Citat Hribovc je objavil: Pokaži objave
Požrešni so predvsem načrti odvzema divjadi iz lovišča. Vemo tudi kdo in v čigavem interesu take načrte določa. ZGS.

Tako, da je tvoja trditev o slabem upravljanju bolj ali manj (sigurno je kakšna družina tudi sama kriva, da ne izpolne načrta) iz trte izvita.
Hribovc, moramo biti realni glede načrtov odvzema divjadi. Kolikor je meni znano, ZGS upošteva argumentirane predloge LD tako na primer pri divijih prašičih, gamsih, problem nastane pri srnjadi in jelenjadi. Najbolj se LD pritožujejo nad odstrelom srnjadi. Spomnim se, da smo imeli, ko je začel načrtovati ZGS, načrt odstrela pri srnjadi okoli 150. Tudi sosednje družine so imele po njihovem mnenju previsok načrt. Takoj so se vse LD zagnale vik in krik nad visokim načrtom, čeprav še niso vedele, ali bodo načrt dosegle. Ironija v prizadevanjih LD za zmanjašnje načrta odstrela srnjadi je, da so vse tiste LD tisto in prihodnja leta dosegle in celo presegale načrt pri več letnih srnjakih in lanščakih, pri ostalih kategorijah pa načrta niso dosegle v 90%. V naslednjih letih so nam načrt zničali za 10%, kar je bil rezultat dogovorov med LD in ZGS, povečal pa se je pogin, telesne teže so padle, mi pa smo še vedno načrt dosegali pri "trofejni" srnjadi, pri ostalih ketegorijah pa smo bili pod 90%. Če bi dejansko bila srnjad malo številčna, potem tudi pri lanščakih in več letnih srnjakih načrta ne bi mogli doseči.

S tem sem želel povedati, da smo lovci (LD) dvolični, da gre večini samo za trofeje, izgovarjamo pa se, da bo z realizacijo načrta padla številčnost srnjadi itd. Govorimo to, kar nam ustreza, da opravičimo nedoseganje načrtov, dejansko pa gre samo za apetite po trofejah in je večini lovcev malo mar za doseganje načrtov pri srnah, mladicah in mladičih.