Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Komisija za kulturo in rukači

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Zr7, preberi si prvi stavek modrega teksta, ki si ga objavil. Ne mene spraševat o stvareh, ki jih objaviš.
    Main, dobro preberi jasno napisan tekst. Tisto je citat zapisnika. V njem piše bedastoča o sekcijah. Jaz se pa dobro zavedam, da takega umetnega in z zakonom neskladnega telesa v organizacijski strukturi LZS enostavno NI in ne more biti. Zato sem te tudi pozval, da mi definicijo tega pokažeš in dokažeš. A ne moreš, ker to ne obstaja. Gre enostavno za razumevanje osnovnih temeljnih elementov organizacijske strukture Slovenske lovske organizacije, ki je žal velika večina lovcev sploh ne pozna in očitno marsikateri funkcionar tudi noče poznati, ker potem ne bi mogli več ribariti v kalnem.

    Muzikant in Jančar, kot sem obljubil sem se pozanimal o teh zadevah in videl kar nekaj dokumentov in pisem. Da imata prav, očitno je šlo in še gre za pristavljanje piskrčkov. Ampak osebe sta pa popolnoma falila. Gril & co., kot pišeš Muzikant so finance celo pridobili in so imeli celo že zagotovljena sponzorska sredstva in elitno lokacijo za evropsko prvenstvo. Žal je vse to padlo v vodo zaradi komisije za lovsko kulturo, ki organizacij takih dogodkov očitno ni sposobno.
    Toliko o mojih informacijah. Če se bodo zadeve zaostrovale imam obljubljeno objavo teh dokumentov, a upam, da bodo našli kompromis in vsaj na nekakšni sprejemljivi ravni organizirali evropsko prvenstvo. Na tistem nivoju, kot bi lahko bilo, pa ne bo, ker je za organizacijo takega dogodka in rezervacijo elitnih lokacij in s tem pridobivanjem določenih sponzorskih sredstev enostavno že prepozno in so bile rezervacije kot sredstva že odpovedana, ker jih zaradi nepripravljenosti komisije enostavno ni bilo moč potrditi.
    Lokalna veselica na Snežniku pa seveda je še lahko.
    Last edited by ZR7; 29. October 2010 at 09:04.

  2. #12

    Privzeto Komisija za kulturo je del naše organizacije

    ZR7 se je zapisalo: Fašistična logika trdne butare zaradi nje same mi ni bila nikoli blizu.

    Tole jemljem kot nevljudno in nekulturno podtikanje.

    Povezovanje mi pomeni takšno vsakodnevno dejavnost vsakega od nas, ki krepi našo organizacijo, ker sledimo povsem drugim, plemenitim ciljem. To počnemo tudi na povsem drug način. Vsaka naša aktivnost, tudi delo v organih, vse odločitve, javno nastopanje, pisana in drugače izgovorjena beseda naj bodo vredni najboljšega iz našega poslanstva.

    Čisto prepričan sem, da tako zavedanje ne dopušča lojalnosti v slabem smislu te besede. Obratno, lažje bomo kaj razčistili, manj bo neustvarjalnih konfliktov.

    Take pozitivne povezovalnosti pogrešam tako ob branju zapisnika komisije, kot v naših kasnejših reakcijah v tem forumu.

    Le to sem hotel povedati in nič dugega, no. Potem pa sklepanje na fašizem in ne vem kaj še... Res, ni treba.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Lojzes, če sem te s tem pisanjem užalil, se ti opravičujem in sprejemam tvojo obširnejšo razlago.
    Repliciral pa sem tako kot sem, ker si tako nazorno opisal ravno fašističen simbol, le sekirica je še manjkala.

    Alergijo na pozive k enotnosti imam pa ravno zato, ker se z njimi v naši organizaciji vse prevečkrat zakriva slabosti in tiša kritiko. Sam sem prepričan, da v urejenih razmerah in jasnih vizijah ne bi potrebovali pozivov k enotnosti, ker bi bili enotni že zaradi usklajenosti delovanja in jasnih pogledov kaj kot lovci sploh želimo doseči.

    Tudi v konkretnem primeru iz naslova teme, namesto, da bi priznali, da povezava komisija za kulturo in tekmovalci ne funkcionira več dobro in bi poiskali oz. priznali voljo tekmovalcev da poskušajo delati v za njih sprejemljivejši povezavi, rajši vpijejo da tekmovalci rušijo to enotnost in se vseprek obtožujejo in navajajo izmišljene organizacijske oblike in neobstoječe zapisnike oz. obveze, itd., itd....

    Torej Lojzes, upam, da je šlo med nama zgolj za nesporazum in ni hude krvi.

    LP

  4. #14

    Privzeto

    ZR7, zakon o društvih ne ureja podrobno notranje organizacije zveze, to lahko skladno s tem zakonom LZS sama uredi. Torej sekcija rukačev, če bi do njene ustanocvitve prišlo, bi bila z zakonom povsem skladna, lahko pa bi bila neskladna z notranjim pravnim redom LZS. Zakaj se bi oklepali nekih stalnih komisij, tudi te bi se morale spreminjati glede na potrebe časa. Tudi GZS pozna razne sekcije, pa zaradi tega njen sistem ni razpadel, temveč ukrepil, saj so s tem prišli bolj do izraza posamični interesi manjših podjetnikov in mikro ali družinskih podjetij, tukaj pač gre za rukače, smisel in cilji sekcije pa je enak. Kaj bi pa bilo narobe, če bi se znotraj komisije formirala sekcija rukačev, ki bi bolj strokovno delalala na področju članov, ki se ukvarjajo z oponašanjem jelenjega ruka. V tem ni nič kaj slabega, saj sekcija deluje znotraj sitema LZS in ne izven njega. Na forumu smo vedno zagovarjali napredek, tudi to je lahko napredek. Organizacija mora biti prilagodljiva in ne okorela. Problem LZS je prav v njeni okoreli organizaciji, ki ni prožna, v vsaki noviteti pa se vidi nekaj slabega, nekaj kar ruži njeno notranjo organizacijsko strukturo. Tudi strelska liga Forum lov je novost in ne moremo reči, da ta ruši LZS, ampak jo pozitivno dopolnjuje. Tudi ekipa Foruma je imela težave in jih verjetno ponegod še ima, ker je OLZ niso sprejele, itd. Sam menim, da ni nič kaj narobe, če se rukači znotraj LZS organizirajo kot sekcija in zakaj bi njim to sploh preprečevali.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #15

    Privzeto

    ZR7, ne bo hude krvi, kdo bi to potreboval.

    Enotnost me sploh ne zanima, ona bi pa bila lahko nekaj na poti k kakšnemu izmu.

    Povezovanje potrebujemo zaradi bogastva različnosti. Če različnosti povežeš v rezultat, ki prispeva k skupnemu dobru, dobiš pravo novo vrednost.

    V obravnavanem primeru rukačev je izraženih kar nekaj različnosti. Jaz nekaj teh lovskih kolegov poznam zelo dobro. Vem, da so s srcem pri stvari. Zato mi je veliko do tega, da tudi v tem primeru ustvarjamo razmere in razmerja, ki bodo njihovo delo povezovale v skupno zakladnico lovske organizacije.

    ZR7, menim da se midva sedaj razumeva. Res bi želel, da bi tudi drugi akterji tega problema naredili potreben napor in v strpnem pogovoru poiskali najboljše v njih in v nas, zaradi njih in zaradi nas.

    To dolgujejo, dolgujemo naši organizaciji, zadolžili so nas naši dedi. Manj kot smo podedovali pa res ne smemo zapustiti sinovom.

    A ne?

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Lojzes, hvala za sprejetje pipe miru.

    Da MilanK, se strinjam.
    Sedaj pa malo informacij, da bo slika jasnejša.
    Pod prvo, mi ni jasno, kako se lahko ustanovi sekcija iz lovcev posameznikov, ki kot vemo enostavno niso člani LZS. Varianta bi bila, da se skupina posameznikov organizira, registrira kot društvo in taka sprejme v članstvo LZS. A bi bilo to nekam nesmiselno, vsaj po mojem občutku, saj bi potem imeli nebroj takih društev in ukvarjanja z nepotrebnimi formalnimi zadevami.
    Elegantneje se mi zdi, da se ljudje združujejo kar tako na podlagi skupnih interesov in prispevajo po svojih močeh. Komisije pa naj bi pomagale, da te dejavnosti lažje potekajo. In tu ne vidim nobenih trdnih zavez posameznim komisijam. Za delo na taki osnovi je potrebna le dobra volja, za katero predvidevamo da jo nudijo ti volonterji in elastičnost komisij. No, seveda je treba upoštevati, da morajo komisije izdelati vsebinske in finančne plane in se potem deluje v okviru teh zmožnosti. A ko neka taka skupina širi ali prilagaja svojo dejavnost, je ne sme komisija ovirati in kuhati zamer, če preidejo na področje druge komisije. V konkretnem primeru pa je prišlo še do zamer med akterji zaradi starih in novih grehih in nesmiselno je sedaj na silo vzdrževati to povezavo. Kot bi na smrt skregana zakonca hoteli po vsej sili pobotati. Kakšen pa bo rezultat? Prej ko slej bo eden od njiju obležal na kuhinjski mizi z nožem za kruh med rebri. Naj gresta vsak svojo željeno pot in srečno živita in delata naprej!

    MilanK, kar se tiče tvojega izvajanja sekcij v LZS sem osnovni pomislek že napisal zgoraj. Pa ga dajva malo na stran in poglejva podatke, oz. informacije na postavki, da bi bila ustanovitev take sekcije možna.
    - Nikoli ni bila taka sekcija ustanovljena v okviru komkisije za kulturo ali kakšne druge komisije.
    - Nikoli ni ta komisija naredila nobenih Pravil, kljub obljubam.
    - Nikoli niso tekmovalci rukači šli skozi kakršenkoli formalni postopek sprejema v tako sekcijo.
    - Nikoli niso videli omenjenih Pravil, kljub temu da so zanje menda prosili.
    Če bi že sprejeli postavko, da bi bila sekcija posameznikov nečlanov možna (pa po mojem ni), bi morala komisija vsaj za te formalnosti poskrbeti. Zato pa je Krope napisal, da pričakuje, da bodo ustanovitelji poskrbeli za jasna Pravila in pozitivno delovali.

    In še enkrat bistvo:
    Svoboda združevanja. Četudi bi se tekmovalcem zamerilo le to, da je neko nesrečno nedeljo goska v sosednjem ribniku zaplavala na drugi breg kot ponavadi, je njihova pravica, da se sami odločajo kako in kje bodo delovali. Še posebej zato, ker komisija ni nikoli poskrbela za kakršnokoli formalno zavezo. In ker je menda Fortin na vsa prigovarjanja, da se pravočasno lotijo priprav na organizacijo evropskega prvenstva vedno odgovarjal da "prehitevajo". Ko je zaradi zamude padla v vodo rezervacija elitne lokacije in z njo povezana sponzorska sredstva, se je pa šele zbudil. A le z očitki za tisto, kar je sam onemogočil.

    Mogoče to izgleda kot navijanje za eno stran. A brez skrbi, tudi rukače bi "opljuval", če bi se mi zdelo da kršijo zakonodajo in se okoriščajo na račun drugih in če bi bili oni krivi za izgubljene priložnosti.

    Mislim, da je velika škoda že povzročena. Ali bodo uspeli rešiti, kar se rešiti še da, je pa odvisno od pripravljenosti ljudi v komisijah. Glede na zapisnik seje UO, je bila žoga poslana komisiji za kulturo, a rezultat očitno na podlagi sklepa iz seje te komisije je bil ultimativno pismo, ki ga je Fortin poslal "vsem rukačem". Ne vem kako se bo razpletlo, ne vem. To pismo je očitno razmere še zaostrilo in moje mnenje je, da morata ta dva "zakonca" čimprej narazen!

  7. #17

    Privzeto

    ZR7 drži, da so članice LZS LD in druga društva, vendar smo s tem posredni člani tudi člani LD-jev in drugih društev. Tudi lovski strelci niso neposredni člani LZS, pa so njo kljub temu na svetovnem prvrnstvu zastopali. Tako pač je. Imaš pa popolnoma prav, da bi sekcija rukačev morala pripraviti pravila in v njih opredeleiti svoje delovanje. Pravilno tudi razmišljaš, da bi rukači lahko ustanovili svoje društvo in se kot društvo včlanili v LZS, vendar bi potem prišlo do ustanavljanja raznovrstnih društev in njihovega včlanjevanja v LZS. To bi stvari samo še bolj zakompliciralo in na kaj takega LZS niti ni pripravljena. Zato se mi zdi bolj smiselno in primerno, da rukači delujejo kot interesna skupina (sekcija) v okviru komisije za kulturo, kot da da bi ustanovili svoje društvo. Seveda pa morajo prej sprejeti pravila svojega delovanja, pri tem pa njim mora pomagati tudi LZS s svojo komisijo in strokovno službo.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    ... Seveda pa morajo prej sprejeti pravila svojega delovanja, pri tem pa njim mora pomagati tudi LZS s svojo komisijo in strokovno službo.
    No pri tem pa se pojavi zanimivo vprašanje. Pa ne samo pri rukačih, temveč pri vseh podobnih skupinah, ki sodelujejo pri kakšnih komisijah ali kar direktno za LZS.
    Namreč kakšna Pravila in kakšno veljavo imajo potem ta pravila? Jasno je, da Pravila (statut) določenega društva zapade pod zakon o društvih, ki jih zapoveduje in zapoveduje tudi kaj morajo nujno vsebovati.
    Ker pri skupinah, o katerih se pogovarjamo ne moremo govoriti o društvu, torej pravni osebi, kakšna Pravila naj bi potem sploh imeli in zakaj sploh kakšna. V tem primeru lahko govorimo samo o moralnih zavezah in dobrih ali slabih odnosih.

  9. #19

    Privzeto

    Morda poslovnik o delu sekcije rukačev LZS. Imamo tudi pravilnik o lovskem strelstvu, pa še kakšnega, zakaj ne bi mogli imeti še prej omenjenega poslovnika. Kako je z moralo, dobro prakso in običaji pa je nam vsem skupaj znano, da je na zelo nizkem nivoju, o čemer je pisalo tudi častno razsodišče in še kdo na tem forumu. Če zadeve niso urejene, potem si pač prepuščen dobri volji tistih, ki o tvojih aktivnostih in programih odločajo. Kam je to pripeljajo rukače pa je tebi najbolj znano, saj si o tem največ napisal. In načelno se z vsem, kar si napisal, tudi strinjam. Edino glede ureditve statusa rukač znotraj LZS pa imama različna mnenja in tako je tudi prav. Bolj ko bomo o tem problemu pisali, prej se utegne razrešiti, to pa menim, da je naš skupni interes in cilj. Rukači pač morajo biti naš ponos, enako rogisti ali še kakšne druge skupine, ki delujejo na področju lovske kulture. Gre v bistvo za našo lovsko in nacionalno kulturno dediščino in glede te se lahko slovenski lovci primerjamo tudi z največjimi narodi Evrope. In zato hvala vsem, ki skrbijo, da ta kultura ni šla v pozabo in da se je ohranila vse do današnjih dni. Upam, da se bo tudi v bodoče.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #20

    Privzeto

    Fantje malo umirite konje. Že tako imamo vse prenormirano in človek dobi vtis, da če nekaj ni nekje napisano in natančno določeno, potem sploh ne vemo več prav funkcionirati.

    Glede sekcij in podobnih organizacijskih oblik funkcioniranja določenih interesnih skupin pa ni prav nobene potrebe, da bi to moral posebej določati nek splošni akt, temveč je dovolj že ustrezen sklep pristojnega organa organizacije.

    Pravni red je seveda temelj funkcioniranja neke organizacije, ko pa se ta spremeni v diktaturo prava, potem pa nastopijo velike težave. In v LZS opažam prav to. Vrh LZS z vsemi izvoljenimi in imenovanimi organi je postal ujetnik mnenj in stališč pravne komisije. In tako pravna komisija v določenih primerih posega celo v področja za katera niti ni pristojna in strokovno usposobljena.

    Vsak funkcionar in vsak izvoljen ali imenovan kolektivni organ mora biti na svojem področju strokovno in funkcijsko avtonomen in mu mnenja ter stališča pravne komisije služijo le kot usmeritve ter pomoč pri določenih konkretnih vprašanjih.

    Sedaj pa imamo situacijo, da če bi se lotili kuhanja kisle juhe, bi najprej zahtevali mnenje pravne komisije kaj in koliko česa dati v lonec, koliko časa mešati in na kako močnem ognju kuhati, da bo kisla juha skladna z zakonom. Malo za šalo, Vendar razmere so pač takšne.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •