in po svojih potrebah tolmači.
    Jaz bi že rekel, "Nein danke mama!", kako pa oni, je pa njihova stvar.
    Upam da se bo našla tudi ena glavca in bo isto naredil tudi z lovskim strelstvom, saj vidimo da tudi na tem področju popolnoma nič ne štima.

  7. #17

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Upam da se bo našla tudi ena glavca in bo isto naredil tudi z lovskim strelstvom, saj vidimo da tudi na tem področju popolnoma nič ne štima.
    To si lahko kar sam.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •