Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Winchester naboji

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali navodila iz priročnika in proizvajalcev streliva ne veljajo več?
    Vsi streljate nekam debele šibre. Ko sem sam preizkusil semi mag. naboj na lisici in to na 25m jo je podrlo nato pa je bežala. Po strelu s kroglo je obležala. Iz kožuha sem natresel skoraj vse šibre. Niti ena pa kože ni predrla (4mm, cal.12).
    V 20 mag. pa uporabljam največ 3,7mm in gredo pri lisici skozi .
    Pred leti je prijatelj vsak večer streljal lisice doma na gnojišču z belot 5,1 in nobene ni dobil. Ko sem me svetoval drobnejše šibre se je smejal, je pa poizkusil. Sedaj strelja z 3,5mm.
    V čem se skriva vzrok, da naj bi imeli z drobnejšimi šibrami več uspeha?
    Ali drobnejše šibre lažje prodirajo skozi kožuh, ali zaradi večjega števila šiber povzročijo večji šok?

    Tudi sam sem lani doživel nekaj podobnega pri jazbecu. Pri jazbinah sem streljal dva jazbeca na enaki razdalji (cca 25 m). Prvega s 3,0mm, ki je padel v ognju in drugega s 4,0mm, katerega pa je po 50m ustavila psica. Pri izkoženju sem ugotovil, da sta oba imela zelo podobne lege zadetkov z razliko v številu šiber.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Po mojih izkušnjah je 3,5mm za lisico premalo. Pri lepo postavljeni je sicer vredu, pri strelu v špico pa se pokaže, da so premalo prebojne. Ne prebijejo lisici lobanje in lisica ne pade. Sprobano že večkrat, tako da uporabljam za lisce 4mm ali pa 4,5mm.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #23

    Privzeto

    Mugo,tudi pri strelu v "špico" je bolje večje število šiber, torej drobnejše. Tisti "zgrešeni" streli so vedno smrtni. Nešteto lisic je našel moj pes, ko so strelci trdili, da so zgrešili.
    Pri strelih s šibrami je veliko ranjene divjadi, ki kasneje pogine. Dovolj je ena šibra v mehko. Ko streljate na večje razdalje pomislite tudi na to.
    Tudi sam sem streljal lisice na 60m in več. Vsako mi je pes prinesel, bežale pa so okrog 200m. Nobena pa ni padla v ognju.

  4. #24

    Privzeto

    Glede šibrenih nabojev je zgodba! Vsak naboj ne "paše" na vsako cev, to drži kot pribito. Kolega ima šibrenico 12 kal, pa mu Winchesterjev naboj super paše in pravi da nese zelo dobro in lisico pobere na 50 metrov kot za šalo. Jaz imam bokarco IŽ 16 kal. pa je recimo Belotov patron, Italcaccia, al pa Elektroplastika resnično slab. Po vseh testiranjih so se najslabše pokazali. Na 35 metrov res ni več dobrega posipa, pa je lahko čok takšen al pa drugačen. Tudi Rotweil in Hirtenberg me nista prepričala. Zelo dobre izkušnje imam z Trepčo. Ja z Trepčo! Lisico poberem tudi na 60 metrov in ne naredi po strelu več kot 10 metrov! Do sedaj sem uplenil na tako daljavo že vsaj 10 lisic, pobegnila pa je samo ena in še za tisto sem bil sam kriv, ne pa patron. Kolega ima tudi češko bokarco. Pravi, da mu Elektroplastika super nese, mu pa zato Trepča ne. Ker sem jaz imel Elektroplastiko on pa Trepčo sva oba izmenjala municijo ter oba imela nekaj od tega.
    najboljša varianta za ugotovitev ustreznosti naboja za pučko je, da pač nekao nabereš nekaj nabojev različnih proizvajalcev in jih sprobaš na tarčo fi 75 cm na daljavo 25 (oba strela), 35 (oba strela), ter 45-50 metrov (oba strela). Tako se lahko prepričaš, kakšen je raztros šiber na vseh treh dlajavah in potem lahko izbiraš kaj boš uporabljal na lovu. Tisti, ki raje čakajo lisice bodo vsekakor izbrali tiste naboje, ki jim na daljavo bolje nesejo šibre skupaj.
    Se strinjam s Tinetom. NI rečeno, da je kriv vedno strelec. Če pač naboj na določeno šibreno cev ne trosi šibre ustrezno, si lahko še ne vem kako dober strelec, pa ti to nič ne pomaga.
    Dober pogled

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mugo,tudi pri strelu v "špico" je bolje večje število šiber, torej drobnejše. Tisti "zgrešeni" streli so vedno smrtni. Nešteto lisic je našel moj pes, ko so strelci trdili, da so zgrešili.
    Predrobne šibre niso v redu, včasih poderejo žival, ki pa se potempobere in pobegne. Tako se mi je zgodilo pri lisici v špico s 3,5mm. Kasneje sem jo sicer popravil s pomočjo psa...
    Enako sem opazil pri racah: lani nekajkrat in letos sem jih streljal s šibrami 3,2 mm ki sem jih nabavil sicer za vrane. Prvi občutek je bil super, race so lepo padale, po nekaj lovih pa sem prišel do spoznanja, da raca s temi šibrami sicer res takoj pikira, vedar pa skoraj nobena ni mrtva, marsikatera je padla kot snop, potem pa prišla k sebi in odletela, še dobro da imam prepeličarko, ki je tudi take poiskala. Prišel sem do sklepa da sicer je pri tej debelini šiber takojšen šok učinek in raca pade, vendar pa raci ne prebijejo kože in zato jo premalo poškodujejo in preživi. In tako se pri racah vračam na preizkušeno debelino 3,5 mm.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #26

    Privzeto

    Ja race so pa trde.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •