Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Daljnovod Beričevo-Krško

  1. #21

    Privzeto

    To si bil pod 2x400 kV ali nižje napetostnim daljnovodom?
    Saj to kar pravite glede grmovja verjamem, tu me skrbi predvsem zaradi medfaznih stikov in brnenja v bližnji okolici.

  2. #22

    Privzeto

    No tu te pa ne razumem,saj tako kot ti praviš,da te skrbijo medfazni stiki je za divjad verjetno še najboljše in bo imela vedno mir.Namreč,če bodo medfazni stiki na VN daljnovodu,kar tebe skrbi bo daljnovod namreč vedno izklopljen ,oziroma v defektu.
    To kar ti verjetno misliš je cvrčanje,ki se sliši,še posebej ob vlažnem vremenu.Lej divjad se tega navadi v kratkem času,iz lastnih izkušenj ti lahko povem,da bo to bolj motilo tebe,ko boš čakal nekje v bližini daljnovoda,ali pod njim kot pa divjad.Če bo pa dejansko prišlo do kratkega stika na VN daljnovodu zaradi okvare,ti pa povem,da se ne boš upal en lep čas več tam sedet pa čakat.Poči namreč ko tristo hudičev,vem iz lastnih izkušenj.
    Pa lep pozdrav
    Andrej

  3. #23

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Kateri v Sloveniji pa so že delujoči 2x400 kV? Na katerih relacijah se nahajajo?
    ja a niso vsi največji 400kV?

  4. #24

    Privzeto

    Največji so 2x400 kV in jih je v Sloveniji že nekaj, kar sem razbral iz karte na ELESovi spletni strani. So višji in širši od 400 kV.

  5. #25

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Največji so 2x400 kV in jih je v Sloveniji že nekaj, kar sem razbral iz karte na ELESovi spletni strani. So višji in širši od 400 kV.
    Niso višji in širši, samo dva sistema žic imajo obešena. Višina je odvisna od terena in planirane dejavnosti pod DV.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  6. #26

    Privzeto

    Sem pregledal vse še enkrat in povprašal študenta elektrotehnike (manjka mu samo še diploma), ki mi je povedal, da je v Sloveniji edini daljnovod 2x400 kV na trasi Beričevo-Okroglo-Mavčiče! Vsi ostali daljnovodi so 400 kV, 2x220 kV, 1x220 kV, 2x110 kV in 1x110 kV. V prihodnosti imajo namen ojačati večino sedanjih iz 400 kV na 2x400 kV.
    Zanima me če je kakšen forumaš iz trase daljnovoda Beričevo-Okroglo-Mavčiče. Kakšni so tam konkretni vplivi na okolje, ker edino tam bodo razmere najbolj podobne tistim, ki bodo na trasi Krško-Beričevo?

  7. #27

    Privzeto

    TaSi, mislim, da je vseeno uradni podatek ELES ali MOP ali MG bolj verodostojen kot podatek študenta bilo česa .
    Sicer pa razlike za vplive na okolje med 2 x 400 in 400 kV skoraj ni. Naj ti tvoj študent razloži, kako se zaradi razporedivre vodnikov EMS obnaša, če je že prišel do tega poglavja


    tule je karta Slovenskega prenosnega omrežja
    http://www.eles.si/slovensko-prenosn...a-omrežja.aspx

    Pa ELES ova stran za občane, na njej ne tudi naslov za postavljanje vprašanj na katere ti odgovorijo kompetentni.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #28

    Privzeto

    En posnetek bolgarskega daljnovoda 400kV...
    http://www.youtube.com/watch?v=SWcnkHFz0n0

  9. #29

    Privzeto

    Daljnovod je v delovanju, kar se tiče brnenja je zaenkrat neverjetno tih!

  10. #30

    Privzeto

    Pri nas gre tudi ta 2x400kV Beričevo - Divača. ne vem kakšne napetosti so bile včasih pred omenjeno, a nobenega motečega brnjenja ne slišim.
    Tisti bolgarski posnetek je pa bolj posnetek vetra kot kaj drugega.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •