Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 47 od 47

Tema: Carl Zeiss 2-8x42 Duralyt

  1. #41
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Duralyt bo vsekakor bolj vsestransko uporaben, ker ima širši razpon povečav. Za kaj več pa ne bi rad nič rekel, saj še nisem primerjal enega ob drugem.

    Takšna primerjava je tudi edina kaj vredna, vse ostale primerjave in testi pa bolj kot ne ugibanje in domnevanje.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #42
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Zdravo zanima me kaj bi priporočali za na puško, ki bi jo uporabljal za pogone in za sledenje po krvni sledi. Gledal sem Duralyt 1.2-5x36 ali 2-8x42.

    Predvsem me zanima razlika pri minimalni povečavi 1.2x ali 2x. Zanima me če je mogoče pri povečavi 1.2x gledanje z obemi očesi?

    LP Nace

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Z obema očesoma lahko gledaš tudi pri 4x povečavi
    Če boš vzel 2-8x42 boš lahko puško uporabljal za vse vrste lova.(...tako puško kot je Heym je skor škoda uporabljat sam za pogone in krvno sled)
    Imam enak model, vendar 3-12x50. Za ta dnar je mislim da to maksimum.

  4. #44
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Haha ja je res tudi pri 4x se da gledat z obemi očesi. No če se ne motim ima Z6i pri povečavi 1,1x možnost gledanja z obemi očesi kar je res super, ker imaš bistveno večji zorni kot, ko ti skoči črni vrag iz grmovja :)

  5. #45
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Pri 1.2x je sicer pogojno možno gledati z obema očesoma, ampak prava stvar za to so samo 1-4x pa do 1-10x daljnogledi.

    Sam bi v primeru vsestranske uporabe daljnogleda (torej da je kdaj potrebno oddati strel tudi na več kot 100m), kljub temu pa s poudarkom na iskanju po krvni sledi izbral kakšnega 1.5-6x42. Kahles Helia C, Docter Klassik, Kaps Klassik so vsi cenovno v istem rangu kot Duralyt in so več kot odlična izbira.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #46
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Z obemi očesi se da gledat samo pri dejanski 1x povečavi, kar ima swarovski z6 1-6, kahles 1-5, leica 1-6,3 meopta 1-4, pa še kakega sem izpustil...
    Že zeiss, ki ima 1,1-4 ni ravno moč govoriti, da se da gledat z obemi očesi...
    tako da če boš izključno za pogone in sledenje se posluži ta prvih, če ti jih ni škoda za po robidi...

  7. #47

    Privzeto

    1 x povečava pomeni da je daljnogled brez povečave.
    Sam lahko pri tudi pri višji povečavi gledam z obema očesoma. To je stvar navade.

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •