Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 22 od 22

Tema: Tetanus

  1. #21

    Privzeto

    Ja se povsem strinjam z vama .

    Vendar sem npr na tečajih opazila, da je mnogo lažje, hitrejše in učinkoviteje prilagodit situacijo, kakor spremenit vodnika (in posledično psa).
    Važno, da stvari delujejo-predvsem za nebistvena področja življenja, kamor sodi npr vprašanje kako bo pes pojedel tableto, šel v boks ali v avto in podobne nepomembnosti
    Običajno, ko se "led prebije" in funkcionira določen sistem s prilagoditvami (psu) rutinsko, večina do vsi vodniki počasi opuščajo kompliciranje- ker se v konkretni situaciji sprostijo (oni in psi) in tako se krog prekine (Prej so vsi nervozni ker mislijo da bodo problemi, zato so še večji problemi, pride do konflikta, konflikt povzroči nove težave itd).

    Tako da ignoriranje problema je lahko na dva načina :
    -ignoriraš psa oz njegove domislice,
    -ignoriraš problem tako, da naštimaš situacijo, in ga sploh ni.
    Last edited by deteljica; 30. July 2010 at 10:03.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz psu tableto vedno zamaskiram z koščkom kruha ali salame. Še opazi ne, kaj je pojedel in čaka, če bo še kaj.
    Enemu sem moral redno dajati tablete proti epilepsiji. Zgodilo se je, da je kakšna padla iz ovoja, pa jo je pes pobral in pojedel. Poslej sem mu jih nisem več zavijal. Včasih sem mu jo kar vrgel, pa jo je ujel v zraku in pojedel.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •