Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: CAC Goniči 2010 / 02.10.2010 - Slovenj Gradec/

  1. #21

    Privzeto

    Hej, bravo basseti, bravo Lunca! :icon_:

  2. #22

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Vidom, da je bilo v Slovenj Gradcu na specialki vroče. Vtisi in odmevi kar dežujejo....
    Kako je bilo na specialki v Slovenj Gradcu?

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Kako je bilo na specialki v Slovenj Gradcu?
    Sem mislil, da nam boš znal ti kaj povedat.

  4. #24

    Privzeto

    Jaz lahko povem samo za svoj ring,ker sem tam delala kot vodja kroga.Imela dva sodnika,Grošelj Darka in Tomšič Iztoka.Grošelj je ocenjeval Istrske in Posavske goniče.Za te dve pasmi lahko samo rečem "SRAMOTA".Toliko smo se repenčili kako smo mi ustvarili te pasme,kako dobro vzrejo imamo,koliko jih uporabljamo pri lovu,... na koncu ti pa pripeljejo pokazat cele tri predsavnike pri obeh pasmah.Za zjokat!Pa specialka po EDS.Pa kaj se slovenski lovci res sramujejo svojih psov ali jim mogoče škodi druženje z somišljeniki?Prijeten dan ob pijački,čveku,spoznavanju novih ljudi,izmenjava izkušenj,vmes pa še skok v ring z psom.SAj ni vse v pobiranju titul in tekmovanju kdo ima med nami lepšega psa.Danes je tvoj najlepši,jutri bo pa mogoče moj ali pa od Janeza iz Prekmurja.Slovenj Gradec je prijetno prizorišče,razstava običajno poteka v sproščenem ozračju,psi se dobro počutijo.
    Za pse,ki jih je ocenjeval Tomšič,lahko samo rečem,da smo imeli v ringu veliko zelo lepih predstavnikov različnih pasem,tudi takih,ki jih pri nas sploh ni.Večina razstavljalcev je bila tujcev.Jaz sem si dobro napasla oči na raznih poljskih goničih,bernskih goničih,vidrarjih,PBGV,GBGV,Bloodhoundih,Arteško-Normanskemu Bassetu in Basset Houndih.Še posebno ta zadnjih,ki so moja velika ljubezen.Imela sem priložnost za pogled od blizu,za kar sem bila prikrajšana prejšnji dan.Kar se samega sojenja tiče moram reči,da je Tomšič za svoj "KRST" (prvo sojenje na državni razstavi)delo odlično in korektno opravil.Tudi razstavljalci so bili zadovoljni z ocenami in ocenjevanjem.
    Moj vtis z razstave-z nekaj malimi popravki,ki jih običajno prinesejo izkušnje pri organizaciji,bi morali v Sloveniji imeti več takih prireditev.Tudi za lovske sodnike,da se spoznajo z pasmami in standardi in vidijo določene primerke psov,ki jih ne vidijo pogosto.Drugod po svetu so predstavniki FCI VI.skupine ravno tako močno zastopani po razstavah kot predstavniki športnih psov.Pa jih ravno tako uporabljajo za delo,kot pri nas.Samo odnos do psa imajo mogoče malo drugačen.
    Tjaša

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •