Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 40

Tema: Solidna šibrenica cal.12(jagd-trap) do 850€

  1. #11
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Ne ne,sem tud jaz stal na sosednjem strelišču.Zaradi kompenzatorja (luknjice nakoncu cevi) šprica naokoli.

  2. #12

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Šef, malo se mi čudno zdi, da trap puška šprica. Da ni to mogoče skeet puška.
    Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.

  3. #13

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.
    Ja pa kaj se vi tepete na strelskih mestih?
    Če prav razumem pomen "špricanja" je v pritisku, ki ga povzroči strel ki gre sozi cev in potem pritisk in plini skozi luknjice udarijo ven... da ne bo kdo mislil, da tam ven špricajo šibre

  4. #14
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Šibre ne,pač pa nezgorjen smodnik in plastični delci košarice.

  5. #15

    Privzeto

    Vidim,da to leti tudi na moje krepelo(IZH-27EM-1C) katera je pošpricala kar nekaj tekmovalcev na strelski liniji,ampak samo tam kjer so strelska mesta preveč skupaj ali pa v polkrogu,na streliščih kjer so strelska mesta razmaknjena po normiranih merilih tega ni.Šprica pa samo plastika od košaric.
    Kupil sem rabljeno (kot nova),do sedaj je pognala kakih 5000-6000 trapov,pa ni nobenega problema.

    lp

  6. #16

    Privzeto

    Jaz imam Baikal izh27 em-1c. Kupil sem novo. Glede na denar, ki sem ga odštel zanjo sem z njo zadovoljen. Ni pa čisto brez problemov. Tako se mi včasih zgodi, predvsem pri močnih nabojih in nabojih s šibrami nad 3.5 mm, da mi proži obe cevi naenkrat (to sem rešil z uporabo 3 mm navadnega naboja v prvi cevi in močnejšega v drugi cevi), velikokrat se mi tudi dogaja, da mi prvo cev sproži brez problema, drugo pa noče (včasih sproži v drugem pritisku na sprožilec). Včasih tudi ejektorji ne naredijo svojega dela.

    Poznam pa nekaj kolegov, ki s temi puškami nimajo prav nobenih težav. Tudi s temi težavami ali raje težavicami je še vedno vredna svojega denarja, obisk pri puškarju pa bi morda rešil tudi težavice moje puške...

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ..., velikokrat se mi tudi dogaja, da mi prvo cev sproži brez problema, drugo pa noče (včasih sproži v drugem pritisku na sprožilec). Včasih tudi ejektorji ne naredijo svojega dela.

    ...
    Tudi meni se je to zgodilo 1x. Ker nisem do konca sprostil petelina po prvem strelu. Youngsterju, ki strelja z isto puško in je kot mladenič bolj "ihtav", se je to zgodilo večkrat. Predvidevam, da je šlo vedno za napako strelca in ne puške.
    Ejektorje, če nagajajo, je potrebno razdreti in sčistiti gosto in zatrdelo olje, ki je v puški še od nove, kot zaščita. Nekaj nitro razredčila in običajno olje za vzdrževanje pušk reši težavo. Če pa gre za primer raztegnjene čavre, samo ponovno zapreš in odpreš puško in čavra se sprosti. Ko so ejektorji razdrti skrajšaš še vzmeti za cca 4mm. To sem naredil po nasvetu drugih strelcev, pa čavre še vedno kar pošteno poletijo. Računam, da se bodo vzmeti sčasoma malo utrudile, sicer bom skrajšal še za kakšen mm.
    Pri novi sem tudi s finim vodobrusnim papirjem mislim da granulacije 400 pobrusil ostre robove na ejektorjih, ki ostanejo od strojne obdelave. Dražje puške so seveda tudi tam fino obdelane, a jaz rad pogledam puški v drobovje in mi je to malenkostno delo za 2 minuti v veselje.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Tako se mi včasih zgodi, predvsem pri močnih nabojih in nabojih s šibrami nad 3.5 mm, da mi proži obe cevi naenkrat (to sem rešil z uporabo 3 mm navadnega naboja v prvi cevi in močnejšega v drugi cevi),
    Pri moji se je to zgodilo le kolegu, ki sem mu dal 2x za ustreliti. Tako kot pravi šef, to je krivda strelca. Po prvem strelu je premalo sprostil petelina in je ustrelil še 2. naboj. Počilo je pa naenkrat. Ko sem jaz streljal, se to nikoli še ni naredilo.
    Za ejektorje - pa kakor pravi šef - malo podmazat pa bo.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Torej če prav razumem, se obe cevi sprožita če pritisneš petelin in ga potem ne izpustiš do konca ampak ga še malo pridržiš v položaju za proženje?

    Sprašujem, ker se kaj takega meni še ni zgodilo.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Nekak tako more ratat to, ja. Meni to še ni uspelo ...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •