Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: Carl Zeiss 2-8x42 Duralyt

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto Carl Zeiss 2-8x42 Duralyt

    Evo, po manjšem premisleku sem prišel do nekega zaključka.
    Za moj karabin sem imel prvotno izbran Kahlesov daljnogled s 4× povečavo, in sem ga hotel montirat na karabin.

    Po nasvetih, ki so mi jih dali drugi, sem se odločil da BI si nabavil nek nov daljnoged, in za moje razmere in uporabo, sem prišel do zaključka da bo najboljši zato Carl Zeiss 2-8x42 Duralyt. Mislim da je cenovno dokaj ugoden.

    Ima kdo izkušnje s to optiko, kako se obnese, kvaliteta slike v mraku in ponoči?:icon_:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Noben nima nič za povedat
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3

    Privzeto

    Očitno si dobro izbral. Nobenih pripomb.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bo tako alojz
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5

    Privzeto

    V rangu stare Meopte:) Ker nova je v rangu unih daljnogledov s sejmov:)
    Izkušenj je vrjetno bolj malo, ker Duralyt še ni dobro zastopan na našem trgu..kar se tiče avstrijcev, ga kr pohvalijo, poznam jih vsaj ene 8, ki jih uporabljajo, sam uno večjo povečavo. Dela na 300WSM ( Steym Mannlicher, prohunter) brez problema. Dolgi natančni streli na jelenjad v mraku niso problematični:) za drugo jih pa uni še niso sprobali

    ma pa solidno ceno, vsaj meni se zdi:)

    Si že kaj naštimal na puško?

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Meni so pomembne te reči, da se dobro vidi v mraku in polni luni, pa seveda dobra cena. Velika prednost je tud velikost, je ravno pravšna in po mojem mnenju ne rabiš za strele do 300m več kot 8× povečavo.

    Na puški še ni nič, upam da bom do novga leta kaj spacal skupaj.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #7

    Privzeto

    Pa si daljnogled že kupo?

    Za strele do 300m je tudi 6x42 dost če si ga navajen:)

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Nisem ga še, sej pravm da upam da bo do novga leta zrihtan.:icon_:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  9. #9

    Privzeto

    Aja, sm mislo, da maš že puško pa daljnogled doma pa boš čakal do novga leta:) sej za kak tak dnar bi že skor kakega Kahlesa dobo? Malo preštudiri če še nisi nabavo:)

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Puško že mam doma 1 mesc. Dobavit morm samo še dalnogled in dat puškarju da zmontira. Daljnogled bom kupil pomoje v Novem mestu, cena je povsod ista, ali pa prek eGuna... Puške ni treba štet v ceno, tako da daljnogled in montaža me prideta okrog 900€
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •