Stran 19 od 36 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #181

    Privzeto

    Se opravičujem in popravljam...

    Spoštovani lovski kolegi. Naj vam razložim epilog moje zgodbe. Lovski inšpektor ima 3 vrste kazni: prva je opozorilo in ta ni pravnomočna, druga je opomin, tretja pa je globa (druga ter tretja zadeva sta obe pravnomočni - sledi prepoved podaljšanja lovske izkaznice). Tako se zgodi, če drezneš v kakšen klan znotraj LD in če ne poznaš zakonov in lukenj v njem. Ampak ok, to ni pomembno, bomo že preživeli. Tako, da sem jaz sedaj kot pripravnik, 3 leta ne smem samostojno lovit, ampak samo v spremstvo lovskega kolega, ki ima veljavno izkaznico. Toliko o tem. Dober pogled in ravne cevi vam želim vsem skupaj. Lep pozdrav

  2. #182

    Privzeto

    Ponovno se oglašam še z enim vprašanjem. Na podlagi Opomina, izrečenega s strani lovskega inšpektorja, mi je UO naše LD dodelil spremljevalca za izvajanje lova. Tega člena nimamo nikjer zapisanega v naših pravilih, oz. v poslovniku. Tako da mislim, da je to v nasprotju z zakonom. V pogovoru z lovskim inšpektorjem, bi lahko hodil na lov z vsakim, ki ima veljavno lovsko izkaznico, oz. samostojno - brez orožja. Naš UO pa si to predstavlja drugače. Npr., če bi našel srnjaka primernega za uplenitev, bi moral poklicati mojega določenega spremljevalca, če ima čas, da bi šel z menoj na lov. Zanima me, ali se ima smisel na sklep našega UO pritožiti v matični LD, ali na kakšni višji inštanci. Hvala za mnenja.

  3. #183

    Privzeto

    Po moji logiki je tvoje razmišljanje pravilno (tudi razlaga inšpektorja).
    Moti me le, da si omenjal srnjaka. Ali je za mulasto divjad isto?

  4. #184

    Privzeto

    Velja nasplošno za vse.

  5. #185
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ali si dobil kakršnokoli kazen tudi v LD? Če je nisi potem je poteza UO izpeljana po mojem mnenju tako-malo o domače.
    Brez izkaznice sam ne moreš loviti, lahko pa v spremstvu lovca z izkznico. Da bi ti kdo določal, katerega lovca točno moraš imetei za spremstvo, brez da ima za to podlago v vaših aktih LD, je pa neutemeljeno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #186

    Privzeto

    Ne, v LD ni bilo izrečene nobene sankcije ali kaj podobnega.

  7. #187

    Privzeto

    Eno vprašanje, ki se ne nanaša direktno na opisan primer-je pa podobna zgodba.

    Član neke LD brez izkaznice lahko lovi, kot vsak polnoletn državljan republike Slovenije, v spremstvu lovca z veljavno izkaznico za tisto lovišče, kjer se nahajata-to je jasno.

    Zej pa vprašanje: ali ima lovec, ki trenutno ne poseduje dovoljenja za lov (nalepke), pravico do odstrela trofejne divjadi? Zakaj je vprašanje za trofejno? Ker ima večina družin pač določilo, da lahko upleniš 1 kos trofejne divjadi v enem letu.
    Ker je meni logično, da če loviš s solovcem, loviš na njegov "račun"-se pravi, če je solovec že uplenil trofejno divjad je po tej logiki ti nemoreš, ker nimaš pravice do lova. Al je pač to pogojeno s članstvom; se pravi četudi si član brez pravice do lova (nalepke) imaš pravico odstrelit kar ti dovoljujejo pravila posamezne LD, seveda v spremstvu solovca..

    Upam, da nisem preveč zakompliciral

  8. #188

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    ...
    Član neke LD brez izkaznice lahko lovi, kot vsak polnoletn državljan republike Slovenije, v spremstvu lovca z veljavno izkaznico za tisto lovišče, kjer se nahajata-to je jasno.
    ...
    Upam, da nisem preveč zakompliciral
    No ja, mjčkano pa si zakompliciral.
    Drži se tistega, kar si zapisal v prvem stavku, da lahko vsak lovi v spremstvu lovca z veljavno izkaznico.
    Vse ostalo izhaja iz določil lovske družine, kjer lovi.
    Če lovi kot gost nekega lovca, velja, da lovi "na njegov konto".
    Če lovi kot turist, torej za plačilo lovski družini, je menda jasno kaj in kako.
    Če pa ima sam po pravilih svoje lovske družine pravico do odstrela, če ga torej družina ni nič sankcionirala za prekršek zaradi katerega mu je bila odvzeta izkaznica, lovi "svojo" divjad, vendar mora zaradi predpisov to početi v spremstvu lovca z izkaznico.

    Vse je torej odvisno od aktov in odločitve lovske družine v kateri lovi.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #189
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ali si dobil kakršnokoli kazen tudi v LD? Če je nisi potem je poteza UO izpeljana po mojem mnenju tako-malo o domače.
    Brez izkaznice sam ne moreš loviti, lahko pa v spremstvu lovca z izkznico. Da bi ti kdo določal, katerega lovca točno moraš imetei za spremstvo, brez da ima za to podlago v vaših aktih LD, je pa neutemeljeno.
    Nisem čisto prepričan, da imaš prav. Če je LD po ustrezni proceduri sprejela sklep, da po izrečeni kazni določi kršitelju določenega spremljevalca, je tak sklep obvezujoč, kot vsi sklepi LD, ki niso v nasprotju s pozitivno zakonodajo.
    Pravzaprav je imel Grizli še srečo, da mu v matični LD niso prepovedali lova brez veljavne lovske izkaznice.

  10. #190
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .
    Pravzaprav je imel Grizli še srečo, da mu v matični LD niso prepovedali lova brez veljavne lovske izkaznice.
    Družina v takem primeru dela proti ZDLov-1 in lahko dobi globo od 4.200 do 125.000 €, starešina kot odgovorna oseba pa od 420 do 12500 €.

    Lovec brez veljavne lovske izkaznice (brez nalepke ali preklicane) NE MORE in NE SME loviti sam.

Stran 19 od 36 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •