Stran 2 od 15 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 142

Tema: Izbira pravega kalibra in puške

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Pa res, se opravičujem za neprimerno postavitev in prosim da nekdo prestavi to v risanice. ...
    Ker si še čisto frišno zelen tu gori, naj ti tokrat izjemoma bo.
    admin

  2. #12
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    ZR7 najlepša hvala za toleranco, res nisem videl teme risanice.

    Torej če vzamem .308 ne bom nič zgrešil(v smislu da mi bo kaliber odgovarjal ne pa da bom vse zadel ). Zanima me pa še nekaj. Kakšna je razlika med .270 Winchester in 7x64 kalibrom? Kolikor sem bral je 270 nekoliko hitrejši, ima pa 7x64 več moči. Imam prav?

  3. #13
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    zgrešu ne boš nič:icon_:
    razlika je majhna, predvsem da ma 270 hitrejšo kroglo, pa ponavad bolj zbija meso. ampak se da vse prilagajat.....
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #14
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ti kar nabavi 308, bo vse ok. Če pa si želiš streljati malo dlje, bi jaz razmišljal o 30-06 ali celo 6,5x57 in ne o 8x57, ki je počasnejši in ima zato krogla večji padec... Toda tukaj ti bo itak vsak svojo robo hvalil tako, da ti naredi po svoje. Je pa 308 sigurno ok, saj ima ta kaliber že kar "kosmato vest". Važno je, da se puške navadiš in si siguren v strel pa bo.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #15

    Privzeto

    Ja kaliber 308 je kar v redu, lahko pa kot alternativo 7*64 tudi ne boš nič narobe naredil, pa dober pogled ti želim

  6. #16

    Privzeto

    Ne beli si glave z kalibri,zelo važna je tudi optika na puški,če ta ni ustrezna na puški ,nisi nič naredil!

  7. #17

    Privzeto

    Tudi jaz sem pripravnik, od prekratkega :icon_:.
    Souporabo imam z očetom, do sedaj sem lovil z 7x64, kaliber je super, kot malinovec v lovu lahko rečem, da je zelo univerzalen. Do sedaj sta že padal dva trofejna vepra krogle so pa Barnes in sta lepo počakala na mestu.
    Odsun puške je veliko manjši kot pri 30-06, z njo lovi oče. Mi pa je predlagal oče v bodoče .308 kaliber, čeprav bi najraje ostal na 7x64. Ampak po besedah forumašel je .308 Nato naboj in bo res v prihodnje na tem kalibru dosti zvrsti municje, kar je tudi pomembno....
    Mene pa zanima kateri kaliber uporabljate za tekmovanja in če imamo na razpolago 140gr, 150gr in 160 gr kugle, katera teža je bolj primerna za natančen strel. Ali je pomembna hitrost ali sam kinetična energija kugle.
    lp

  8. #18
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    V redu, torej bom vzel .308 Win. Tako ali tako lahko potem zamenjam, če mi ne bo ustrezal. Hvala za pomoč.

  9. #19

    Privzeto

    Mislim da ne boš več menjal, ker je odličen kaliber. Kupi si še dobro puško in boš res zadovoljen, pišem iz lastnih izkušenj.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  10. #20

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    V redu, torej bom vzel .308 Win.
    Vidim, da imaš kljub premalo (nič) izkušenj srečo na svoji strani.
    Tudi jaz sem bil dolgo nasprotnik tega kalibra. Ko pa sem prvič streljal pa sem spremenil prepričanje.
    Puška pa naj bo dolga le 101cm, varmint ali tactical. Ker je cev debelejša je z njo prav prijetno streljati (odsun, težišče).

Stran 2 od 15 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •