Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
Tvoje razmišljanje podpišem.
K dušilcem pa še pripombo.
Dokler bomo razmišljali o sebi negativno, bomo negativni tudi ostali. Večni hlapci, ki potrebujemo policajev pendrek nad seboj. A menim, da je čas, da se taki odnosi spremenijo in da se postavlja predvsem jasna osebna odgovornost in ne predvidevanje vedno najslabših variant.
Zakonodaja lahko dušilce postavi pod evidenco orožja, jih registrira in omeji njihovo uporabo.
Višje je debata o težavah odstrela v urbanih področjih. Tudi interventnega. Kako si predstavljate intervencijsko skupino, najsi bo zavodova ali pa skupine iz LD, ki bo odpravljala težave z npr. divjimi prašiči v predmestjih Ljubljane. Ali celo v centru. Ne mi odgovarjati, da je to neumna predpostavka. Splet je poln posnetkov, ko te živali hodijo po ulicah mnogo večjih mest, vdirajo v trgovine in se naseljujejo po kleteh. Lisica je v Ljubljani že prisotna. Medo pleza čez ograje obvoznice ipd.
Starodobni lovci pa se otepamo pripomočkov, ki bi reševanje teh težav olajšalo. Ni soli v teh nasprotovanjih, ni!
ZR7 prav nasprotno govorim. Nikakršni hlapci ne smemo biti, pa tudi penderka od Katarininih fantov ali raznih svetnikov v raznih ministrstvih ne rabimo. Prepričan sem, da smo dovolj zreli, da ločimo zrno od pleveli, vendar pred očmi imam sedanje stanje, kakršno pač je in uporaba teh pripomočkov bi se gotovo negativno izrodila.

Ponujanje naših brezplačnih nasvetov in uslug raznim plačanim strokovnjakom za reševanje problama divjadi v mestih pa se mi zdi malo rečeno bedasto. Sami so si zakuhali stanje kakršno pač je pa naj to svojo kuho tudi sami pojedo!