Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Pripravnik,nabava orožja in izkaznica

  1. #1
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto Pripravnik,nabava orožja in izkaznica

    Naš pripravnik bi rad nabavil prvo orožje.
    Ima vsa potrdila in zdravniško spričevalo,zapletlo se je na UE ki zahteva lovsko izkaznico.


    Kako naj dobi izkaznico če je pripravnik?

    iz lovskega zakona
    61. člen



    (5) O uspešno opravljenem lovskem izpitu izda izpitna komisija kandidatu spričevalo o opravljenem lovskem izpitu na obrazcu, ki ga izda minister. Spričevalo o opravljenem lovskem izpitu je dokument, ki dokazuje upravičenost do pridobitve lovske izkaznice.

  2. #2

    Privzeto

    Ta tema je bila že opisane nekje avgusta letos.

    Polh je objavil:
    To vem, samo je hitreje, če podatke priskrbiš sam. Glede izdaje orožnega lista, pa naj ne bi bilo problemov. V našem primeru je pripravnik dobil nabavno dovoljenje (trajalo cca. 1 mesec), ki velja 6 mesecev. Sedaj bo nabavil puško, jo nesel pokazat na UE, k dokumentaciji (potrdilo o članstvu, zdravniško spričevalo, potrdilo o izpitu varnega rokovanja z orožjem - fotokopija potrdila iz dnevnika lovskega pripravnika, dokazu, da LD razpolaga oz. upravlja z loviščem - lahko koncesijska pogodba ali odločba o dodelitvi lovišča, fotokopija strani dnevnika pripravnika z nalepko za tekoče leto) bo dodal sliko, plačal takso in izdali mu bodo orožni list.
    Tako pravi referentka na UE. Ne vem pa ali je praksa pridobivanja orožnih listi in nabavnih dovoljenj ista po celi Sloveniji. Naj bi oz. moralo bi biti tako. Omenjeni primer spada pod UE Celje.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Tudi sam pri nabavi prvega kosa orožja dve leti nazaj nisem potreboval lovske izkaznice, s strani naše ld le potrdilo o članstvu.

  4. #4
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Hvala,bomo videli kakšen bo sedaj odgovor na UE Trebnje.

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Hvala,bomo videli kakšen bo sedaj odgovor na UE Trebnje.
    Bi moral biti pritrdilen, razen če ni kdo kaj rovaril po UE in jih prepričeval v take postopke. Kajti če velja eno za celo Slovenijo, bi moralo tudi za Trebnje!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Lovska izkaznica nikakor ne more biti pogoj za izdajo nabavnerga dovoljenja.
    Zadostni pogoji so:

    1. da je dopolnil 18 let;

    2. da ni zadržkov javnega reda; (Zor, 15 člen)

    3. da je zanesljiv; (Zor, 16 člen)

    4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine(potrdilo o članstvu v LD)

    5. da ima opravljen zdravniški pregled;

    6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem

    Za nabavno lahko zaprosi še preden ima v celoti opravljen lovski izpit in še nima pogojev za izdajo lovske izkaznice.

  7. #7
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Lovska izkaznica nikakor ne more biti pogoj za izdajo nabavnerga dovoljenja.
    Zadostni pogoji so:

    1. da je dopolnil 18 let;

    2. da ni zadržkov javnega reda; (Zor, 15 člen)

    3. da je zanesljiv; (Zor, 16 člen)

    4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine(potrdilo o članstvu v LD)

    5. da ima opravljen zdravniški pregled;

    6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem

    Za nabavno lahko zaprosi še preden ima v celoti opravljen lovski izpit in še nima pogojev za izdajo lovske izkaznice.
    jaz sem pred 4 leti potreboval samo te pogoje kot jih je napisal kolega muzikant. lovskega izpita nisem imel še opravljenega v celoti, pri nas so mi dovolili kot pripravniku lovit samo na brakadah(zajca, lisico, šojo, vrano,itd..), ko sem opravil lovski izpit in podpisal zaprisego lovu sem takoj postal enakopraven član v lovski družini in si pridobil pravico lova na vso divjad. Kako imajo drugje pa ne vem, ampak koker vem jaz potrebuješ samo to kar je podal kolega muzikant za pridobitev OL, za lov na visoko divjad pa mislm da je prav da dobi lovec dovoljenje ko opravi izpit.

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Blaž, tvojo objavo sem skopiral tudi v temo o lovu pripravnikov in tam tudi repliciral.
    Da bo tu le o pridobitvi orožja.

    LP

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Iz prve roke...

    OL za šport sem posedoval že prej. Od tajnika LD sem dobil potrdilo o članstvu, šel na UE in brez problema dobil lovski OL. Nobenih vprašanj, pa kompliciranj...

    Drugače pa se sklicuj na zakon in pogojih za pridobitev OL ....

    Jaz imam kot pripravnik trenutno druge probleme ...

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Takole,UE Trebnje ima neke svoje zakone


    Ker pripravnik nima članske izkaznice ima pa vse ostale potrebne dokumente (potrdilo o članstvu v naši LD,zdravniški izpit,preizkus z orožjem,....) zahtevajo še številko lovišča,površino lovišča bruto in neto ter območje ki ga pokrivamo


    Ni problema dat te podatke,itak so javni.Ampak ......


    Butale

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •