Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: Tetanus

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še dobro, da imamo injekcije . Ja eni psi so res prebrisani. Mislim, da tabletko zavoha. In sledijo celi cirkusi....... Na koncu mu jo porinem v žrelo in mu zaprem gobček ter masiram po vratu.........

  2. #12

    Privzeto

    Pri nas je še manj demokracije,velja edino komanda "Odpri gobec!"Se ne ukvarjam s tem,da bi psa prepričevala naj poje tableto.Pripravim tablete,odprem gobec,porinem tableto na koren jezika,ko jo poje,pa dobi nagrado.Naši psi so tako navajeni od majhnega.Običajno jim rata sumljivo če začnem komplicirati.
    Tjaša

  3. #13

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Pri nas je še manj demokracije,velja edino komanda "Odpri gobec!"Se ne ukvarjam s tem,da bi psa prepričevala naj poje tableto.Pripravim tablete,odprem gobec,porinem tableto na koren jezika,ko jo poje,pa dobi nagrado.Naši psi so tako navajeni od majhnega.Običajno jim rata sumljivo če začnem komplicirati.
    Tjaša
    Blagor tistim psom, ki imajo šefe! Tistim ki imajo (nas) šefice, ni prav lahko.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Videl sem kokerja, ki takoj poje vsako tableto, ki mu jo lastnik vrže po dvorišču.......

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Pri nas je še manj demokracije,velja edino komanda "Odpri gobec!"Se ne ukvarjam s tem,da bi psa prepričevala naj poje tableto.Pripravim tablete,odprem gobec,porinem tableto na koren jezika,ko jo poje,pa dobi nagrado.Naši psi so tako navajeni od majhnega.Običajno jim rata sumljivo če začnem komplicirati.
    Tjaša

    Se strinjam - ravnam enako s tem da ne dajem nagrade (samo potrepljam po glavi v zahvalo da mi je pustila odpreti gobec in seči vanj). Če zadevo izpelješ rutinirano pes sploh ne ve da je požrl tableto.

  6. #16

    Privzeto

    V pvih dneh zdravljenja, ko pes tudi ni imel pravega apetita,smo mu dajali tablete tudi na način, da smo mu jih porinili v gobec, ter mu ga toliko zmasirali da jo je pojedel. In kaj je sledilo? Zamera do konca, takoj pod posteljo ali v pasjo kočo od koder ga nismo spravili po uro in več. Ko je naslednjič samo začutil da se nekaj pripravlja že ga ni bilo.
    Je pa vse odvisni od psa. Mojega jezbečarja ne moreš nagraditi z hrano, ker mu ne pomeni nič. Edino za kar bi se prodal je potepanje. In to dolgo potepanje :icon_:

  7. #17

    Talking

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Tudi moj jazbečar je mojster sortiranja tablet in hrane, zato zadevo enostavno rešim kot mi je svetoval veterinar. Tableto psu položiš ali vržeš čim globlje na koren jezika, nato pa mu z roko stisneš gobček, da jo pogoltne. Mogoče iz začetka ne rata v prvo, saj se je treba navadit naciljat pravo mesto.
    Tudi take sisteme obvladamo, za najbolj zakrknjene primere .
    Za ta način pa se vseeno pav tako obnese tableto namazat mal z margarino- lepše zdrsi po grlu.
    Potem jo potisnem v grlo in s prstom tako globoko, da se je na da več ven dobit, glavo držiš visoko in gobec zaprt pa še mal pogladiš vrat kot pri goseh za šopanje .
    Ampak mi je sistem s topljenim sirom vseeno ljubši- predvsem, če mora pes kdaj jesti veliko tablet dolgo časa se mi zdi tako bolje za medsebojne odnose pa še mal potreniraš mimogrede
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #18

    Privzeto

    Predvsem pa je bilo bistvo vprašpanja, kaj naredit s psom, ki že komplicira, ki že noče pojest table in ki se že izogiba situaciji.
    Tako, da mu najbrž razlage o tem kaj počet oz ne počet s psi, ki ne komplicirajo ne pomagajo kaj dosti .
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  9. #19

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    Predvsem pa je bilo bistvo vprašpanja, kaj naredit s psom, ki že komplicira, ki že noče pojest table in ki se že izogiba situaciji.
    Tako, da mu najbrž razlage o tem kaj počet oz ne počet s psi, ki ne komplicirajo ne pomagajo kaj dosti .
    Psi komplicirajo, kadar imajo šanso komplicirat. Oz. kadar komplicirajo vodniki.

    Če se že od samega začetka ne postavljaš na glavo in ne delaš slona iz vsake (pasje) muhe, temveč ubereš sistem a la lunca, postanejo taki posegi v pasjo integriteto čist navadna rutina.

    O, ja...znajo pa nekateri psi sceno narest. Še posebej, kadar opazijo, da so rezultati te scene za njih pozitivni. In kadar imajo od tega seveda ustrezno korist.

  10. #20

    Privzeto

    Pri nas ni z zdravili nikoli nobenih problemov.Trenutno imam psa na terapiji z antibiotiki po prej navedenem principu,poleg pa dobiva še probiotične dodatke za zaščito v obliki topljivega praška.Tudi tega ne prejema z brizgo v gobec ampak fantina lepo pridno popije svojo porcijo iz skledice.Mogoče je razlog v tem,da ga gleda še šest psov ali pa je stvar res tako okusna
    Včasih imam prej problem z Zanijem,ki misli,da mora tudi on dobiti tableto,tudi če je ne potrebuje.
    Tjaša

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •