Stran 11 od 36 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #101

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa, če čuvaj v tvoji LD ne pozna vseh 30 jagrov. Potem ga MORA legitimirat in preverit, če je na seznamu.
    Lovski čuvaj je uradna oseba, kadar opravlja naloge lovskega čuvaja. Ne se delati norcev iz te službe. Če bi lovski čuvaji dosledno opravljali svoje naloge, potem takim vprašanj sploh ne bi bilo. Kako pa policija pride do podatkov, če ob kontroli rečeš, da s seboj nimaš osebnih dokumentov.Če lovski čuvaj osebno ne pozna vseh članov LD, potem bo pač zapisal osebo in pri svoji LD preveril, če je ta članica njegove LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #102

    Privzeto

    Milan, mišljeno je bilo cinično. Vem, da rešetamo vse opcije te zmešnjave. Ampak kdo pa poleg čuvaja še kontrolira izkaznice? Inšpektor se pač ne sprehaja po lovišču. Vsaj do sedaj nisem zasledil tega. Če pa pride na skupni lov kontrolirat izkaznice in kaznuje tistega, ki jo je pozabil je pa čista zaj..... In to sem tudi hotel povedati. Lovca, ki je sosed čuvaja in sta prišla navzkriž bo ta legitimiral, ker ga ne pozna?
    Prav je, da se izkažemo z uradnim dokumentom. Ampak to vodi bolj v zlorabo in kaznovanje. Saj se skoraj vsi poznamo.

  3. #103

    Privzeto

    Sami ste ugotovili, koliko je tu zbrke, ignorance naših samozadostnih voditeljev in za povrhu še groženj s sankcijami.
    In sedaj bi moral, kot pravi MIlanK vse te zbrklarje in zbrklarije še spoštovati?
    Naj se še tako trudim, ne gre in ne bo šlo! Edino kar lahko, je upoštevanje po sili razmer v izogib komplikacijam na terenu.

    Je pa to le še ena potrditev mojega mnenja, da takih vodstev ne rabimo!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #104

    Privzeto

    [QUOTE=rikec;104504]
    Že sam podatek, da so od prve cene 14,xy € prišli sedaj na 6 € je zadosten podatek, da je nekdo hotel mastno zaslužiti na teh karticah in sedaj LZS vrača denar posameznim LD-jem.
    /QUOTE]
    Ampak jaz od vračanja nimam nič. Razliko si je prisvojila LD.

  5. #105

    Privzeto

    Alojz, saj boš menda pri plačilu članarine opozoril, da je preplačilo izkaznice že v blagajni. Jaz bom, in to je edino pravilno.

  6. #106

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Alojz, saj boš menda pri plačilu članarine opozoril, da je preplačilo izkaznice že v blagajni. Jaz bom, in to je edino pravilno.
    Ja težko bo. Tisti, ki smo preplačali smo v manjšini. Pa je večina (večina je kasneje plačala dejansko ceno) izglasovala, da se razlika ne vrne. Jaz pa spoštujem sklepe večine.
    Last edited by alojz1; 27. December 2013 at 14:08.

  7. #107

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave

    Nobenih težav v zvezi z zamenjavo lovskih izkaznic ne bi bilo, če bi LZS v zvezi s tem izdala jasna navodila. Ker teh ni, zato različne razlage ali jih je treba oz. jih ni treba zamenjati oz. se z nje lahko odstranjujejo oz. se ne smejo odstranjevati nalepke, s katerimi se veljavnost lovske izkaznice podaljšuje. LZS ima strokovne službe in komisije zato, da za njene članice pripravljajo jasna navodila kako ravnati v nedorečenih in nejasnih zadevah. Kot izdajateljica lovskih izkaznic bi o njeni zamenjavi morala imeti jasno izdelana navodila, ki bi jih v vednost poslala njenim članicam. Očitno pa se LZS bolj ukvarja z samo sabo kot pa z dejanskimi problemi, s katerimi se srečujejo njene članice. Take krovne organizacije, ki noče ali pa ne zna reševati tekočih problemov, ki pestijo lovstvo in njene članice pa res ne potrebujemo. LZS imamo prav zato, da rešuje probleme in da zastopa interes lovstva in njenih članic in ne zato, da objavlja trgovine kje imajo lovci popust in da ima komisije, ki so več ali manj same sebi namen, učinkov njihovega dela pa v praksi niti v javnosti ni zaznati ali pa so komaj zaznavni. Od lepih besed in vizije ter strategije bi morala preiti k uresničevanju vizije in strategije razvoja slovenskega lovstva.
    Malo sem pobrskal po spletni strani LZS in v novici, ki je objavljena 30.10.2012, je tolmačenje MKGP, poslano vsem LD. V arhivu novic najdete še zapise sestankov med MKGP in LZS, objavljene 10.1.2012 in 14.6.2012, problematika lovskih izkaznic in stališč je pod tč. 9.
    Vsaj mene ne prepričate, da je LZS storila vse premalo pri rešitvah v Pravilniku o lovski izkaznici. Najbrž bi lahko sprožila ustavno presojo tega akta, vendar je bilo malo verjetnosti, da bi ga ustavno sodišče vzelo pod drobnogled. Da je bilo članstvo o tej tematiki premalo obveščeno tudi ne bo držalo, polega spletne strani LZS je bilo kar nekaj zapisanega tudi v reviji Lovec.
    Zato še enkrat, Pravilnik velja in dolžni smo ga spoštovati. To načelo velja menda tudi v Butalah.

  8. #108

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja težko bo. Tisti, ki smo preplačali smo v manjšini. Pa je večina (večina je kasneje plačala dejansko ceno) izglasovala, da se razlika ne vrne. Jaz pa spoštujem sklepe večine.
    Ja Alojz1 potem si pač malo "sponzoriral" svojo LD. Pri nas smo se tako dogovorili, da bomo razliko vrednosti izkaznice upoštevali pri plačilu za članarino.
    Drugače pa menim, da je tale zmešnjava glede izkaznice težki šmorn! Sploh pa me moti to, da je izkaznica spet veljavna samo za 8 let. Zakaj ne naredijo, da ima mest za lepljenje nalepk vsaj za 20 let!!! Pa prosim, ne govorite mi, da se lahko vmes oseba tolk spremeni, da bi rabila novo fotko. Za vozniške izpite smo nazadnje delali oz. podaljševali za koliko let? No, spomnite se... Pa vedite, da je vozniško dovoljenje bolj pomemben dokument kot lovska izkaznica izkaznica, pa so vseeno dali veljavnost za mislim da 40 let!

    Le kdaj se bomo v SLO naučili praktičnosti in neke zdrave kmečke pameti. Vedno se nekaj zakomplicira in komplicira do onemoglosti. tole z lovsko izkaznico bi se dalo naredit veliko bolj preprosto ne pa da se je naredilo tako kot se je!

  9. #109

    Privzeto

    Tica, teli datumi ti ne štimajo, ali pa imate določeni privilegiran dostop do novic, ki nam običajnim niso dostopne?!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #110

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    ... Pa vedite, da je vozniško dovoljenje bolj pomemben dokument kot lovska izkaznica izkaznica, ...
    Kaaaajjjj! kako si ti to drzneš!?

    Takoj na etično razsodišče s teboj!!!

    Te bodo tam naučili, kaj se pravi take otresati!!!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 11 od 36 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •