Stran 26 od 36 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #251

    Privzeto

    Pa kaj še. Da bo LD preverjala, če je bil kdo kaznovan in koliko. Ali pa, če je v postopku.
    Pa mi delamo kot društva. Tega ni v naši pristojnosti. Vse v zvezi z lovom ima DK ali inšpektor. Za orožje so pa drugi pristojni.
    Kaj razsodi DK je v LD znano. Inšpektor pa obvesti LD, če je komu odvzel izkaznico in ni upravičen do lova. Na podlagi tega obvestila mu šele LD prepove izvajanje lova.
    Vse več je "pravnikov" v naših vrstah. In tudi raznih samovoljnih tolmačenj zakonov.

  2. #252
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj še. Da bo LD preverjala, če je bil kdo kaznovan in koliko. Ali pa, če je v postopku.
    Pa mi delamo kot društva. Tega ni v naši pristojnosti. Vse v zvezi z lovom ima DK ali inšpektor. Za orožje so pa drugi pristojni.
    Kaj razsodi DK je v LD znano. Inšpektor pa obvesti LD, če je komu odvzel izkaznico in ni upravičen do lova. Na podlagi tega obvestila mu šele LD prepove izvajanje lova.
    Vse več je "pravnikov" v naših vrstah. In tudi raznih samovoljnih tolmačenj zakonov.
    Motiš se. Ld ne obveščajo in je trenutno dolžna sama pridobiti podatke. Zato pa se je LZS dogovorila z inšpekcijo, da ne za vsakega člana poizveduje ampak član ob prevzemu nalepke podpiše, da ni bil kaznovan.

  3. #253

    Privzeto

    Spet ga lomiš.
    Tisti podpis je samo dokazilo tajnika, da ti je markico nalepil v izkaznico. Ker nima nobene viška, če pride do napake ali izgube.

  4. #254
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Inšpektor pa obvesti LD, če je komu odvzel izkaznico in ni upravičen do lova. Na podlagi tega obvestila mu šele LD prepove izvajanje lova.
    Vse več je "pravnikov" v naših vrstah. In tudi raznih samovoljnih tolmačenj zakonov.
    Alojz, nikjer v zakonu ni podlage da inšpektor odvzame izkaznico nekomu.

    Na splošno pa je tukaj kot pravijo predhodniki zadeva nedorečena oz. dvoumno zapisana. V zakonu o divjadi in lovstvu ne piše o različnih težah prekrška, ampak piše, da je brez izkaznice za 3 leta tisti, ki "
    je bila pravnomočno obsojen zaradi kršenja določil tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov"; Če to razlagamo, da je to pravnomočna odločba o prkršku s strani inšpekcije, potem je to vsaka odločba. Tudi opomin za kakšno lažjo zadevo. Ampak moje osebno mnenje je, da je zakonodajalec tole nerodno zapisal, da tu niso mišljeni prekrški. Ker v tem primeru gre za dvojno kaznovanje in še hudo pretirano. Zadeva je, če je res tako mišljena, pomoje kar v nasprotju z ustavo. Čudi me, da ni še nihče zaprosil za razlago ministrstva ali izdajatelja zakona, to je državni zbor. Mogoče bi pa to LZS res lahko naredila, a bo morala kakšna ld sama?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #255
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Spet ga lomiš.
    Tisti podpis je samo dokazilo tajnika, da ti je markico nalepil v izkaznico. Ker nima nobene viška, če pride do napake ali izgube.
    Prosi tajnika za dopis, ki je spremljal nalepke in ga preberi.

    Prilagam dopis, ki ga je prejela tudi tvoja LD in verjetno tudi upoštevala.
    Click image for larger version. 

Name:	FW Navodila za razdelitev hologramskih nalepk - ld.stanjel@gmail.com - Gmail ? Google Chrome.jpg 
Views:	143 
Size:	139.1 KB 
ID:	16532

    Si prebral, kaj je pisalo na listu, ki si ga podpisal? Ti je tajnik povedal kaj podpisuješ?

  6. #256
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Še obvestilo iz konca leta 2014:
    Click image for larger version. 

Name:	Vsem OLZZLD in lovskim družinam Podaljšanje veljavnosti lovske izkaznice - ld.stanjel@gmail.com .jpg 
Views:	122 
Size:	149.0 KB 
ID:	16533
    Replika:
    Click image for larger version. 

Name:	Vsem1 OLZZLD in lovskim družinam Podaljšanje veljavnosti lovske izkaznice - ld.stanjel@gmail.com.jpg 
Views:	120 
Size:	66.1 KB 
ID:	16534
    Odgovor:
    Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	110 
Size:	58.1 KB 
ID:	16535

  7. #257

    Privzeto

    Mi tega nismo podpisovali! Samo da smo prejeli nalepko!

  8. #258

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj še. Da bo LD preverjala, če je bil kdo kaznovan in koliko. Ali pa, če je v postopku.
    Pa mi delamo kot društva. Tega ni v naši pristojnosti. Vse v zvezi z lovom ima DK ali inšpektor. Za orožje so pa drugi pristojni.
    Kaj razsodi DK je v LD znano. Inšpektor pa obvesti LD, če je komu odvzel izkaznico in ni upravičen do lova. Na podlagi tega obvestila mu šele LD prepove izvajanje lova.
    Vse več je "pravnikov" v naših vrstah. In tudi raznih samovoljnih tolmačenj zakonov.
    Alojz1 to kar si napisal v poudarjenem textu enostavno ni res. Naša LD ni bila obveščena o tem da dotičnemu članu ne sme podaljšati oz mu mora odvzeti lovsko izkaznico oz da je bil pravnomočno obsojen. Starešina je mogel sam zaprositi za izpis iz registra perkrškov. In v registru je ta prekršek 3 leta, zato toliko časa ta član ne sme imeti veljavne izkaznice.

  9. #259

    Privzeto

    Pri nas je lovski inspektor obvestil UO, da se clanu ne podaljsuje lovske izkaznice, za dobo treh let. Bilo je leta 2014.

  10. #260

    Privzeto

    No vidim, da je praksa zelo različna.
    Dejstvo pa je, da tisti dopis kjer naj bi LD sama iskala dokazila o nekaznovanju ter podpis o nekaznovanju imetnika izkaznice pravno nično.
    To je tako, kot bi policistu ki želi preveriti vinjenost podpisal, da sem trezen.
    Čudi me le, da se takšna skropucala pošiljajo okrog in apelirajo, da se naj upoštevajo.

    Samo tole še odgovorite. Kakšna sankcija in kje pa je predpisana, če kdo ki je bil kaznovan podpiše sprejem nalepke?
    Pa še nekaj. Lovec je kaznovan z prepovedjo lova npr za dve leti. Ima nalepko. V svoji LD ne sme loviti. Lahko pa kot gost drugje (zdaj sem pa zakompliciral) .

Stran 26 od 36 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •