Stran 2 od 15 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 142

Tema: Balkanski (srbski) gonič

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Drzna in pogumna izbira pasme. Obilo sreče in uspeha ti želim!

  2. #12

    Privzeto Balkanec

    Sam sem imel balkanca že l. 1972. Takrat je bil v naših loviščih to zelo pogost pes, saj smo jih v lovski družini imeli kar 12. Bili so zelo vztrajni ostri goniči,vendar so raje gonili srnjad kot zajca. To pa je bilo v tistih časih zelo moteče, ker je bil stalež zajca zelo velik. Bili so tudi težko učljivi in trgači, zato smo vzrejo skoraj popolnoma opustili, in jih nadomestili z istrijanci. Seveda pa se je značaj balkanca po toliko letih sigurno spremenil, pa tudi goniče več ne uporabljamo samo za zajčji lov kot nekoč. Moj Blisk, kakor je bilo psu ime, se je običajno vračal z nedeljskih skupnih lovov, šele v ponedeljek, ali torek, vedno tudi dobro nahranjen, drugi dan pa je bilo v iztrebkih polno srnje dlake.

  3. #13

    Privzeto

    To sem mislil, ko sem napisal, da so pri gonji zelo dolgi. Tudi sam si zelo rad vzamem čas, ko ga seveda imam. Samo, da pa moraš psa čakati po par ur ali pa se po njega vračati ali pa ga iskati še drug dan je pa preveč. Kot je napisal Andrej so se zadeve verjetno že spremenile.
    Dve psički, ki so bili mami psov, ki smo jih imeli pri hiši so bile uvožene iz Bosne. Bilo pa je leta 1993 ali 1994.

  4. #14

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Drzna in pogumna izbira pasme. Obilo sreče in uspeha ti želim!
    Temu mnenju se tudi jaz pridružujem.
    Vsak lovec si lahko nabavi psa s katerim bo lepo sodeloval. Zato imamo tudi toliko lovskih pasem. Včasih nekdo tretji bolje vidi katera pasma je pisana lovcu na kožo. V mislih imam Jagermaistra, ki je velik ljubitelj psov, vendar je imel z terierji kar naprej smolo ( luknje, močerad,ustrelitev). Ko sem mu predlagal prepeličarja ni bil nič navdušen. Pa preberite njegov post danes.
    Tudi za planinske goniče v našem koncu sprva niso hoteli slišati. Sedaj jih imamo že pet in vodniki zo zelo zadovoljni.
    Tudi s pomočjo tega foruma se lahko lažje odločimo, ko iščemo primernega psa. Mnenja kot sta jih podala Polh in Andrej so vsekakor merodajna saj sta opisala svoje izkušnje.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Drzna in pogumna izbira pasme. Obilo sreče in uspeha ti želim!
    Hvala Hubertusu in ostalim za dobre želje.
    Jaz pa sem imel z balkancem, ki smo ga imeli pri hi??i precej bolj pozitivne izkušnje kot nekateri od vas, zato sem se ponovno odločil zanj in vem, če bom toliko vložil vanj kot v brandl brakinjo potem uspeh ne bi smel izostati.

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    ... in vem, če bom toliko vložil vanj kot v brandl brakinjo potem uspeh ne bi smel izostati.
    To je zagotovo res. Pri brandel brakinji si imel smolo, in pri taki gentiki nisi mogel dobiti več kot si. Z mnogo truda imaš še vedno podpovprečnega psa. Želim ti, da bi bilo pri tem drugače!

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    V mislih imam Jagermaistra, ki je velik ljubitelj psov, vendar je imel z terierji kar naprej smolo ( luknje, močerad,ustrelitev). Ko sem mu predlagal prepeličarja ni bil nič navdušen. Pa preberite njegov post danes.
    Hja, smola se še kar nadaljuje. Včeraj je tudi prepeličarka stisnila močerada. Uspel sem jo rešiti in upam, da take traparije ne bo več ponovila.

  8. #18
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Hja, smola se še kar nadaljuje. Včeraj je tudi prepeličarka stisnila močerada. Uspel sem jo rešiti in upam, da take traparije ne bo več ponovila.
    Če je pes ogledalo svojega gospodarja (ali obratno), upam, da si vsaj ti boljše sreče

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    mprimož:
    - dobra izbira... upam samo, da jo boš dobro izšolal...

    - pred časom so balkanca (temna različica ) vpisali pod planinskega goniča (nastanek planinca), torej želim ti veliko uspeha !!!

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Balkanec nima temne različiče ampak so to potomci parjenj med balkanci, planinci in brandelni. Lepi in dobri balkanci so še vedno v Srbiji. To je stara priznana pasma, specilisti za malo divjad ali prašičarji. Mislim, da jih je pasemsko čistih v SLO prav malo. Balkanec goni dolgo ravno toliko kot tudi druge pasme goničev. Normalno, da so dolgi, če jih je več v grupi saj eden drugega vleče naprej. Videl sem zelo lepe primerke, v primerjavi s posavci, ki so jih precej "pokvarili" in so nekateri zelo grdi in ga ne bi vzel niti zastonj.........

Stran 2 od 15 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •