Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Winchester naboji

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne paše vsaki puški vsak naboj. Je pač potrebno preizkusiti raztros različnih nabojev v svoji puški in potem vidsiš, kaj ji odgovarja. Meni so se winchester super speed izkazali v kal12/70 zelo dobro. Nič slabše kot RWS weildmasheil, če ne celo boljše. Sem pa našel še boljšo rešitev in sicer RWS Special naboje. So poceni iz delajo enkratno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pobereš na 60m??
    Tisto, kar streljam.
    Ne vem, kaj je tu nejasnega, nekdo več spije, drug pa spet boljše strelja.
    Si že slišal za pon čok ?

  3. #13

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Na 30 m je posip zadovoljiv, z 0 pa pobereš tudi na 60m.
    Kako je na 30m zadovoljiv, na 60 pa več kot odličen (glede na to, da lovska etika takih strelov ne dovoljuje).

    citat: Si že slišal za pon čok ?
    Ko me je nazadnje nekdo u?il o dolgih strelih z šibrami sem ga prosil, da zadevo preizkusiva. V njegovi tarči je bilo 6 luknjic, v moji pa 27 (blazer 20 mag)
    Naboj pa elektroplastika. Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naboj pa elektroplastika. Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?
    So dobri, bi jih streljal pa je RWS Special cenejši pa vsaj tako dober.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ja na 60m je pobral koledar
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?
    Nimam nič proti Elektroplastiki, nasprotno. Z veseljem bi jo uporabljal, a kaj ko mi v kombinirki najbolje delata Fiocchi 36g (razen balatona, ki je katastrofa) in Cheditte, Rottweil in Elektroplastika pa sta tam tam. Vendar oba slabša. Od

    Od Rottweil-a mi najbolje dela 6,2mm, Elektroplastika pa 4,2mm.

    Zgoraj omenjeni 60km Winchester pa je katastrofa. Tolče ko zmešan, učinek na 35m oddaljeni kartonski škatli pa tak, da ne bi pobral niti lisice, kaj šele kuno.

    Očetovi doplerci pa itaq žreta vse in to dobro.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Zgoraj omenjeni 60km Winchester pa je katastrofa. Tolče ko zmešan, učinek na 35m oddaljeni kartonski škatli pa tak, da ne bi pobral niti lisice, kaj šele kuno.
    Mogoče je treba strelca zamenjat.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kako je na 30m zadovoljiv, na 60 pa več kot odličen (glede na to, da lovska etika takih strelov ne dovoljuje).

    citat: Si že slišal za pon čok ?
    Ko me je nazadnje nekdo u?il o dolgih strelih z šibrami sem ga prosil, da zadevo preizkusiva. V njegovi tarči je bilo 6 luknjic, v moji pa 27 (blazer 20 mag)
    Poln čok se opravičujem.

    Blazer dela mogoče plašče, puške pa dela Blaser, saj piše na njej.

  8. #18
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    No ja muzkonter, mogoče tudi. Ma v moji bokerici se ne obnesejo. Če mi Fiocchi dela kot urca, ga ne bom menjal. Imam pa 3/4 čokirano 12-kerco.

    Na 60m pa tudi streljal ne bi, saj sem že poskusil vrano sklatit na podobno daljavo. Zadel sem jo, a je bilo le slišati kako je dobila po perju. Morda sem imel tudi predrobne šibre...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #19
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Elektroplastika pa 4,2mm.
    Se opravičujem. Ni 4,2 ampak 4,7 mm
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #20

    Privzeto

    Ali navodila iz priročnika in proizvajalcev streliva ne veljajo več?
    Vsi streljate nekam debele šibre. Ko sem sam preizkusil semi mag. naboj na lisici in to na 25m jo je podrlo nato pa je bežala. Po strelu s kroglo je obležala. Iz kožuha sem natresel skoraj vse šibre. Niti ena pa kože ni predrla (4mm, cal.12).
    V 20 mag. pa uporabljam največ 3,7mm in gredo pri lisici skozi .
    Pred leti je prijatelj vsak večer streljal lisice doma na gnojišču z belot 5,1 in nobene ni dobil. Ko sem me svetoval drobnejše šibre se je smejal, je pa poizkusil. Sedaj strelja z 3,5mm.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •