Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 56 od 56

Tema: Pripravniki in lov

  1. #51
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Največ sporov je v LD, kjer vsi člani poznajo vsako vejico v pravilih. Vsi se pritožujejo za odstrel trofejne divjadi, za mulasto nikoli. Trofejašatvo je naša največja napaka.
    Ja, mulaste se vsi izogibajo. Pa tudi kakšnega šesteraka ali slabega osmeraka, ker pač ni vsaj deseterak. Po odstrelu jelena imaš namreč dve leti pauze do naslednjega.
    Veliko lovcem se zdi škoda patrona tudi za srno, plan pa mora biti narejen...

  2. #52

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Ja, mulaste se vsi izogibajo. Pa tudi kakšnega šesteraka ali slabega osmeraka, ker pač ni vsaj deseterak. Po odstrelu jelena imaš namreč dve leti pauze do naslednjega.
    Veliko lovcem se zdi škoda patrona tudi za srno, plan pa mora biti narejen...
    Jaz bi pa tudi jelena špicarja streljal, pa vaši jagri niso pustili... :icon_:

  3. #53

    Thumbs down

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Največ sporov je v LD, kjer vsi člani poznajo vsako vejico v pravilih. Vsi se pritožujejo za odstrel trofejne divjadi, za mulasto nikoli. Trofejašatvo je naša največja napaka.
    mislim da so spori posledica predvsem neumnosti, primitivizma, favšije, prenapihnjenosti, samovolje ter pomanjkanja tovarištva med veliko! lovci...
    Last edited by Markysprej; 8. January 2011 at 12:36.

  4. #54
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kot funkcionarja in člana v raznih društvih, me je pri vstopu v LD prav presenetilo pomanjkanje tovarištva, medsebojne pomoči in solidarnosti.
    Dovolj je, da ima družina enega ali dva člana, ki mešata štrene UO ali delata sranje med ostalim članstvom. Začnejo se delati tabori in namesto, da bi člani sodelovali in se družili, gledajo čez ramo, da ne dobijo noža v hrbet.
    Takšne "mešalce dreka" je potrebno zatreti že v kali in jim dati vedeti, da niso zaželjeni. Vsaj ne s takšnim vedenjem. Ampak, ko vodstvu enkrat uidejo stvari iz vajeti, je v LD težko spet vzpostaviti, če se tako izrazim, harmonijo med večino člani.
    Tudi jaz kot pripravnik sem, žal, že bil na preizkušnji pred takšno osebo. Žal... Pa se mu nisem pustil...

    Jutri pa spet na jago... Juhuhu!

  5. #55
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    kako pravi Mugo

    FOVŠARIJA - SLOVENSKIH JAGROV GROB!
    in še kako prav ima.

    PROF.racoon v vsaki organizirani skupini, ki šteje več deset članov boš našel skupinice istomislečih, ki kot voli vlečejo vsak v svojo smer. To je bilo in bo.

    Ti pa tudi garantiram, da še vedno je veliko tovarištva pa tudi medsebojne pomoči v lovskih vrstah. " Tiste posameznike" pa zdrava sredica avtomatsko izolira , jim pa tudi dopusti možnost, da premislijo o svojem početju in se ponovno integrirajo.

    Ti pa kar korajžno jutri na jago in dober pogled.

  6. #56
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Moj prvi lisjak

    Kot pripravnik sem včeraj v spremstvu mentorja prišel do svojega prvega plena - lisjaka. Uplenjen je bil s hamerlesko v kalibru 16, ki sem jo pred kratkim kupil na obali. Šibre Elektroplastika 4,7mm...
    Ob prvem večjem plenu pridejo za teboj mešani občutki...





    Hvala Diani in seveda mentorju!

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •