Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 83

Tema: Terierji 2010

  1. #11

    Privzeto

    Aja samo še to - zaradi sodnikov zagotovo ne bomo prišli naprej, pa tudi nazaj ne.
    Naprej bomo prišli samo samo zaradi tekmovalcev, lovcev, inštruktorjev in vseh, ki delajo s psi. Kajti vzreditelj, ki zna zastaviti vzrejo, lovec, ki zna vzgojiti in izšolati psa in pes k i obvlada svoje delo, samo to potegne razvoj naprej. Če ga sodnik oceni tako ali drugače- pes je še vedno tak kot je.
    Oz kot sem povzela po enem srbskem forumu:
    Dobar pas ima sto mana, loš samo jedu- ne valja.

    Zato se je škoda obremenjevati s sojenjem in sodniki in trošiti čas in energijo za to .

    Splača pa se razpravljati o tem kako je kdo vzgajal in šolal psa, da je ta pokazal dobro delo, pa izvedeti kaj je kakšen pes prinesel sabo na svet in kaj mu je bilo potrebno privzgojiti. In prav za ta namen so preiskušnje, kjer se sreča čim več vodnikov, z različnih koncev Slovenije ali sveta, s psi različnih linij(ki jih sicer ne bi nikoli videli v delu) neprecenljive.

    Garantiram vam iz izkušenj v drugih kinoloških športih, da tekmovalci, gledalci in vzreditelji znajo še kako dobro oceniti resnično vrednost psov in nikakor niso vedno zmagovalci tisti, ki jih najbolj cenijo, pravzaprav je to redko .
    Last edited by deteljica; 15. September 2010 at 10:31.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Morda imaš prav, vendar VUP-a za terierje, kolikor vem več let ni bilo in ga tudi več let ne bo, v kolikor bodo sodili sodnica iz Gorenjske in sodnika iz Štajerske, ker ne bo prijav!
    Lepo pa je bilo videti šolane terierje, kaj zmorejo, a ne!:icon_:

  3. #13
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ej stara(Deteljica), sploh nimam kaj dodat, čisto nekaj takega se vrti v moji glavi, ti si pa to že zapisala-Odlično! A ja, če bi bilo vodnikov pripravljenih tekmovat ali opravljat takšno preizkušnjo več (s teško muko ali po ne vem kolikokratnem fehtanju, se nas je nabralo komaj 7), grem stavit, da bi bilo tudi tovrstnih preizkušenj več. Razloge si že prej navedla, ni hudič, da pa imamo samo toliko psov-terierjev, ki delajo v naravi (Jagajo). Mogoče je pa treba imeti jajca (z menoj vred), da se udeležiš tekme. Saj konec koncev sodniki sploh niso toliko važni, psa imamo menda zaradi sebe, ne zaradi sodnikov ali ne? Je pa težava v nas samih, če upamo stopiti pred ljudi in priznati, da je bil od XY pes boljši od mojega (moj pes je vendar najboljši), bo pa moj drugič boljši. Za to bo res potrebno še trenirat, rezultati pa bodo potem tudi vidni. Mislim, da je to večja težava v naši kinologiji, kot karkoli drugega. EGO!
    Pa lep dan!

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še malo promocije tudi z moje strani, Deteljica.

    Da so terierji vodoljubni oz. da se ne boje vode sta dokazala včeraj psa prijatelja, ki sta po daljši gonji prisilila ranjeno srno, da je skočila v globok tolmun, kjer so nato potekale vaje potapljanja. Ja, take so te "zverince" .

  5. #15

    Privzeto

    Nisem se hotel oglasiti pa se vseeno bom!
    Jež,ko tekmujemo, ti krojijo usodo sodniki in zato so važni, ker oni so tisti, ki ti lahko psa diskvalificirajo, čeprav nepošteno ali ti dajo možnost, da greš naprej.Dva vodnika,katera sta bila diskvalificirana na krvni sledi, nočeta niti več slišati za tekmovanje, vprašaj jih zakaj?
    Sem vesel, da sem z Ajdo presegel 70 točk več kot je začetek prvega nagradnega razreda, da sem od 19 disciplin, dobil 4 max.št točk pri 16 disciplinah in ostalih treh do 3.5. Ostaja pa vseeno grenka izkušnja, čeprav sem bil že na začetku tekme opozorjen, da ne glede na delo moje psice, ne smem zmagat in tudi res nisem!
    Slikce so pa lepe, sploh, ko Ajda plava kot gliser!

  6. #16
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    "Jež,ko tekmujemo, ti krojijo usodo sodniki in zato so važni, ker oni so tisti, ki ti lahko psa diskvalificirajo, čeprav nepošteno ali ti dajo možnost, da greš naprej.Dva vodnika,katera sta bila diskvalificirana na krvni sledi, nočeta niti več slišati za tekmovanje, vprašaj jih zakaj?"

    Pozdravljen Spoštovani Black,

    Glede sodnikov (na splošno) ne bom komentiral, ker sem si o njih že zdavnaj ustvaril svoje mnenje, del tega, pa sem tudi zapisal. Moj odgovor dvema diskvalificiranima sem dal že z samo svojo prisotnostjo na VUP-u, gre namreč zato, da sem bil sam enakega mnenja, kot si ti zapisal za ta dva diskvalificirana, ko sem pred nekaj leti doživel enako, če ne še bolj grenko izkušnjo, pa je ne bi obrazloževal, ker jo verjetno poznaš. Ravno zaradi tega sem napisal, da imam psa za sebe, ne za sodnike. Rekel sem si, če bom trmast, ne bom nikoli naredil VUP-a. In zato: Ko hebe sodnike, pridem pa drugič na VUP, menda je še kje kakšen drug Bog.

    ..."čeprav sem bil že na začetku tekme opozorjen, da ne glede na delo moje psice, ne smem zmagat"...

    Tistega, ki te je tako prijazno opozoril, pa le omeni z Imenom in Priimkom.

  7. #17

    Privzeto

    Za mene je zgodba zaključena, ker sam veš, da bolj drek mešaš bolj smrdi!

  8. #18

    Privzeto

    Pa še rezultati (kopirano z uradne strani "jamarjev")

    1. mesto: NLT Ch. Besi Ribniška, 271 točk, I. nagradni razred CACT - SLO
    Vodnik Dušan Štucin iz Ajdovščine
    2. mesto: NLT Gejša, 266 točk, I. nagradni razred R. CACT - SLO
    Vodnik Dejan Poljanšek iz Loga
    3. mesto: NLT Astra, 237 točk, III. nagradni razred
    Vodnik Janez Srbčič iz Cerkelj ob Krki
    4. mesto: NLT Hektor von Kleinen Fluss, 220 točk, III. nagradni razred
    Vodnik Jože Batič iz Ajdovščine.

    Terierske babe so strup !
    A zato noben ne rezervira samca ( pripomba glede na rezervacije pri mojem pričakovanem leglu)?
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prijatelj je bil na PNZ v Hruševju s svojo terierko. Dejal je, da tako strogega sojenja še ni videl oz. doživel. Večina psov ni opravilo PNZ-ja. Mislim, da je sodil en naš forumaš .

  10. #20

    Privzeto

    Detel,
    pozanimaj se kdo je sodil, imena! Predvsem pa kaj je bilo narobe?

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •