Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: zaščitni jopiči

  1. #1

    Privzeto zaščitni jopiči

    Na nemških forumih sem zasledila,da nekateri uporabljajo začšitne jopiče (neprebojne) za pse za skupne love.
    Kako je s tem pri nas?

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zakaj pa neprebojne ? To so jopiči iz raznih čvrstih materialov, ki ščitijo psa pred čekani prašičev. Pri nas se še ne uporabljajo.

  3. #3

    Privzeto

    O tovrstni zaščiti smo nekaj malega že pisali v temi "Na divjega prašiča...", na tretji strani tega tematskega bloka.


  4. #4

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa neprebojne ? To so jopiči iz raznih čvrstih materialov, ki ščitijo psa pred čekani prašičev. Pri nas se še ne uporabljajo.
    V tej konkretnitemi je bilo razvidno, da zato, ker so nemci nemci očitno zelo slabi strelci, saj so obstrelili na eni jagi kar 6 psov, od tega enega dokončno
    Je pač tako, da je od vseh zveri še vedno in vsakem primeru človek najbolj nevarna
    Breza hvala- res ne bi našla brez namiga

  5. #5

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    V tej konkretnitemi je bilo razvidno, da zato, ker so nemci nemci očitno zelo slabi strelci, saj so obstrelili na eni jagi kar 6 psov, od tega enega dokončno
    Je pač tako, da je od vseh zveri še vedno in vsakem primeru človek najbolj nevarna
    Ne vem, če proti krogli (in strelčevi nepremišljenosti) sploh pomaga kaka zaščita.

  6. #6

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, če proti krogli (in strelčevi nepremišljenosti) sploh pomaga kaka zaščita.
    Jaz še manj- ko se tolk spoznam na orožje
    Ampak očitno, da vsaj nekaj pomaga, tako trdijo nekateri. Oz naj bi zmanjšalo št žrtev in težo poškodb kar krepko. Po kmečki logiki bi znalo pomagat pri obstrelitvi, direkten strel pa najbrž ne, oz odvisno od orožja in municije in razdalje in kaj vem česa še ....saj pravim da nimam pojma, samo poskušam logično razmišljat.
    100 % varnosti itak ni nikoli. Se pa očitno nekatrei trudijo jo čim bolj povečat.

  7. #7

    Privzeto

    Ne vem, no. Se mi zdi, da se se "povečanja zaščite" lotili na napačnem koncu.

    Za moje pojme je edina možnost, da je strelec "pošlihtan v glavi", da ve kdaj, kako in na kaj strelja. Izgovori, da je prišlo do pomote, da je bila nesreča ... se mi zdijo pač zgolj opravičevanje strelčeve (za orožje) nezrele osebnosti - ali ne znajo opazit okolja, ali imajo preveč "fibra" ali ravnajo neprevidno z orožjem ali pa se preprosto ne znajo zadržat. Z lovcem, ki obstreli (ali ustreli) psa na lovu tudi sama ne bi jagala prav z lahkim srcem.

  8. #8

    Privzeto

    Zanima me u bistvu mnenje ali lahko tak jopišč tudi škodi- ovira psa pri odskoku, izmikanju, dodatna teža ipd in kje se da kaj takega kupit ?

  9. #9

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    ...in kje se da kaj takega kupit ?
    Tole seveda zgolj na ZS (ali v oglasnem delu spletne strani).

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Najprej neprebojce za pse, kasneje za jagre, potem obvezno streli le na poprej odobreno vlogo in komisijsko pregledano situacijo in seveda šele po plačani upravni taksi in tako naprej bla, bla, bla.
    Kot pravi Breza, odgovoren je samo in nihče drug kot strelec. In ko ga enkrat pobiksa, ne glede ali na psa ali človeka, za vse večne čase vzet orožje in pika!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •