Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 40

Tema: Solidna šibrenica cal.12(jagd-trap) do 850€

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Nekak tako more ratat to, ja. Meni to še ni uspelo ...
    Tudi meni ne. Po mojem je to le recept, da se drugi ne sproži.
    Sicer pa prvič slišim, da bi 27tka sprožila oba patrona.
    Ja, za TOZ poznam ta problem, za Baikal pa še ne. Tudi pri mojih prejšnjih dveh šibrenicah (cal,12 in 16), obeh Baikalkah se to ni nikoli zgodilo.
    Se mi tudi zdi čudno, da bi dvojno prožila, ker ne deluje na povratni udarec, kot nekatere dražje traparce. To smatram za prednost.
    Last edited by ZR7; 12. November 2010 at 10:11.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.
    Veliko sem streljal pred leti, pa ni bilo nobenega špricanja, so bili pa špricerji .

  3. #23

    Privzeto

    Ja tebi ni špricalo skozi kompenzator so strelcu ki je na predhodnem in na naslednjem stojišču pa zagotovo.Tako sem tudi jaz dobil delec izgorenega smodnika v oko.Take puške s kompenzatorjem(luknjicami na koncu cevi )bi morali prepovedati za uporabo na strelni liniji pri trapu,..

  4. #24
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Podpišem dolgouhčev post.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #25

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Ja tebi ni špricalo skozi kompenzator so strelcu ki je na predhodnem in na naslednjem stojišču pa zagotovo.Tako sem tudi jaz dobil delec izgorenega smodnika v oko.Take puške s kompenzatorjem(luknjicami na koncu cevi )bi morali prepovedati za uporabo na strelni liniji pri trapu,..
    Dečki, kaj pa očala in kapa, a to pri vas ne obstaja. To lepo piše v strelskem pravilniku pod obvezno,

  6. #26
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.





    Očal pa tud ti nimaš skos

  7. #27

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave





    Očal pa tud ti nimaš skos
    To je bila taka dobronamerna pripomba. Sem pa streljal v Gornjem gradu. tam pa brez teh pripomočkov nisi smel na strelsko mesto.In jim dam prav.
    Sam poskrbi zase, ker drugim je prav eno figo mar zate (ali zame).

  8. #28

    Privzeto

    Možno je, da petelina v ihti ne spustim dovolj in zato noče sprožit drugo cev. Bom v prihodnje pozoren na to.

    Kar pa se tiče proženja obeh patronov naenkrat, pa se mi je to definitivno že zgodilo, jaz sem slišal samo en strel, kolega, ki je bil zraven, tudi, ko sem hotel drugič sprožit ni bilo nič, ko sem odprl zaklep, pa sta oba prazna patrona ven odletela.

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Tudi meni ne. Po mojem je to le recept, da se drugi ne sproži.
    Sicer pa prvič slišim, da bi 27tka sprožila oba patrona.
    Ja, za TOZ poznam ta problem, za Baikal pa še ne. Tudi pri mojih prejšnjih dveh šibrenicah (cal,12 in 16), obeh Baikalkah se to ni nikoli zgodilo.
    Se mi tudi zdi čudno, da bi dvojno prožila, ker ne deluje na povratni udarec, kot nekatere dražje traparce. To smatram za prednost.

  9. #29

    Privzeto

    To je delo za puškarja. Prav radi vidijo da jim prineseš tako puško, ker je za popraviti zelo malo, računajo ti pa ogromno.Jo je pa treba dati v popravilo, ker taka puška ni več zanesljiva. Ravno takrat ko boš krvavo potreboval drugi patron ga pa ne boš imel.

  10. #30

    Privzeto

    Zaradi "premočnega" polnenja naj ne bi bilo problema pri proženju obeh cevi, saj je to kaliber 12/76,sam tega še nisem doživel pa sem streljal z raznimi polnitvami tudi semi magnum (nisem pa probal 12/76)ker vedno pozabim povprašat ko sem v trgovini.
    Zgodi se mi pa, da prva cev včasih ne vžge,ampak samo trap naboj "mirage"tam nekje vsak 200.ti,zgleda da so robovi nekoliko tanjši in netilke malenkost globlje,povečal se hod igle in je boljše,v bodoče bom pa uporabljal "beširija" s katerim nisem imel nobenega problema.
    No pa še to ,za puško sem dal 400EUR,in tega denarja je vredna

    lp

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •