Stran 11 od 15 PrvaPrva ... 789101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 142

Tema: Balkanski (srbski) gonič

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Kako kaj dela,???

    pozdrav!

  2. #102
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Psička je stara sedem mesecev in pol. Do sedaj mi je enkrat kratko pognala zajca. Na žalost kasneje nisem imel sreče, da bi videl kakšnega zajca in bi lahko spustil psičko na sled. Kaj šele lisico, saj jih je lanski množičen pogin razredčil na minimum, tako, da so sedaj praktično nevidne. Jutranja sled stara nekaj ur je pa realno pričakovano zanjo še prevelik zalogaj, čeprav vsako sled lisice, zajca ali kune lepo poprime, sledi počasi, natančno, zaenkrat nekaj sto metrov, kar je pa le premalo, da bi dvignila divjad. Me pa veseli dejstvo, da sva že nekajkrat prečkala povsem svežo sled srnjadi, ki odskočila pred nama, pa psičke ni premamilo, da bi ji sledila. Glede na čas, ki ga preživiva v lovišču verjamem, da se ji bodo prej ko slej ponudile priložnosti za gonjo. V njene naravne zasnove pa prav tako verjamem.
    p.s.: glede učenja goniča vedno rad prisluhnem koristnim nasvetom izkušenih vodnikov, zato le pogumno z besedo na dan.

  3. #103
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Eno druženje s to psičko me je pozitivno presenetilo.Ta psička ti bo še v veliko veselje in pomoč pri lovu.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #104

    Privzeto

    Sicer nisem izkušen vodnik goničev, ampak zdi se mi, da bi bilo dobro, da poiščeš pomoč v kakšnem drugem lovišču, kjer bo imela psica več možnosti za delo (gonjo). Ker, če je imela pri sedmih in mesecih in pol možnost goniti zajca samo enkrat, bosta veliko zamudila.
    Meni je balkanka, ki sem jo imel pred leti "spregovorila" pri štirih mesecih in pol, pri starosti tvoje psičke pa je že kar pošteno gonila.
    Prosim, da vzameš to kot dobronameren nasvet in ne kot soljenje pameti.

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Sicer nisem izkušen vodnik goničev, ampak zdi se mi, da bi bilo dobro, da poiščeš pomoč v kakšnem drugem lovišču, kjer bo imela psica več možnosti za delo (gonjo).
    Ravno tega zajca je gonila pri lovskem kolegu in verjamem, da bo tudi v domačem lovišču kmalu odpela prvo kitico.

  6. #106
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    p.s.: glede učenja goniča vedno rad prisluhnem koristnim nasvetom izkušenih vodnikov, zato le pogumno z besedo na dan. [/QUOTE]

    takole jaz ti tud neb rad solil pameti pa vendarle imam ogromno izkusenj z ucenjem psov in do zdaj vse k smo imeli so bli vrhunski za lov prasicev .. če hočes dobrega psa je stvar enostavna čim več mors it ven z njo v gozd pa se bo mogoče naredila čeprav pa ni nujno saj vsak pes pa le ni idealen za jago .. drgači pa vsak lovski pes ima v genah že gonjo tako da tvoja naloga je le da spodbudiš te gene da začne ona delat pol pa bo vse še preveč enostavno ampak to moreš učit zdaj dokler je še mlada saj kar mladega naučiš pol tko bo tud v prihodnjih letih .. niso pa vsi psi zgodnji eni začnejo delati tudi po 1 letu ampak mislim da ce se malo potrudis in kar nekaj urc zgubis z njo v gozdu mislim da ni dvoma da nebi lovila .. pa še predlog tko dokler je pes še mlad ne gre rad sam kej pretirano daleč in jaz ko učim mladega psa z njim hodim po jarkih robidah itd.. tako da tud ce ona se ne zna pravilno poiskat divjad ji ti malo pomagas z tem da z njo isces tam kjer predvidevas da bi divjad bila ane in marsikdaj bo ze skocilo pred vami vendar bo pa frišen sled kar pa bi mogla potegnit odzadaj .. jaz imam brak jazbečarja in je star zdaj hmm leto pa 2 meseca in je ze vrhunski pes za gonjo divjih prasicev ampak sem imel trde muke da sem ga naucil kajti lih v casu ko sem ga učil je bilo pri nas zelo malo divjih prasicev .. 1 mesec sva hodila okol pa nikakor najt teh črnuhov tako da sem ze skoraj obupal in sem mislil da jih mogoče ne lovi ane ampak po 1 mesecu se je trud izplacal saj sva naletela na eno veliko kompanijo prašičev kjer mi je enga uspelo zastreliti .. ker je bil pes star komaj 8 mesecev in mu se nisem povsem zaupal sem poklical raje enega lovca z psom krvosledcem kar pa nazalost mi ga ni nasel .. nic pol sm reku bom se malo potreniral svojega psa in sem sel z njim na krvno sled in na moje presenečenje ga je našel kljub temu da mi ga je iskal z krvosledcem ki naj bi bil zelo dober .. od takrat mu zaupam kar se prašičev tiče in pol sva imela še veliko lepih in uspešnih jag .. smao obupat ne smeš in veliko ven pa je uspeh zagarantiran :D
    ekola pa še posnetek ko je oblajavu :D
    http://www.youtube.com/watch?v=npPrgI0mpJM

  7. #107
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Fatursky, lepo si tole povedal. Jaz s svojo psičko nameravam loviti predvsem malo divjad (lisica, zajec, kuna...) in priložnostno tudi divje prašiče, ki pa so pri nas bolj "prehodna" divjad.
    Kot sem že omenil, psička lepo natančno in umirjeno poprime sled male divjadi, ampak verjetno do sedaj še nisva prečkala povsem sveže sledi, ki bi jo vzpodbudila k gonji. Potrudil se bom, da ji čim večkrat omogočim ugodne pogoje za gonjo.

    Čestitke za lep posnetek.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Sila

    Nekaj "frišnih" moje Balkanke...

  9. #109

    Privzeto

    mene zaniam ali bi se ta pasma obnesla za lov na jelenjad :)) hvala

  10. #110

    Privzeto

    Citat bačje je objavil: Pokaži objave
    mene zaniam ali bi se ta pasma obnesla za lov na jelenjad :)) hvala
    Malo čudno vprašanje.
    Običajno pse odvračamo od srnjadi in jelenjadi.
    Vsak pes bo z veseljem gonil jelenjad, če mu dopustimo. Seveda mora to divjad poznati - mora biti zastopana v lovišču. Sedaj pa je vprašanje, kaj je za tebe dober in uporaben pes. Ali hitri in vztrajni gonič, ki bo cel dan gonil še po dveh sosednjih LD ali prepeličar, ki bo kratko pognal jelenjad ali pa resasti jazbečar, ki bo dve uri počasi gonil.

Stran 11 od 15 PrvaPrva ... 789101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •