Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 56

Tema: Pripravniki in lov

  1. #41

    Privzeto

    Prof.racoon, berem tvoje prispevke in so mi všeč. Dam ti pa nasvet. Ne postani lovec na trofeje. Dogodek, ko srečaš jelena lahko ceniš enako, kot nekdo drug uplenitev. Tudi tega bo še dovolj. Največje zadovoljstvo pa je upravičen odstrel katerekoli divjadi, pa čeprav srne katere se vsi tako otepajo.

  2. #42
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prof.racoon, berem tvoje prispevke in so mi všeč. Dam ti pa nasvet. Ne postani lovec na trofeje. Dogodek, ko srečaš jelena lahko ceniš enako, kot nekdo drug uplenitev. Tudi tega bo še dovolj. Največje zadovoljstvo pa je upravičen odstrel katerekoli divjadi, pa čeprav srne katere se vsi tako otepajo.
    Se ni za bat Alojz... Sem se tudi dolgo časa odločal, da sploh postanem lovec, čeprav sem ribič že od plenic. V lov me je potegnila narava, ki sem jo začel odkrivati v domačih krajih in okolici prebivališča zaročenke.
    To, da sem imel srečo videti takšnega jelena, je pa bila zame nagrada in mi je pomenila isto, kot če bi tisti dan uplenil katero žival. Pa mislim, da si tudi ti napisal enako oz. z isto mislijo.

    Vidim, da se tudi vi srečujete z istim problemom - otepate se odstrela srne. Kot pripravnik namreč opažam isto v naši LD. Vedno nastane problem na koncu leta, ko ni narejenega planiranega odstrela. In potem je vik in krik...

    V knjigi Lov - velika splošna enciklopedija lepo piše kaj je tisto, ki naredi lovca zares lovca. In to ni polnjenje zamrzovalne skrinje, obešanje trofej na katere se nabira prah in izživljanje nad divjadjo. Je veliko več in mislim, da komur uspe priti do tega spoznanja, mu je lahko v ponos in s tem ponosom lahko potem tudi nastopi v družbi, ker ga bo družba le tako sprejela medse.

    Globoke misli, pa mislim, da ste me vseeno razumeli...

    Dober pogled!

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Se ni za bat Alojz... Sem se tudi dolgo časa odločal, da sploh postanem lovec, čeprav sem ribič že od plenic. V lov me je potegnila narava, ki sem jo začel odkrivati v domačih krajih in okolici prebivališča zaročenke.
    To, da sem imel srečo videti takšnega jelena, je pa bila zame nagrada in mi je pomenila isto, kot če bi tisti dan uplenil katero žival. Pa mislim, da si tudi ti napisal enako oz. z isto mislijo.

    Vidim, da se tudi vi srečujete z istim problemom - otepate se odstrela srne. Kot pripravnik namreč opažam isto v naši LD. Vedno nastane problem na koncu leta, ko ni narejenega planiranega odstrela. In potem je vik in krik...

    V knjigi Lov - velika splošna enciklopedija lepo piše kaj je tisto, ki naredi lovca zares lovca. In to ni polnjenje zamrzovalne skrinje, obešanje trofej na katere se nabira prah in izživljanje nad divjadjo. Je veliko več in mislim, da komur uspe priti do tega spoznanja, mu je lahko v ponos in s tem ponosom lahko potem tudi nastopi v družbi, ker ga bo družba le tako sprejela medse.

    Globoke misli, pa mislim, da ste me vseeno razumeli...

    Dober pogled!
    BRAVOOO!!! Pametno razmišljanje!
    I nikome ništa!

  4. #44
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Na zadnjem pogonu smo se osredotočili na lov jelenov. V zadnjem pogonu mi je prišel mimo na trideset korakov en prekrasen jelen vsaj 12erak. Mater je bil lep. Prvič v življenju sem videl takšno lepoto slovenskih gozdov.

    Streljati pa ga itak ne smeš kot pripravnik. Mislim, da tudi po tem, ko narediš lovski izpit, lahko upleniš jelena šele po dveh letih. Tako, mislim da, piše v poslovniku LD.
    Pa tudi kdo ti bo odstopil od lovcev, da lahko kot pripravnik namesto njega odstreliš kapitalnega jelena?
    Če imate v statutu oziroma poslovniku svoja pravila je to drugo... No ja, lepo pišeš, za streljanje bo pa še čas, če bi pa jaz bil v vaši družini lovec, ki se je naužil tega, bi takemu kot si ti z veseljem odstopil jelena.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da tudi po tem, ko narediš lovski izpit, lahko upleniš jelena šele po dveh letih. Tako, mislim da, piše v poslovniku LD.
    To ravno ne drži. Je protizakonito. Zakon pravi naslednje, je popolnoma nedvoumno napisano:
    ZDLov
    65. člen
    (lovska družina)
    (6) Pri sprejemu v članstvo lovska družina novim članom ne sme zaračunavati pristopnine ali podobnih dajatev. Novo
    sprejeti člani imajo enake pravice in dolžnosti, kot vsi drugi člani lovske družine.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #46
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Eno je pravilnik,drugo pa praksa v lovskih družinah.Jaz kot pripravnik sem lani lahko streljal gumbarja,mladico in jeseni sem uplenil še dva mladiča.Srnjaka pa pri nas pripravniki ne smemo streljati.Videl sem jih res veliko,pa mi je že to bilo v veliko zadovoljstvo.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Eno je pravilnik,drugo pa praksa v lovskih družinah.Jaz kot pripravnik sem lani lahko streljal gumbarja,mladico in jeseni sem uplenil še dva mladiča.Srnjaka pa pri nas pripravniki ne smemo streljati.Videl sem jih res veliko,pa mi je že to bilo v veliko zadovoljstvo.
    Ne moreš zagovarjati nezakonitega stanja. No zgoraj citirana določba zakona se ne nanaša na omejevanje pravic pripravnikov ampak lovcev z izpitom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #48

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ne moreš zagovarjati nezakonitega stanja. No zgoraj citirana določba zakona se ne nanaša na omejevanje pravic pripravnikov ampak lovcev z izpitom.
    Pri sprejemu v članstvo lovska družina novim članom ne sme zaračunavati pristopnine ali podobnih dajatev. Novo
    sprejeti člani imajo enake pravice in dolžnosti, kot vsi drugi člani lovske družine /6.od. 65. čl. ZDlov/.

    Ta zakonska določba se ne nanaša samo na pripravnike, temveč na vse novo sprejete člane. Ti pa so poleg pripravnikov lahko tudi osebe, ki že imajo lovski izpit. Da pripravnik sam ne sme loviti pa to prav tako določa ZDlov. Po ZDlov-u lahko lovi samo v spremstvu osebe, ki ima veljavno lovsko izkaznico in lovski izpit. Če akti LD določajo drugače kot to določa ZDlov, potem pač imamo opravka z neskladnostjo aktov LD z ZDlov-u in v tem primeru prav tako veljajo zakonske določbe, saj je zakon državni splošni akt, z njim pa morajo biti usklajeni vsi podzakonski predpisi, LD-ji pa vprašanj ne morejo urejati drugače od zakona. Tako je v vsaki pravni državi, pri nas pa ta pravni standar še nismo dosegli.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #49
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Eno je pravilnik,drugo pa praksa v lovskih družinah.Jaz kot pripravnik sem lani lahko streljal gumbarja,mladico in jeseni sem uplenil še dva mladiča.Srnjaka pa pri nas pripravniki ne smemo streljati.Videl sem jih res veliko,pa mi je že to bilo v veliko zadovoljstvo.
    T.i. "donacije" in omejevanje pri lovu je stalna praksa LD, čeprav zakon trdi drugače.
    Nekaj se jih je že uprlo, so pa zelo redki. Tudi jaz kot pripravnik sem se že pred vstopom seznanil s temi internimi pravili, ki so napisana celo v poslovniku LD, vendar si nihče ne želi mešanja dreka in grdih pogledov drugih lovcev, ko je tovarištvo že itak na psu. Povrhu pa sem še prišlek... Če bi bil domačin, bi bilo drugače.
    Bo treba stisniti zobe...

  10. #50

    Privzeto

    Največ sporov je v LD, kjer vsi člani poznajo vsako vejico v pravilih. Vsi se pritožujejo za odstrel trofejne divjadi, za mulasto nikoli. Trofejašatvo je naša največja napaka.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •