Pozdravljeni!
Z letošnjim letom sem se končno vpisal med zeleno bratovščino.
Orožni list za šport posedujem že od prej, nabavil pa sem tudi že prvi kos lovskega orožja, ki sem ga vpisal v lovski OL.
Ker je čas pogonov in drugih skupnih lovov, me zanima, kako je v vaših društvih urejeno z lovom pripravnikov. Torej ali lahko pri vas pripravniki v spremstvu drugih lovcev uporabljajo orožje in streljajo na netrofejno divjad (ozimci, lanščaki, teleta,...)?
Po pogovoru s prijateljem pripravnikom v drugi LD jim tam dovolijo, pri nas pa noben tega ne omeni, oz. sem od nekaterih slišal, da je prepovedano, da bi pripravnik na pogonih imel svojo puško in streljal na divjad, ki sem jo prej omenil. Slišal sem tudi, da celo s svojim orožjem v spremstvu mentorja naj ne bi smel iti. Ker nočem delati vroče krvi v dotični LD sem do zdaj bil tiho in upošteval njihova navodila ter v to nisem drezal.
Na pravico do lova, me je napeljal prav pogovor s prijateljem pripravnikom iz druge LD in nato branje pravilnika in poslovnika moje LD, kjer piše, da ima pripravnik enake pravice kot ostali člani razen samostojnega lova.

Kako je v vaših LD?

Že v naprej hvala za odgovore!
Lovski zdravo!