Stran 34 od 36 PrvaPrva ... 2430313233343536 ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #331

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tako je. Vendar pa to ni samo po sebi umevno in trdim, da zakon tega ne omejuje.
    Da pa to omeji LD, mora imeti za to sprejeta ustrezna pravila. In to že prej, ne pa da se kakšen UO sproti nekaj zmišljuje!
    Dragi moji lovski pravniki!

    LD ne more v svoj temeljni akt ( Pravila LD ) vpisati karkoli komu pade na pamet. Pravila morajo
    biti usklajena s pravnim redom RS (Zakon o divjadi in lovu, Zakon o društvih, Zakon o orožju, Zakon o ohranjanju in varovanju narave... )
    In v ZDLov-1 jasno piše, da kdor nima lovskega izpita ali veljavne lovske izkaznice( v tem primeru imata oba enak status ) lahko lovi le v spremstvu osebe z lovskim izpitom in veljavno lovsko izkaznico za lovišče, v kateri se namerava izvajati lov. To velja tudi za lovske goste, tako tuje kot domače. AMEN!

  2. #332

    Privzeto Lupus

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tako je. Vendar pa to ni samo po sebi umevno in trdim, da zakon tega ne omejuje.
    Da pa to omeji LD, mora imeti za to sprejeta ustrezna pravila. In to že prej, ne pa da se kakšen UO sproti nekaj zmišljuje!
    Dragi moji lovski pravniki!

    LD ne more v svoj temeljni akt ( Pravila LD ) vpisati karkoli komu pade na pamet. Pravila morajo
    biti usklajena s pravnim redom RS (Zakon o divjadi in lovu, Zakon o društvih, Zakon o orožju, Zakon o ohranjanju in varovanju narave... )
    In v ZDLov-1 jasno piše, da kdor nima lovskega izpita ali veljavne lovske izkaznice( v tem primeru imata oba enak status ) lahko lovi le v spremstvu osebe z lovskim izpitom in veljavno lovsko izkaznico za lovišče, v kateri se namerava izvajati lov. To velja tudi za lovske goste, tako tuje kot domače. AMEN!

  3. #333
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V spremstvu da, ampak vprašanje, če zna strelat .

  4. #334

    Privzeto

    Citat lupus je objavil: Pokaži objave
    Dragi moji lovski pravniki!

    LD ne more ...
    A sva z MilanK kaj drugega ugotovila?
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #335
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Moje vprašanje se delno navezuje na lovsko izkaznico zato upam da nisem zgrešil teme. Kateri Orožni list pripada lovcem ki niso člani nobene LD in imajo veljavno lovsko izkaznico LZS? Orožni list za lov ali posest?

  6. #336

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Moje vprašanje se delno navezuje na lovsko izkaznico zato upam da nisem zgrešil teme. Kateri Orožni list pripada lovcem ki niso člani nobene LD in imajo veljavno lovsko izkaznico LZS? Orožni list za lov ali posest?
    Posest.
    Se pa menda na tem področju, lovskih izkaznic, kakor mi je prišlo na ušesa, obetajo spremembe.
    Izkaznice št.4, to je tista, ki ji pravite izkaznica LZS, naj ne bi bilo več.
    Vzroka za te spremembe ne vem, se mi zdi pa butasto.
    No, seveda, če neuradne informacije, sicer blizu vrha LZS držijo.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #337

    Privzeto Orožni list

    Orožni list za posest? Ne bo držalo. Lovske izkaznice kateregakoli tipa so v bistvu licence za lov, na podlagi katerih UE izdajajo orožne liste za lovsko orožje osebam, ki izpolnjujejo tudi druge predpisane pogoje. Kako bi potem lovci, ki jih je v Sloveniji kar precej, s svojim orožjem kot lovski turisti lovili v slovenskih loviščih in drugod po svetu?
    Se pa strinjam, da bi bila sprememba, če se obeta, velika neumnost.

  8. #338

    Privzeto

    Citat lupus je objavil: Pokaži objave
    Orožni list za posest? Ne bo držalo. ...
    OK, pač "veš" drugače kot jaz.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #339

    Privzeto

    Bo kar držalo. Če ima kdo drugačen OL je dobro preveriti zakaj.

  10. #340
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Po moje je odvisno kateri člen upošteva referent, po teh členih članstvo v LD ni potrebno za OL za lov.
    17. člen ( zakon o orožju)
    Upravičen razlog za izdajo orožne listine
    Posameznik ima upravičen razlog (4. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona) za izdajo orožne listine, če:

    â?? predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu;


    X. DEL (zakon o divjadi in lovstvu)
    LOVSKO UDEJSTVOVANJE
    60. člen
    (pravica udejstvovanja v lovu)
    (1) Pravico udejstvovanja v lovu ima državljan oziroma državljanka Republike Slovenije ali tuji državljan oziroma tuja državljanka s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: lovec oziroma lovka), ki ima opravljen lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom. Kdor nima lovskega izpita, sme loviti le v spremstvu osebe, ki ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom.

Stran 34 od 36 PrvaPrva ... 2430313233343536 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •