Stran 4 od 15 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 142

Tema: Izbira pravega kalibra in puške

  1. #31
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Če bi imel denar bi brez pomislekov nabavil Sakota 85 ali pa Mauserja M 03, samo s tem finančnim stanjem bo najverjetneje padel Čeh. Za začetek bo že, saj so solidne puške za denar. Opcija je tudi Browning ampak me ta ameriška propaganda ni popolnoma prepričala...

  2. #32
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ostajata ti še Tikka in Titan 6. Tudi vredno za razmislit glede obeh.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    MasterLesjak, če te sako privlači, ti pa toplo priporočam tikko t3, je drugi razred sakota.Glede natančnosti pa kolikor slišim, ni razlike.
    Če boš vzel v kalibru 308win, ne rabiš neke težke puške. Moja je z daljnogledom vred težka 3.2kg (cev 51.5cm), pa je prav nič ne dviguje, niti z 13g kroglami. Občuti pa se razlika med mojim sako finnlightom in očetovim sakotom, ki ima skoraj 4kg, vendar pa rajši občutim pri strelu par procentov večji odsun, pa na lovu nosim skoraj 1kg lažjo puško
    Tikka lite mislim da bo z enim povprečnim daljnogledom tehtala okrog 3.5kg, kolikor tehta Mauser m03.

  4. #34
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    No, jaz bi tukaj samo v razmislek nekaj pripomnil. Glede nabave nove puške bi jaz osebno šel v xxxxx (cca 1100 EUR). Ti naredijo puško po meri, kakeršno želiš in ti pade kot tata na mamo. Sem tudi imel namen, a je potem denar odromal za bolj potrebne stvari in prestavil povečevanje arzenala. In pa ni "oštja", da ne bi nesla kot mora.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Železje ostane železje, pa se lahko puškar z njim udarja po glavi
    Če gledaš kaka kopita imajo razne crvene zastave in češke zbrojevke, res takoj pomisliš na obdelavo kopita in določene olepšave.

  6. #36
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    No, mogoče je omembe vreden še moj okus za puške: načeloma imam najraje navadne puške z lesenim kopitom in črno cevjo(ne stainless steel), kot so npr. Zastave in ČZ-ji. Očesno so mi všeč tudi puške s kopitom iz raznih umetnih mas, a se mi še vedno bolj dopade les, pa tudi v roki se čuti bolje. Poleg tega mi niso všeč razni "luksuzni" dodatki na puškah, s tem imam v mislih razne gravure, pa da je pol puške iz zlata pol pa iz srebra in podobne zame neumnosti. Bom povprašal v Ko**** za ceno kake Tikke, ker so me te puške resno zamikale.

  7. #37
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Železje ostane železje, pa se lahko puškar z njim udarja po glavi
    Če gledaš kaka kopita imajo razne crvene zastave in češke zbrojevke, res takoj pomisliš na obdelavo kopita in določene olepšave.
    S tem se pa ne morem strinjati. Kolega je nabavil Manlicherco, ki po mojem okusu ni nič lepša kot puške, ki si jih navedel. Pa še tisto plastično kolesce je korak v temo. Ti pa puškar ne vzame mer zastonj, ko si greš kopito delat Sam sem levičar in sem najprej streljal s puškami od očeta, ki je desničar. Saj se da. Toda, ko imaš kopito po meri narejeno ti puška res sama pade in ni treba lovit ali je križ oz. kobilica vodoravno. Sicer pa 100 ljudi, 100 čudi.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #38

    Privzeto

    Nabavi Titan 6 :icon_mrgreen: Teža puške 2,9kg ki je za kaliber 308 Win. čisto dovolj, pa še cena puške je primerna plus tega da ima nabojnik, pa še lahko zbiraš dolžino, debelino cevi, način proženja, kopito in merke...
    Jaz sem z svojo res zadovoljen.:icon_razz:
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #39

    Privzeto

    hm..............dokaj ugodno dobiš že Blaser-ja.........poglej malo na internetne trgovine
    Jaz sem na xxxx-u kupil že nekaj kosov orožja in sem zelo zadovoljen.

    lp
    Last edited by ZR7; 24. November 2010 at 08:45.

  10. #40
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Novejši Blaser za okoli 1000€? Nekam malo se mi zdi, je pa možno. Bom malo pogledal če kaj najdem, čeprav se na e-gunu ne znajdem prav dosti(ali pa je iskalnik pokvarjen...)

Stran 4 od 15 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •