Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 56

Tema: Pripravniki in lov

  1. #31

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    jebi ga ga je ze zamenjal za jazbeca
    Posledice take zamenjave lahko imajo zelo hude posledice, včasih tudi nepopravljive. Zato se iz takih neljubih dogodgov nikar ne brijmo norcev, ker so zelo tragični, neprijetni in žalostni. Javnemu ugledu lovcev pa zelo škodljivi. Takim dogodkom se tudi ne gre smejati, kajti že jutri se nam lahko kaj podobnega zgodi. Ob takem neljubem dogodku sta prizadeta tako povzročitelj kot oškodovanec, oba pa sta naša lovska tovariša. Zato se vzdržimo neprimernih komentarjev.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #32
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam, saj nikoli ne veš, kaj te lahko doleti v življenju. Ali postaneš tudi sam žrtev ali pa človek, ki ima do konca življenja na vesti smrt svojega lovskega tovariša, lahko tudi prijatelja.

  3. #33
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Moram vam povedati, da je potrpežljivost božja mast.

    Na mojem zadnjem pogonu v lanskem letu, v četrtek 30.12., so mi lovski tovariši dovolili vzeti prvič na pogon svojo puško.

    Nikogar nisem nič vprašal, rekli so sami. In to je najboljši občutek, prav tako kot iti na lov s puško na rami.

    V lanskem letu sem kot gonič oddelal kar 8 pogonov. Veliko za naš zelo zahteven teren (od 390m pri G.Bitnji do 1171m na Suhem vrhu v Javornikih). Naredil sem kar nekaj kilometrov, za katere pa mi ni žal. S fotoaparatom sem ovekovečil prečudovito pokrajino, ki jo lahko vidijo samo tisti, ki jim ni mar za pretečeno pot od napora.

  4. #34

    Privzeto

    Prof. Racoon, čestitam. To je pot do pravega lovca.

  5. #35
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Mah, eno je uporabljat orožje kot pripravnik na skupnem lovu. Pomoje ti lahko prepovejo streljat. Ne razumem pa, kako ti lahko prepovejo vzet s sabo svojo puško, ki jo imaš vpisano v OL. A to se tudi da?

  6. #36
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Se globoko strinjam z MilanomK- sam sem bil priča neljubemu dogodku, ko je nerodnost kmalu povzročila tragedijo.

    Potrpežljivost božja mast - velike besede PROF.racoon in tako tudi vztrajaj. Prvo se je potrebno naučiti hoditi in šele nato lahko tečeš. Veš kako rečejo na začetku jage:" za ukrivljen prst vsak odgovarja sam". Torej imej varnost prvo na očeh.

    Sicer pa sem tudi sam pretežno gonjač v pogonih in povem ti, da vidim veliko več divjadi v pogonu kot na stojišču - še posebej zanimiv je potisk, ko ni presinga v lovišču s strani psov. Predvsem pa moraš imeti pred očmi smer strela, če se že za strel odločiš.

  7. #37
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Mah, eno je uporabljat orožje kot pripravnik na skupnem lovu. Pomoje ti lahko prepovejo streljat. Ne razumem pa, kako ti lahko prepovejo vzet s sabo svojo puško, ki jo imaš vpisano v OL. A to se tudi da?
    Nihče mi nikoli ni nič rekel, da ne smem vzeti s seboj svoje puške. Poslušal sem svojega mentorja, ki je govoril o praksi iz prejšnjih let, da pripravniki v pogonih nimajo svoje puške. Čeprav sem sam o tem veliko prebral tukaj na forumu, prebiral člene zakona, poslušal prijatelje iz drugih LD, kjer so v pogonih že dajali na dlako teleta, sam nisem hotel pritiskati in se "delati pametnega", čeprav je to moja pravica.

    Mislim, da je že prav, da pride to samo od sebe. Ko bom enkrat jaz tako daleč, kot mentor pripravniku ali mogoče celo v UO, bom pa ravnal drugače. Takrat bom lahko rekel pripravniku, da takoj po opravljenih postopkih za pridobitev OL lahko po pravilih zakona uporablja orožje.

    Drugače pa hvala za spodbudne besede in tudi opozorila. Vem, da še prehitro lahko pride do nesreče in da je na skupnih lovih še premalo poskrbljeno za varnost vseh prisotnih.
    Po drugi strani pa se tudi zavedam, da je velika odgovornost streljati na divjad, še posebej za nas pripravnike, ki imamo prepoved streljanja na določeno divjad.

  8. #38
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Nihče mi nikoli ni nič rekel, da ne smem vzeti s seboj svoje puške. Poslušal sem svojega mentorja, ki je govoril o praksi iz prejšnjih let, da pripravniki v pogonih nimajo svoje puške. Čeprav sem sam o tem veliko prebral tukaj na forumu, prebiral člene zakona, poslušal prijatelje iz drugih LD, kjer so v pogonih že dajali na dlako teleta, sam nisem hotel pritiskati in se "delati pametnega", čeprav je to moja pravica.

    Mislim, da je že prav, da pride to samo od sebe. Ko bom enkrat jaz tako daleč, kot mentor pripravniku ali mogoče celo v UO, bom pa ravnal drugače. Takrat bom lahko rekel pripravniku, da takoj po opravljenih postopkih za pridobitev OL lahko po pravilih zakona uporablja orožje.

    Drugače pa hvala za spodbudne besede in tudi opozorila. Vem, da še prehitro lahko pride do nesreče in da je na skupnih lovih še premalo poskrbljeno za varnost vseh prisotnih.
    Po drugi strani pa se tudi zavedam, da je velika odgovornost streljati na divjad, še posebej za nas pripravnike, ki imamo prepoved streljanja na določeno divjad.
    Torej je to tudi kršitev zakona, če ne smete pripravniki streljati določene divjadi (seveda v spremstvu mentorja), ostali lovci pa lahko- vsaj kakor je meni znano. V primeru, da lovovodja pove, kaj se lahko strelja in kaj ne, veljajo za vse enaka pravila, razen v primeru, če greš v goste v drugo lovišče itd...?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pripravnik ne more zahtevati, da bi lovil dokler ne opravi lovskega izpita. Lahko lovi le v spremstvu, trorej je odvisno od dobre volje spremstva, vsaj tako se da razbrati iz zakona:

    LOVSKO UDEJSTVOVANJE
    60. člen
    (pravica udejstvovanja v lovu)
    (1) Pravico udejstvovanja v lovu ima državljan oziroma državljanka Republike Slovenije ali tuji državljan oziroma tuja
    državljanka s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: lovec oziroma lovka), ki ima opravljen lovski
    izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom. Kdor nima lovskega
    izpita, sme loviti le v spremstvu osebe, ki ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v
    lovišču s posebnim namenom.
    (2) Lovec se lahko udejstvuje v lovu pod pogoji, ki so določeni s tem zakonom.
    (3) Tuji državljani oziroma tuje državljanke, ki nimajo stalnega bivališča v Republiki Sloveniji, lahko lovijo kot lovski gosti
    oziroma gostje, ki si pravico udejstvovanja v lovu pridobijo od upravljavca. Lovskim gostom mora upravljavec zagotoviti
    strokovno spremstvo.
    (4) Za kršitev določil tega zakona, ki jih pri lovu storijo osebe iz prejšnjega odstavka, je poleg teh oseb odgovoren
    upravljavec, pri katerem se lovsko udejstvujejo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #40
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Torej je to tudi kršitev zakona, če ne smete pripravniki streljati določene divjadi (seveda v spremstvu mentorja), ostali lovci pa lahko- vsaj kakor je meni znano. V primeru, da lovovodja pove, kaj se lahko strelja in kaj ne, veljajo za vse enaka pravila, razen v primeru, če greš v goste v drugo lovišče itd...?
    Na zadnjem pogonu smo se osredotočili na lov jelenov. V zadnjem pogonu mi je prišel mimo na trideset korakov en prekrasen jelen vsaj 12erak. Mater je bil lep. Prvič v življenju sem videl takšno lepoto slovenskih gozdov.

    Streljati pa ga itak ne smeš kot pripravnik. Mislim, da tudi po tem, ko narediš lovski izpit, lahko upleniš jelena šele po dveh letih. Tako, mislim da, piše v poslovniku LD.
    Pa tudi kdo ti bo odstopil od lovcev, da lahko kot pripravnik namesto njega odstreliš kapitalnega jelena?

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •