Stran 27 od 36 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #261
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Alojz, nalepka ti velja samo v domaci ld. drugje lovis kot gost in ne rabis izkaznice. tudi v svoji ld lahko lovis brez izkaznice, le vpisan kot gost in s spremstvom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #262
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Alojz, nalepka ti velja samo v domaci ld. drugje lovis kot gost in ne rabis izkaznice. tudi v svoji ld lahko lovis brez izkaznice, le vpisan kot gost in s spremstvom.
    Mugo zdi se mi da ti vse zakone bereš z prav posebnim pogledom,če jih bereš;
    60. člen
    (pravica udejstvovanja v lovu)
    (1) Pravico udejstvovanja v lovu ima državljan oziroma državljanka Republike Slovenije ali tuji državljan oziroma tuja državljanka s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: lovec oziroma lovka), ki ima opravljen lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom. Kdor nima lovskega izpita, sme loviti le v spremstvu osebe, ki ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom.
    62. člen
    (lovska izkaznica)
    (1) Oseba, ki izpolnjuje s tem zakonom določene pogoje, ima pravico do pridobitve lovske izkaznice. Pravico pridobitve lovske izkaznice ima tudi oseba, ki izpolnjuje s tem zakonom določene pogoje pa ni član oziroma članica lovske družine oziroma delavec oziroma delavka upravljavca lovišč s posebnimi nameni.
    (2) Lovec mora imeti pri sebi veljavno lovsko izkaznico ali izkaznico lovskega čuvaja in jo na zahtevo organov notranjih zadev, lovskih čuvajev ali lovske inšpekcije pokazati.
    (3) Lovske izkaznice za svoje člane oziroma članice izdaja Zveza, njihovo veljavnost letno podaljšuje upravljavec lovišča. Veljavnost lovske izkaznice lahko izdajatelj na predlog upravljavca lovišča prekliče oziroma le-ta lovsko izkaznico odvzame v skladu z določili tega zakona.
    (4) Lovska izkaznica mora vsebovati fotografijo imetnika oziroma imetnice, njegove oziroma njene osebne podatke, datum veljavnosti in žig izdajatelja. Lovska izkaznica je veljavna do konca koledarskega leta, ne glede na to, v katerem mesecu je bila izdana.

  3. #263
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kaj ni res kar sem napisal? Izkaznica ti velja za lovišče, katero ti piše na izkaznici. Pomeni da lahko tam izvajaš lov samostojno. Povsod drugje si pa gost. Lahko tudi brez izkaznice v domači LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #264
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Res je, vse tako piše, tudi izrecno piše da ta zakon in ti členi veljajo samo za domačo LD, kako sem jaz glup. Zato pa bajaga poje in jaz si sam večkrat zapojem: "Kako je lepo biti glup". Uživajte, jaz grem pet.

  5. #265
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Če se boš slučajno s temi argumenti zagovarjal na sodišču ali poznaš nekoga ki se bo, ker ti ne grešiš, me PROSIM pokliči, to bi res rad videl na lastne oči.

  6. #266

    Privzeto

    Ko ravno sodišče omenjaš. Pred kratkim sem dobil vabilo. Lovca je inšpektor kaznoval. LD ga je izklju?ila. Po 5 letih pa ta lovec toži LD. Razsobe še ni ampak predvidevam kakšna bo. So tudi zakone po svoje tolmačili pa še na inšpektorja pritiskali. Bom pa napisal ko bo dokončno.

  7. #267
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Pri nas smo ga tudi mogli nazaj vzet,zaradi napačno vodenega postopka. Izključen je bil ko sem bil pripravnik, zaradi mučenja živali.

  8. #268
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mrki, ti kar vprašaj še koga. Ni treba meni verjeti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #269
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Res je, vse tako piše, tudi izrecno piše da ta zakon in ti členi veljajo samo za domačo LD, kako sem jaz glup. Zato pa bajaga poje in jaz si sam večkrat zapojem: "Kako je lepo biti glup". Uživajte, jaz grem pet.
    to ni Bajaga, to je Bora!!!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  10. #270

    Privzeto

    Citat Svinja23 je objavil: Pokaži objave
    V primeru, da LD in posledično tudi starešina prejme denarno kazen s strani inšpektorja, se starešini odvzame lovsko izkaznico(oziroma nalepko) za dobo 3 let?
    Pravkar se izvedel za tak primer (mogoče je celo isti)
    Član je bil kaznovan z 420 €. Pa hoče (starešina) še nalepko. Piše inšpektorju naj mu pošlje izpisek iz kazenske evidence za to osebo (mimogrede, sploh ne vodijo evidence). In mu odgovori, da ima starešina pa dve pravnomočni kazni.. Če je vojna naj bo za vse.

Stran 27 od 36 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •