Stran 8 od 15 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 142

Tema: Izbira pravega kalibra in puške

  1. #71
    Perun Guest

    Privzeto

    Na teh videih nastopajo tudi puške, ki so se drugje tudi drugače obnesle.
    Npr slavni Blaser R93:

  2. #72
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    "Vsak kmet svojega konja hvali"

    Verjamem, da mi bo to kar bom pač vzel odgovarjalo. Če ne je še vedno možnost zamenjave...

  3. #73
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Tukaj je stran s veliko podatki o skoraj vseh kalibrih(vsaj teh ki so v uporabi). Sicer je v nemščini a se da za silo razumeti. Vsebuje tudi slike, ki prikazujejo poškodbe na divjadi.(v primeru prepovedi povejte, da odstranim link.)

    Evo še slika poškodbe na košuti(možno da je tudi tele) damjaka s 8g komplet bakreno kroglo v kalibru .308 na 50m(izstopna rana):

    http://lutz-moeller-jagd.de/7,62-mm/...xit-inside.jpg

    Mi lahko nekdo pove, je to huda poškodba ali ne(pač ali je veliko uničenega, videti namreč ni)?

  4. #74
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Fantje malo resnosti in nič ni narobe če ni uspel naložiti slike.Namesto da bi mu pomagali se norčujete. To naj nebi bil odraz lovskega tovarištva ali se pač motim??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #75

    Privzeto

    MasterLesjak, poškodba na gornji sliki je minimalna. Problem je, če je okrog rane velika podpludba.

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Veper, nisem se norčeval iz tega, da ne zna naložit slik, niti ni rekel da jih ne zna, pač pa da jih bo spomladi. Norčeval sem se pa iz njegove izjave, češ da lahko Sako poklekne pred Browningom. Za firmo Sako je splošno znano, da dela najnatančnejše puške na svetu.

  7. #77
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Naslov je izbira kalibra in puške in ne norčevanje iz česar koli. Mnenja o tej in oni znamki so pač različna in tudi sam sem mnenja ,da je Browning dovol natančno orožje za lov in da Tikka ni nič boljša ali slabša pa se zaradi tega ne bom norčeval iz izjave nekoga ki misli drugače. Streljal sem z Tikko in nisem bil tako zadovoljen kot z Browningom, mogoče zaradi tega ker ni bila moja in mi ni legla tako kot bi morala ,ali pam preprosto ker ni bila tako točna kot sem pričakoval. Z mojim Browningom A bolt narejenim v MIroku tovarni na Japonskem pa iz nastrelitvene mize in stojala streljam grupo raztrosa max 4 mm na 100m. Če je lahko lovska puška še bol točna pa ne vem,vsaj jaz je nisem imel v rokah in tudi nisem bil navzoč pri boljšem rezultatu.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Mogoče Preduzeče 44 ali madžarski Mannlicher ustrelita 3 v isto luknjo.

    Drugače pa sem letos na nastrelitvi z Sako 85 SS .300wsm, optiko Z6i 2,5-15*44 in tovarniškim patronom RWS EVO 11,9g ustreili (naslon z usnjeno blazino) tako, da so se trije streli vsaj 50 % prekrivali.(tarča je pri referntu, če bo hotel kdo preveriti)
    Če je premer krogle 7,62mm, grupe ni težko izračunati.

    Tako, da je katerikoli Sako natačnejši, v primerjavi z bilo katerim Browningom.

  9. #79
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Muzikant pa saj o tem govorim ker luknja v tarči kjer so bili trije zadetki je bila v povprečju velika 12mm in to ne enkraqt ampak večkrat. Skratka trije streli so v nalepki za pokrivanje lukenj na tarči. Pa nisem jaz tako dober strelec ampak priprava za nastrel in pa seveda puška. Sicer pa se pogovarjava o popolnoma brezvezni zadevi ker kot sem že napisal je vsaka puška dobra če je zakopišček tudi v redu. In ja tudi Madžar pa prod.44 sta dobri in iz mize hudo natančni.Iz roke oziroma iz prostega nalona malo manj (tako kot tudi vse druge) ampak popolnoma dovol za zanesliv strel na lovu, ki je v okviru še etičnega glede na razdaljo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #80

    Privzeto

    glasujem za češko zbrojevko. 550 lux ali 555. poceni zadeva.

Stran 8 od 15 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •