Stran 8 od 36 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #71

    Privzeto

    Želim ti srečo tudi ob prihodnji kontroli.

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Želim ti srečo tudi ob prihodnji kontroli.
    Mi jo rihtaš, kontrolo?

    Spet nekaj strašiš. Povej, kje imaš osnovo za to? Veš kaj več kot drugi, kak najnovejši dogovor inšpektorjev z LZS, da je treba pospešiti biznis menjave izkaznic????
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #73

    Privzeto

    Mugo, vsaj v nečem se globoko strinjava, Pravilnik je navadno skrpucalo, pač plod uradnikov z ministrstva. Kako boste v tvoji LD ravnali ob poteku veljavnosti lovskih izkaznic je vaša odločitev, v moji smo ravnali drugače. Nič ne strašim, še manj grozim, informacije pa nam je dal kar inšpektor za lovstvo, ki je pristojen za naše območje.
    Res pa je, da sem se s problematiko lovskih izkaznic ukvarjal kar aktivno, saj je bilo potrebno vse spremembe vgraditi v aplikacijo Lisjak. Če si ga vsaj površno prebral boš videl kup nelogičnosti /v lovskem kroju se mora slikati tudi imetnik, ki ni član lovske družine, anarhičen 12. člen, .../, žal pripombe LZS niso bile upoštevane. In vse to smo že enkrat premlevali na tem forumu.
    Nima se smisla prerekati, želim ti vse dobro.

  4. #74

    Privzeto

    Očitno nove/stare izkaznice še vedno burijo "duhove". Od enega od lovskih inšpektorjev sem slišal, da je vsaka lovska izkaznica, ki ni poškodovana veljavna (seveda, da ima na hrbtni strani nalepljeno nalepko tekočega leta). Veliko, res, zelo veliko LD ni menjalo izkaznic ampak so enostavno stare pretečene nalepke odlepili in gor nalepili drugo, pika!
    Že sam podatek, da so od prve cene 14,xy € prišli sedaj na 6 € je zadosten podatek, da je nekdo hotel mastno zaslužiti na teh karticah in sedaj LZS vrača denar posameznim LD-jem.
    Če bo pa že kdo dajal delati novo izkaznico in če je bil tudi do sedaj član ene od LD, potem potrebuje samo poslati izpolnjeno vlogo. Ne potrebuješ nobene nove fotke, niti ne potrdila o nekaznovanosti. Seveda položnica mora biti prej plačana

  5. #75
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tica, iz tvojega pisanja je bilo mč slutiti, da veš nekaj več. Da je pravilnik skorpucalo se vsi strinjamo, in da vsebuje kar nekaj nesmislov. Da pa je plod izključno glav z ministerstva, me pa težko prepričaš.
    Je pa zanimivo, da očitno vsak inšpektor drugače govori.
    Vse dobro tudi tebi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #76

    Privzeto

    Pravilnik je sprejet, z njim pa so uvedene nove lovske izkaznice. Ali je to prav ali ne, ima lahko vsak svoje mnenje. Dejstvo pa je, da bo treba stare lovske izkaznice zamenjati z novimi. Po mojem mnenju je najboljša in najcenejša varianta ta, da LD iz lisjaka za svoje člane izpiše vloge za izdajo nove lovske izkaznice, jih da v podpis svojimn članom, vanjo pa še vsak član zapiše svojo manjkajočo EMŠO, te v aplikaciji ni zapisane, vloga pa jo mora vsebovati, ker gre za postopkek po ZUP-u. LD vse vloge pošlje na LZS, ta ji izda račun /po novem letu bo cena 7 evrov/, LD pa svojim članom ob članarini zaračuna še stroške izdaje nove lovske izkaznice - 7€.

    Lahko pa vprašamo LZS za razloge, zakaj je bilo treba izdati nove izkaznice in zakaj se bodo po preteku 8 let, ko na njej ne bo več prostora za lepjenje znamkic, ponovno zamenjale. Bolj praktično bi bilo, da bi na njej bil le en okvirček za lepljenje znamkic. Stara bi se z nje odstranila, v okviček pa nalepila nova.

    LP
    MilanK
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #77
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Meni so na LZS povedali da dokler je prostora za nalepke, izkaznice ni potrebno menjavati, mi pač otroci priskrbijo nov prostorček za nalepko vsko leto

  8. #78

    Privzeto

    LZS ne izvaja nadzora nad veljavnostjo izkaznic. Je le in samo njen izdajatelj, njeno obliko in vsebino pa je predpisalo pristojno ministrstvo s Pravilnikom iz leta 2012. Kdo z nje odstrani nalepko ni bistveno, bistveno je, da je bila z njimi že zapolnjena, zaradi česar njene veljavnosti ni več možno podaljšati. Podatke o tem lahko inšpektor zelo hitro priidobi od LD in na to ukrepa.

    LZS oz. njena strokovna služba bi bila dolžna članstvu podati točna navodila o tem ali je treba lovske izkaznice zamenjati ali ne in če je dopustno z nje odstraniti stare nalepke in na tako izpraznjen okvirček nalepiti novo nalepko. O tem ni nobenega uradnega obvestila, saj ne pisnega, na katerega bi se lahko izgovarjali ali sklicevali, če bi koga inšpektor zalotil na lovu s staro lovsko izkaznico. Pravilnik je bil sprejet in je veljaven. Da je takšen kakršen je, pa je kriva LZS, ki ni dovolj aktivno sodelovali pri njegovem nastajanju in sprejemanju.
    Novi Pravilnik iz leta 2012 v 13. čl. določa prehodno obdobje. Po določbi 1. od. tega istega člena se lahko izkaznice, izdane po Pravilniku iz leta 2005, uporabljajo, dokler je na njih možno podaljševanje njihove veljavnosti. Po drugem odstavku pa izkaznice, izdane imetnikom iz. 2.al. 3. od. 2. čl. Pravilnika iz leta 2005 prenehajo z dnem uveljavitve tega pravilnika. To se nanaša na druge osebe, ki izpolnjujejo pogoje za pridobitev lovske izkaznice in niso članice LD. Člani LD pa lahko staro izkaznico uporabljajo, dokler je na njih prostor za njihovo podaljšanje.

    Pravilnik sicer ne določa, da se nalepka s stare izkaznice ne sme oz. se lahko odstrani, vendar pa je po mojem mnenju treba določbo razumeti tako, da so okvirčki polni, če je bil njen imetnik neprekinjeno član LD, vsako leto in brez presledka pa se mu je podaljšala veljavnost lovske izkaznice. Z vsakoletnim podaljševanjem so se tako na njej zapolnili vsi okvirčki, zato njeno podaljšanje ni več možno, ne da bi se pred tem z nje odstranila stara nalepka.

    Izkaznica je uradni dokumet, zato je vprašanje ali se lahko z nje odstrani stara nalepka in nadomesti z novo? Osebno menim, da ne.

    Lovski inšpektorji starih lovskih izkaznic najverjetneje ne bodo tolerirali, saj bi s tem ignorirali Pravilnik, ki je tudi zanje obvezujoč podzakonski predpis in po njem so dolžni postopati, ne glede na to, kaj o tem sami menimo da je oz. da ni prav. Kdor bo trmasto vztrajal pri stari lovski izkaznici, pa se bo najverjetneje izpostavil kaznovanju, če bo z njo lovil, pri tem pa ga bo zalotil lovski inšpektor. Poleg tega pa je tudi LD zavezana k temu, da starih izkaznic, veljavnost katerih je prenehala, ne podaljša. Neveljavnih izkaznice namreč ni mogoče podaljšati. Kdaj veljavnost lovskim izkaznicam preneha pa Pravilnik jasno določa. Evidenco o podaljševanju teh izkaznic svojim članom pa LD poseduje. Ko so okvirčki polni, ni več osnove za njeno podaljšanje, saj je prenehala veljati po samem podzakonskem predpisu - Pravilniku iz leta 2012. Da LD podaljšuje lovske izkaznice pa ima poblastilo v ZDLov-u.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #79

    Privzeto

    Hvala MilanK, sedaj so stvari postavljene na svoje mesto pri razumevanju Pravilnika o lovski izkaznici. In tisti, ki sem jih nekaj postova nazaj "strašil" naj si razlago preberejo počasi, ravnali pa bodo itak po svojem prav.

  10. #80

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Že sam podatek, da so od prve cene 14,xy € prišli sedaj na 6 € je zadosten podatek, da je nekdo hotel mastno zaslužiti na teh karticah in sedaj LZS vrača denar posameznim LD-jem.
    A se že ve, kdo je določil prvotno ceno? Jaz sem plačal 14,xy EUR, sedaj imam pa dobropis v LD. Če ne morejo najti odgovornega, potem naj razpustijo CEL UO LZS. Lahko je s tujim ku.... po koprivah mlatit.

Stran 8 od 36 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •