Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Pripravnik,nabava orožja in izkaznica

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Za izdajo OL ni dovolj potrdilo o članstvu,zdravniški,preizkus o ravnanju z orožjem,ampak tudi reg. štev. lovišča ali pa kopija koncesijske pogodbe(to velja za prvi kos lovskega orožja)-spremenjen zakon o izdaji OL

    Tečaj o ravnanju z orožjem pa vsak opravi v sklopu opravljanja lovskega izpita.

    LP

    Ker zakon to navajaš ?

  2. #22

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Tečaj o ravnanju z orožjem pa vsak opravi v sklopu opravljanja lovskega izpita.

    LP
    Izpit iz varnega rokovanja z orožjem je sestavni del praktičnega dela lovskega izpita, ki ga pripravnik opravi pred komisijo za teoretični del lovskega izpita. Zato je zaporedje izpitov vedno:

    1. varno rokovanje z orožjem
    2. praktični del lovskega izpita pri upravljavcu lovišča
    3. teoretični del lovskega izpita pred izpitno komisijo, ki jo imenuje pristojni minister.

    Kjer tega zaporedja niso spoštovali so naleteli na teževe pri prijavah, saj je pogoj prijave vedno uspešno zaključeno predhodno izobraževanje.

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ker zakon to bereš ?
    Tudi jaz prvič slišim...

    Drugače pa bi te morali v sklopu opravljanja izpitov na rokovanje z orožjem prijaviti TAKOJ ob prvi priliki. To je tedaj, ko imate skupno predavanje v vaši zvezi.

    Nekateri so ti predlagali ločeno predavanje o rokovanju z orožjem, tako kot sem ga jaz delal za potrebe športa, preden sem postal pripravnik. To ti ODSVETUJEM, saj je minimalno 100€ dražje (stane 150€), predavanje v LD pa te stane samo 50€.

  4. #24

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ker zakon to bereš ?
    Ne berem zakona,ampak odgovor na UE,saj je o tem pisal že 206 in to je sedaj preverjeno

    lp

  5. #25

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Izpit iz varnega rokovanja z orožjem je sestavni del praktičnega dela lovskega izpita, ki ga pripravnik opravi pred komisijo za teoretični del lovskega izpita. Zato je zaporedje izpitov vedno:

    1. varno rokovanje z orožjem
    2. praktični del lovskega izpita pri upravljavcu lovišča
    3. teoretični del lovskega izpita pred izpitno komisijo, ki jo imenuje pristojni minister.

    Kjer tega zaporedja niso spoštovali so naleteli na teževe pri prijavah, saj je pogoj prijave vedno uspešno zaključeno predhodno izobraževanje.

    Se strinjam,ampak ZLD je razpisala tečaj v mesecu septembru,praktični del je pri nas pred rokom za prijavo na teoretični del izpita,saj mora pripravnik iti skozi ves protokol dela pripravnika v lovišču.

    lp

  6. #26

    Privzeto

    Moram zapisati še bolj jasno. Usposabljanja in opravljanje izpita iz varnega rokovanja z orožjem mora pripravnik opravljati v okviru praktičnega usposabljanja. V praksi pomeni, da mora pripravnik, ki je ali bo sprejet v LD leta 2011, opraviti to usposabljanje v toku letošnjega leta.
    Prav s tem namenom so tečaji razpisani po obdobju sprejema kandidatov v članstvo, večina pa jih bo izvajala v začetku poletja ali jesenskih mesecih.

  7. #27

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    V praksi pomeni, da mora pripravnik, ki je ali bo sprejet v LD leta 2011, opraviti to usposabljanje v toku letošnjega leta.

    Pri nas je vsakemu pripravniku omogočeno,da usposabljenje opravi v trkočem letu(rokovanje z orožjem) teoretični del lovskega izpita pa spomladi naslednjega leta(pripravniki,kateri so bili sprejeti leta 2010 sedaj obiskujejo predavanja za lovski izpit),mislim,da se razumemo.

    lp

  8. #28
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

  9. #29
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    mene pa zanima koliko časa se čaka na orožni list....sem pa še pripravnik...hvala za odgovor...
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  10. #30
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    jaz sem ga dobil v roku petih minut

    bolj dolgo boš čakal na nabavno dovoljenje (par tednov)

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •