Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 56

Tema: Pripravniki in lov

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, poganjati je super zadeva, še posebej, če imaš zraven fotoaparat. Pri meni je obvezna oprema tudi Garmin Oregon 300, ker sem priseljenec v te terene in se kaj hitro izgubiš. Vsak pogon se najde kakšen skrit kotiček s slapovi, potočki,.... Narava je prečudovita!

    Danes se sicer nisem utegnil dobiti s kom iz UO, bom pa zadevo previdno potipal in ne mislim mešati dreka. Se da na lep način veliko veliko več doseči in tudi tisto staro gardo, kot jo nekateri imenujete, je težko prepričati v kaj drugega, novega, modernejšega,... So pa seveda izjeme...

    Prebral Pravilnik in Poslovnik domače LD in vse piše tako kot mora, vendar mislim, da bom res raje počakal z orožjem na pogonih in bom prvi kos divjadi uplenil s preže, kjer se ne bo tako tresla roka, čeprav vem, da se tudi tam...

    Lovski zdravo!

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ja roka kar naj se ti zatrese, a šele po oddanem strelu Dober pogled
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13

    Privzeto

    V lanskem letu sem bil mentor pripravniku, ki smo ga sprejeli v članstvo na OZ mislim, da v začetku aprila (ali pa je bilo konec marca mogoče). Sredi aprila imamo preizkus orožja, ki ga je opravil z mojim orožjem. Nekje 15. maja pa sva bila na preži in ven prideta 2 enoletnika. En je bil primeren in sem ga sam presenetil, ko sem mu kar naenkrat rekel tistega daj. Trajalo je pol ure, da se je postavil v primeren položaj, pripravnik pa je bil cel čas napet kot struna in kar nervozen. Na koncu je dejanje odlično opravil in bil vesel kot otrok. Takrat sem se tudi spomnil svojega prvega, ko sem imel zelo podobne občutke in tudi sam sem se pri prvem tresel kot šiba na vodi. Še posebej po strelu. To so obutki, ki bi jih morali omogočiti vsakemu pripravniku. Moj je torej prvi kos uplenil po dobrem mesecu in pol pripravništva.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave

    Prebral Pravilnik in Poslovnik domače LD in vse piše tako kot mora, vendar mislim, da bom res raje počakal z orožjem na pogonih in bom prvi kos divjadi uplenil s preže, kjer se ne bo tako tresla roka, čeprav vem, da se tudi tam...

    Lovski zdravo!

    Kako si pa predstavljaš situacijo, da boš v spremstvu lovca z izkaznico koga obstrelil ? Kdo bo odgovoren za tvojo napako ?

  5. #15

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kako si pa predstavljaš situacijo, da boš v spremstvu lovca z izkaznico koga obstrelil ? Kdo bo odgovoren za tvojo napako ?
    Ne kliči vraga!!
    Vsaj po njegovem pisanju je fant pravičen in mislim da tudi z orožjem bo ravnal previdno.
    In ne zagovarjam pripravništvo z 2-3 letnim lajanjem po gozdu brez orožja,tudi v gonu naj bo z orožjem od prvega dne naprej v spremstvu mentorja- in naj ga uporablja(orožje),samo tako bo dobil potrebne izkušnje.

  6. #16
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kako si pa predstavljaš situacijo, da boš v spremstvu lovca z izkaznico koga obstrelil ? Kdo bo odgovoren za tvojo napako ?
    Misliš, "če bi" obstrelil in ne "da bom", ker tega si noben ne želi. Žal pa se dogaja tudi lovcem, ki imajo za seboj desetletja izkušenj...

    Po zakonu seveda odgovarjam jaz, saj bi ga jaz poškodoval in ne moj mentor, lovski tovariš. Vsaj tako si jaz razlagam ( ... s sprejetjem med člane sprejema pripravnik vse pravice in obveznosti LD ... ). Mislim, da je nekako takole...

    Čeprav orožje obračam po rokah že 20 let (sem športni strelec s funkcijo predsednika v domačem strelskem društvu), bom raje potrpel še eno leto, da bo volk sit in koza cela.

    Iti na lov z orožjem ali pa streljati na tarče, je zelo velika razlika. Tega se zavedam. Je, pa zato potrebno za uporabo orožja na lovu pridobiti tudi izkušnje. Enostavno si ne predstavljam takšne situacije: po dveh letih opravim izpit, mi "vržejo" v roke orožje in rečejo STRELJAJ. Bom rabil še najmanj leto dni, da se navadim uporabljati orožje na lovu. Drugo je, če je tvoj oče lovec in te jemlje s seboj na lov od plenic naprej.

    Raje počasi, kot pa z glavo skozi zid...
    Last edited by PROF.racoon; 25. November 2010 at 11:35.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    Ne kliči vraga!!
    Vsaj po njegovem pisanju je fant pravičen in mislim da tudi z orožjem bo ravnal previdno.
    In ne zagovarjam pripravništvo z 2-3 letnim lajanjem po gozdu brez orožja,tudi v gonu naj bo z orožjem od prvega dne naprej v spremstvu mentorja- in naj ga uporablja(orožje),samo tako bo dobil potrebne izkušnje.
    Se strinjam s tabo, lahko pa pride do nesrečnega spleta okoliščin (rikošet, ipd) in je potrebno to vzeti v obzir.

    Pravico do udejstvovanja pridopiš šele v spremstvu lovca z lov. izkaznico, tako da odgovornost gre tudi nekako tako.
    Last edited by muzikant; 25. November 2010 at 11:37.

  8. #18

    Privzeto

    Kolikor zadnja leta sledim v tisku (mogoče sem kaj izpustil), so se nesreče in obstrelitve zgodile vedno ravno med starimi "izkušenimi" lovci. Pripravniki niso nikogar ustrelili...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Da ne bom izpadel kak zagovornik omejitev lova pripravnikom, treba pa se je zavedati dejstev.

    To, da pa se nesreče dogajajo "starim" lovcem, je pa posledica verjetnostnega računa.

  10. #20

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Kolikor zadnja leta sledim v tisku (mogoče sem kaj izpustil), so se nesreče in obstrelitve zgodile vedno ravno med starimi "izkušenimi" lovci. Pripravniki niso nikogar ustrelili...
    "Ustrelil mentorja namesto jazbeca" novice ene 3 leta nazaj

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •