Stran 17 od 36 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #161

    Privzeto

    Pozdravljeni! Da vam na kratko opišem moj primer. Pred kratkim mi je lovski inšpektor izrekel pravnomočni opomin. Tega sem dobil priporočeno po pošti. Sedaj pa je na LD prišlo Potrdilo iz kazenske evidence, na kateri piše, da se ta evidenca vodi tri leta. V naši LD pa si to predstavljajo, kot da mi izkaznice ne smejo podaljšati, čeprav jaz mislim, da to ni tako. Bi prosil, če bi mi lahko kdo, ki se na to bolje spozna, kaj več napiše o tem, kaj in kako. Hvala za odgovore.

  2. #162
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat grizli je objavil: Pokaži objave
    Da vam na kratko opišem moj primer. Pred kratkim mi je lovski inšpektor izrekel pravnomočni opomin.
    Kaj si ga posviral?


    Zakon pravi takole:

    (odklonitev izdaje ali podaljšanja in preklic veljavnosti lovske izkaznice)
    (1) Lovske izkaznice se ne izda oziroma podaljša osebi, ki:
    – ni dopolnila 18 let starosti;
    – je duševno zbolela in je pod skrbništvom;
    – ni uspešno opravila lovskega izpita ali s spričevalom oziroma ustreznim dokumentom dokazala, da je s šolanjem in dodatnim praktičnim usposabljanjem pridobila znanje, ki po določilih tega zakona šteje za enakovredno lovskemu izpitu;
    – je pravnomočno obsojena za kaznivo dejanje, ki ga je storila v zvezi z lovskim udejstvovanjem,
    – je bila pravnomočno obsojena zaradi kršenja določil tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov;
    – je pravnomočno obsojena zaradi kršenja predpisov s področja varstva narave, zaščite živali in zlorabe orožje;
    (2) Lovcu, ki mu je dokazano katero od dejanj iz četrte do šeste alinee prvega odstavka tega člena, izdajatelj prekliče veljavnost lovske izkaznice.
    (3) Če prosilec oziroma prosilka ne podaljša veljavnosti lovske izkaznice tri leta zapored, mora ob zaprositi za podaljšanje lovske izkaznice priložiti potrdilo iz kazenske evidence.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #163

    Privzeto

    Opomin je najblažja izrečena kazen za storjen prekršek ali kaznivo dejanje. Blažja oblika od njega je še opozorilo, ki pa ni kazen, saj se postopek zoper kršitelja zaradi posebnih olajševalnih okoliščin, ki upravičujejo le izrek opozorila, ni uvedel.

    Razloge za zavrnitev podaljšanja veljavnosti lovske izkaznice pa določa 63. čl. ZDlov.

    Ker si bil pravnomočno obsojen za storjen lovski prekršek in kaznovan z opominom, zato so v skladu z zgoraj navedenim členom podani razlogi za zavrnitev podaljšanja lovske izkaznice ali za preklic njene veljavnosti.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #164
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Grizli, nisem pravnik, ampak, se mi zdi , da si imel " obdelavo" tudi na sodišču. Zaradi opomina inšpektorja ne verjamem, da bi te vpisali v kazensko evidenco.

  5. #165

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Grizli, nisem pravnik, ampak, se mi zdi , da si imel " obdelavo" tudi na sodišču. Zaradi opomina inšpektorja ne verjamem, da bi te vpisali v kazensko evidenco.
    Tudi prekrškovni organi vodijo evidenco o pravnomočnih odločbah o prekrških.

    Evidenca vsebuje zlasti:

    – podatke o storilcu prekrška (osebno ime in EMŠO ter naslov stalnega oziroma začasnega prebivališča za fizično osebo oziroma firmo in sedež ter enotno matično številko za pravno osebo, če je storilec tujec, pa namesto EMŠO njegove rojstne podatke)
    – pravno opredelitev prekrška

    Izbris iz evidence se opravi po poteku treh let od dneva pravnomočnosti odločbe, vendar ne dokler trajajo stranske sankcije.

    Pravna podlaga za vodenje teh evidenc je Zakon o prekrških.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #166

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Grizli, nisem pravnik, ampak, se mi zdi , da si imel " obdelavo" tudi na sodišču. Zaradi opomina inšpektorja ne verjamem, da bi te vpisali v kazensko evidenco.
    Nisem bil nič na sodišču. Imel sem 5 dni časa, da sem podal pismeno svoj zagovor, inšpektor je zaslišal par prič in se je odločil za Opomin. Da bi bil zaradi tega 3 leta ob lovsko izkaznico, na moji odločbi nič ne piše. To Potrdilo (ne moja Odločba) je prišlo kasneje po mailu na LD.

  7. #167

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Kaj si ga posviral?
    Nič...bilo je podtikanje lovskega tovariša...

  8. #168
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Po tem, kar si napisal v nobeni alineji nisi kršil 63.člena ZDLov-1, ki govori o odklonitvi izdaje ali podaljšanja in preklicu veljavnosti lovske izkaznice.

  9. #169

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Po tem, kar si napisal v nobeni alineji nisi kršil 63.člena ZDLov-1, ki govori o odklonitvi izdaje ali podaljšanja in preklicu veljavnosti lovske izkaznice.
    Jaz se vsem zahvaljujem za odgovore, ampak še kar ne vem, kaj pomeni zdaj to Potrdilo. Je to Potrdilo, da mi LD ne sme podaljšati lovske izkaznice, ali to Potrdilo pomeni, da lahko dobim lovsko izkaznico. Na moji Odločbi, ki sem jo prejel, je napisano samo Opomin (nič o odvzemu kartice)

  10. #170
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Počakajmo na Milana.

Stran 17 od 36 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •