Stran 9 od 15 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 142

Tema: Izbira pravega kalibra in puške

  1. #81

    Privzeto

    Razmisli tudi o Steyr Prohunter v normalni izvedbi(60cm)dolga cev ali mountain (50)cm dolga cev.Dobiš že za 1100 eur.Imam dve.Sem zelo zadovoljen.Imajo pa sintetično kopito.

  2. #82

    Privzeto

    Nisem preizkusil vseh kalibrov, ki bi si jih kdo uspel sedaj namisliti, imam pa mnenje o tem kar uporabljam, evo:

    Imam karabinko Tikka T3 Hunter, z dodanimi mehanskimi merki, francoskim naprožilom in dodatnim nabojnikom (le-ta ima kapaciteto za 5 nabojev, ker serijskih - na 3 - ni bilo moč dokupiti...). Puška je v kalibru .308 win. Da ne bom prepisoval vseh možnih podatkov, še URL:
    http://www.tikka.fi/t3models.php?hunter
    Puška sicer na sliki izgleda kot čehi/rusi/..., pravi izgled dobi, ko je dokončno opremljena z daljnogledom (zelo lepa puška, brez pretiranih "okraskov", so pa okusi seveda različni). Se mi zdi, da se njena oblika lepo sklada z daljnogledi, predvsem z nekoliko večjimi premeri. kopišček je nekoliko konkretnejši kot pri "nemških puškah" (malo neobičajen izraz, v mislih imam kranjske, mannlicher,...). Preseneteljivo to ne vpliva na izgled puške, kot sem se v začetku bal. Odlična plat tega kopiščka pa je občutek, kot da streljaš s športno puško. meni osebno se odlično "vsede" v roko, saj imam nekoliko večje dlani...

    Cena puške je bila s vsemi navedenimi dodatki po želji okrog 1200 EUR v trgovini, ki jo boš definitivno našel, saj dobavljajo tikko.

    kar se tiče izbire streliva, oba z očetom (ima kranjsko karabinko - drugi stil, druga plat lepote, pa še bolj draga je :icon_smile:) streljava Norma Oryx, natančna, brez težav, zanesljiva na divjadi, škoda na mesu pa povprečna do majhna. zaenkrat ne čutim prav nobene potrebe po menjavi streliva... Za izživljanje nad tarčo in pričakati kakšno lisičko pa imam še jagdmatch krogle, ki so zelo natančne. Imam pa preizkušeno, koliko niže nesejo na kakšno razdaljo (horizontalno ni odstopanja- ja, mam pač srečo ).

    Pomembna zadeva je še strelni daljnogled Leupold European 30, 3-9x50:
    http://www.leupold.com/hunting-and-s...n-30-3-9x50mm/
    cena leupolda je bila okrog 600 EUR.
    montaža je zasučna ("schwenk").

    Daljnogled sem naročil preko spleta in dobil še darilo (pokrovčki objektiva in okularja, če gledamo tehnično - originalni so salamensko dragi ?!?)

    Ker je zelo pomembno tudi nošenje puške, sploh če več hodiš (vsaj kar se tiče levega ramena), sem nekoliko več denarja namenil tudi pasu (mislim, da je tale - Nigelloh Premium II):
    http://www18/productdetail.html?pagi...eNumber=156442

    cena pasu pod 100 EUR.


    puška izgleda super (za moj okus), deluje po eni strani dovolj robustno, preprosto, po drugi strani pa je lepih ne ostrih oblik. odlično se sklada z navedenim daljnogledom. Kar se tiče cevi, se mi zdi, da je mogoče nekoliko debelejša kot "ostale puške", konkretno pa ne vem premerov (mogoče jih kdo pozna).

    PS: Če imaš posebno željo po izgledu puške, ti jo lahko naslednji teden slikam... pošlji ZS z e-mailom
    Last edited by Veper; 17. December 2010 at 19:12.

  3. #83

    Privzeto

    Ker sem pomotoma prilepil link do izdelka, ki je bil v neki spletni trgovini, link pa je kaj hitro spremenil naš natančni Veper (neverjetna brzina), bom tukajle pridodal link do slikice za lažjo predstavo
    Torej Niggeloh Premium II http://www.arms-cz.cz/images/armscz_ZBOMAT/70702033.jpg

    Upam, da tole zadostuje kriterijem, saj neposredno link ne pokaže strani od prodajalcev in se kot tak v splošnem ne smatra za reklamo... upam, da se tudi tukaj držimo istih pravil... če ne pa sem spet naredil delo Vepru :S
    Samo kot medklic: Vem, da na ta način omogočate, da ne prihaja do spreminjanja že moderiranih prispevkov, pa vseeno - zelo ne maram forumov, kjer ne morem popraviti svoega lastnega prispevka...
    Last edited by Ahiles; 17. December 2010 at 21:13.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #84
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ahiles hvala za informacije!

    Rad bi pa še omenil tole: poleg puške moram kupiti še daljnogled, na razpolago pa maksimalno 2000€, še to vprašanje če mi bo uspelo spraviti skupaj. Za daljnogled sem že odločen, kupil bom Meopto Meostar 3-12x56 z osvetljenim križem, ki stane okoli 850€, potem pa še montažo(obvezno tako da se bo dalo daljnogled sneti) ki pride okoli 150-200€. Torej mi za puško ostane okoli 800-1000€.

  5. #85

    Privzeto

    Malenkost

    Drugače pa, če zaupaš spletnemu nakupu iz tujine, ti toplo priporočam tovrsten nakup! cene daljnogledov so tako precej nižje!

    Svetujem ti pa še tole: preden se dokončno odločiš za nakup puške, konttaktiraj puškarja, ki ti bo zmontiral daljnogled. Nekateri modeli in puške (čeprav jih je vedno manj) imajo zaradi zgradbe puške oteženo montažo - vsaj za schwenk vem... Boljše prej preveriti, kot pa se kasneje po glavi tepst :icon_smile:

    Pa dober izbor ti želim!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #86

    Privzeto

    Nasvet: vzemi Titan 6(cca.1000€),montaže ne kupuj kakšne italjanske ali kaj podobnega (glede na to,da si napisal,da mora biti obvezno snemljiva se zna zadeva zmajat),tako da vzemi EAW,Recknagel ali kaj podobnega (lahko si omisliš tudi Picatinny šino in snemljive obročke ala Leupold QR...),za strelnega si se odločil super,res pa poglej malo po spletu,ali prek meje...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #87
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Bom pogledal če kje kaj najdem. Kar se pa tiče daljnogleda je cena fiksna, gledal sem ga na Češkem, v Nemčiji, v Angliji in v Ameriki in so povsod cene skoraj enake, okoli 850€, vsaj kolikor sem jaz gledal.
    Last edited by MasterLesjak; 20. December 2010 at 15:42.

  8. #88
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Po posvetu z lovci v LD bo skoraj najverjetneje padla Češka Zbrojevka ali pa Zastava. Razlog je lepo opisal moj stric(mentor), ki pravi da je za začetek najbolje vzeti neko puško ki je ni preveč škoda saj sem še mlad in se dosti potikam po grmih, pri čemer se hitro zgodi da puško kam butneš ali pa opraskaš. Vem da je treba paziti ampak včasih se vseeno zgodi.... Poleg tega je cena teh pušk zelo nizka.

  9. #89
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    aha ce je okoli 700eur za novo zastavo zate nizka cena potem pa nevem no.........recimo proti titanu ali tikki ki je okoli 1000eur.

  10. #90
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    1000€ je za Tikko zelo, glede na to da se jih dobi v Ameriki za 650$....

Stran 9 od 15 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •