Stran 3 od 15 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 142

Tema: Izbira pravega kalibra in puške

  1. #21
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    alojz1 imaš mogoče kakšno priporočilo za puško? Osebno sem gledal da bi kupil Češko Zbrojevko CZ 550 Varmint, saj se mi zdi dobra puška v razredu do 1000€, edino kar me moti je odsotnost mehanskih merkov. Ima kdo kakšen boljši predlog? Gledal sem tudi Browning X-Bolt puške a se mi nekako ne dopadejo preveč. Ne vem zakaj....

  2. #22

    Privzeto

    Pozdravljen zeleni pripravnik,
    ne kupuj si puške varmint(22mm+) za na jago(moje mišljenje), je pretežka in nobena nima mehanskih merkov.Če že hočeš deblejšo cev potem kakšen semi weight (19mm).
    Sam sem si nabavil Tikko varmint,pa je šla od bajte na polovici sezone.Mišljenja saj bo za na jago in za kakšno tekmo odpalit vsaj meni se niso izšla.
    Kaliber 308. je dobra izbira,puška pa naj bo lahka,kratka,nastavljiv petelin in glej da ima snemljiv nabojnik.

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Masterlisjak imam Browning A bolt v kalibru 3006 in ti garantiram,da če boš kupil karkoli od Browninga ti ne bo žal. Puške so narejena v Miroku tovarni na Japonskem pa čeprav so ameriški patent in so vrhunsko orožje. Za informacijo ti šepnem na ušesce ,da ima moja puška streljano iz nastrelitvene mize raztrosa 4mm. Odsuna skoraj da ni in je verjamem da najboljše razmerje med ceno in kvaliteto. Izdelujejo jih secvveda tudi v cal.308Win in to je to. Čehi so sicer izvrstne puške in tudi cenovno ugodnejše vendar menim,da za skoraj isto ceno dobiš pri Browningu več.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24

    Privzeto

    Hose, takile fantje lahko mitraljez nosijo kaj šele kratko puško.
    Sicer pa ima Remington tactikal enako težo kot druge ( okrog 3,6kg).
    Ker pa je teža spredaj jo ne dviguje in je zelo stabilna tudi pri prostoročnem streljanju. Mehanskih merkov pa ni zato, da je daljnogled čim bliže cevi.
    Sicer pa danes slabih pušk sploh ni. Kaliber je dobro izbral, puško pa naj izbira kot dekleta. Tisto, ki mu bo v oko padla

  5. #25
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    alojz1 a nekaj taksnega.....sam ce nisi "dec" potem te kmalu na tla spravi.Ima okoli 7kg.
    Last edited by tinko balinko; 7. December 2010 at 20:24.

  6. #26
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kje pri nas pa bi se dobilo Remington in Browning puške(lahko na ZS v primeru prepovedi "oglaševanja")?

  7. #27

    Privzeto

    Tinko, tale tehta 3,4kg
    Sprožilec se nastavlja mislim, od 30 gr do 3kg
    Kopito je gumirano in ima super oprijem
    Last edited by alojz1; 22. November 2010 at 19:18.

  8. #28
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    hehe moja je malo drugacna je remington 700police in je startna teza 4,3kg potem pa se optika Nightforce 8-32x56 in harris nogice,seveda je se kevlar kopito.skupna teza nanese med 6-7kg.Ok bom z tehnico doma stehtal pa ti bom dal tocne podatke.
    Samo ce smo realni,je taksna puska za lov neuporabna.V rokah bi mogel biti rambo ce hoces streljati prostorocno.Mene je nekaj skupaj pa nemorem prostorocno zadet.Samo ce prislonis ob drevo ali ce postavis na nogice.Torej puska lovsko neuporabna,razen ce si fanatik kot jaz in ti je sanjska zelja imeti tako orozje
    Seveda pa za "jurja ervinov"pozabi.
    Alojz1 a si ti lovec ali sportni strelec.Nezavajajmo mladih lovcev,Za zacetek je cisto dobra crvena zastava.Ko bo pa prisel do spoznanja ali je vsakodnevni lovec ali nedeljski bo pa ze kupil kaj boljsega.Prvo kaksne vrste si,potem pa kaj bomo imeli......

  9. #29

    Privzeto

    Tvoj teleskop in noge kot za mitraljez - to res ni za lov.
    Ampak puškica na gornji sliki je pa okretna (za v avto) in skoraj za ženske roke ne pa za Rambota.
    Pustimo fantu naj sam izbere, saj pri kalibru je dobro zadel
    Skoraj sem pozabil. Ta puška pri nas ni 1K€

  10. #30
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    za v avto
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 3 od 15 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •