Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Solidna šibrenica cal.12(jagd-trap) do 850€

  1. #1
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto Solidna šibrenica cal.12(jagd-trap) do 850€

    pozdravljeni,

    YILDIZ spz-me(turško orožje)
    pozna kdo to znamko orožja oz. jo uporablja ali ima kake informacije. Nasploh me zanima ali je turško orožje kaj vredno ali je vse bolj na hojladri varianto povrh pa še niso tako poceni cca. 800eurov.

    Prosil bi koga da mi malo pomaga najti kakšno solidno šrotarco kaliber 12(jagd-trap)cena do 850 eurov pa da je nova.uporabljal jo bom 95% samo za jago.

    za vse kakšne take informacije bi vas prosil na ZS.


    hvala
    Last edited by ZR7; 11. November 2010 at 10:56.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    ...
    Prosil bi koga da mi malo pomaga najti kakšno solidno šrotarco kaliber 12(jagd-trap)cena do 850 eurov pa da je nova.uporabljal jo bom 95% samo za jago.
    ...
    Yildiza nekateri hvalijo. Je pa to nova zadeva na evropskem tržišču, tako da je vedno malo rizika, saj izkušenj iz druge roke še ni dovolj.

    V tem cenovnem razredu (še malo manj) in s pozitivnimi izkušnjami armde lovcev vzemi Baikalovo 27-tko. Preizkušeno, trpežno in uporabno. Če misliš streljati tudi trap, pazi, da ne vzameš take, ki ima na koncu luknje kompenzatorja odsuna, ker "šprica" po strelcih na sosednjem stojišču.




    Moja (zgornja slika) je v nekaj mesecih tega leta oddala cca 1500 trap strelov. Kot nova sprva sicer "trda", se po nekako 500 do 800 strelih uteče in lepo dela. Vzdrževanja skoraj ne rabi, še sploh če boš večinoma jagal z njo. Predvidevam da bo za dolgo časa.
    Niklasta je sicer lepša, a ima kompenzator odsuna.
    Last edited by ZR7; 11. November 2010 at 11:04.

  3. #3
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    sem razmišljal tut o tej ampak je ni nikjer za dobit(vse povsod jo je treba čakat ali so pa umaknili iz prodaje ker so imeli kar dost reklamacij) - vsaj tako so mi različni trgovci govorili. iščem šibrenico ker jo rabim imet do 21.11.2010. Razen če poznate še kake različne trgovce pa da imajo na zalogi nekaj različnih znamk oz. kosov,kajti jst poznam sam ene par malo bolj velike ki so v sloveniji imajo pa sam v veliki večini šrotarce od 1000eurov in gor.

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Blaž, poglej na ZS!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    ... so pa umaknili iz prodaje ker so imeli kar dost reklamacij) - vsaj tako so mi različni trgovci govorili...
    Hahaha, ta je pa dobra.
    Naj ti povem, že 3 leta jo uporabljam in nimam nobenega problema. Kupil sem novo (oz. mi jo je oče, kot darilo za opravljen lovski izpit), menjalni čoki, ejektorji in en sprožilec. Ejektorje je treba 1x na leto malo podmazat, drugače se zatikajo - kar je moja krivda. Letos sem že 2x tako padel, da sem mislil da sem skrivil cevi ali vsaj polomil kopito. Na eni strani je bila ujeta na podrto drevo, cevi 10cm v tleh, jaz pa na puški s celo težo (pa nisem droben in sem kr peršona). Puški ni bilo nič, razen 2 praski na kopitu. Toliko o vzdržljivosti te puške.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #6
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    da se razumemo glede baikalk. pri nas ima večina jagrov baikalove šrotarce in vem da so uredu. isčem model izh27 em-1c pa jih nima noben od znanih trgovcev razen če čakaš ene par mescev, jaz pa bi rabil šrotarco že v tem mesecu. in vem da so uredu saj pri nas se vse jaga z karabinom tistih par zajcev ko pa imamo še v lovišču pa se rabi 2 letno na brakadah ter kakih par jag na štajerskem(fazani) za galobe bi pa potreboval 1krat na 2 leti tako da vem da mi bi odslužila 100%. Zdaj rabljene me ne zanimajo ker kupujem samo novo orožje(no saj ga nimam dost ampak vseeno).

  7. #7
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Ne kupuj puške pod mus!! Raje si sposodi za tisti dan.



    Na žalost pri nas nobena lovska trgovina nima nekaj vrst pušk na zalogi.Izberi puško po svojih željah in zmožnostih,tud če čakaš par mesecev ti bo v veselje ko jo boš imel.Z hitro kupljenim "klumpom" ti garantiran da ne boš zadovoljen.

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Ne kupuj puške pod mus!! Raje si sposodi za tisti dan.



    Na žalost pri nas nobena lovska trgovina nima nekaj vrst pušk na zalogi.Izberi puško po svojih željah in zmožnostih,tud če čakaš par mesecev ti bo v veselje ko jo boš imel.Z hitro kupljenim "klumpom" ti garantiran da ne boš zadovoljen.
    maš tut prav, ampak se našel prodajalca za Baikal Izh27 EM-1C tok da bom verjetno jo šel kar iskat jutr popoldne in mislm da mi bo špilala za uplenitev 1 zajca na leto v našem lovišču in ene 2 fazana v naši pobrateni štajerski lovski družini.

  9. #9
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    [QUOTE=Kolovski;61197] Na eni strani je bila ujeta na podrto drevo, cevi 10cm v tleh, jaz pa na puški s celo težo ...QUOTE]

    ...pod puško zajec in fazan, pod mano 200kg jelen...
    Ja, če pršona žlofne, to ni kar tok !

    oprostite, če serjem v tej temi, pa sej je dec puško že dobil
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Šef, malo se mi čudno zdi, da trap puška šprica. Da ni to mogoče skeet puška.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •