Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Tetanus

  1. #1

    Privzeto Tetanus

    Pozdravljeni, ali ima kdo kakšno izkušnjo z zdravljenjem tetanusa pri psih?
    Moj jazbečar ga je izgleda dobil, sedaj smo ga "napolnili" z infuzijo ter tabletami in upamo na najboljše.
    Je pa bolezen tako redka pri psih, da tudi veterinarji ne vedo 100% kako in kaj.

    Lp

  2. #2

    Privzeto

    jaz vem za enag psa,ki je prebolel tetanus. Je pa okrvenaje trajalo zelo dolgo (več mesecev) , ker nekaj časa je bil nepokreten in so ga morali redno obračati,da ni dobil preleženin.
    Pes se mi ne zdi več tak kot je bil, čeprav na prvi pogled ni opazit,da mu kaj manjka.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  3. #3

    Privzeto tetanus

    Ja,zdravljenje je dolgotrajno.
    Je pa zgodba sledeča, pes si je rahlo poškodoval taco. Nič posebnega, pri hoji ga ni oviralo, in poškodba se je hitro sanirala.
    Čez dobrih 10 dni smo opazili prve znake. Sprva smo jih pripisovali vročini ter prehladu (kihanje). Prvi neobičajni znak je bil dvignjena ušeša (podobno kot jih nosijo terijerji) in pa otekla okolica oči z obrazom. Pravi alarm pa se je sprožil ko v nedeljo zjutraj ni mogel piti in jesti. Zanimivo pa je to, da je obnašanje psa bilo povsem normalno. Tudi veterinar je na prvi pogled dejal, da spom ni nič narobe. Šele pregled je pokazal, da gre najbrž za tetanus, ki je pri psih izredno redek. Dva dni zapored je dobil po 200ml infuzije ter 2 inekcijo proti bakteriji tetanusa in proti strupu ki ga spušča.Vsak dan pa mora pojest še 4 tablete.
    Danes je peti dan zdravljenja, in stanje se izboljšuje. Je bolj gibljiv, glas je postal bolj globok, oči so boljo odprte. Le še ušesa nosi visoko.
    Veterinar pravi, da trajnih posledic naj ne bi imel. Smo pa ujeli zadni vlak za zdravljenje, predvsem mu je grozila dehidracija ker ni mogel piti.
    Obnašanje psa je bilo vseskozi normalno (kot da sploh ni nič narobe) karje zanimivo. Kakšnih bolečin pa tudi nima oziroma jih ne pokaže.
    Tako da upam da bo OK

  4. #4

    Privzeto

    Ja, tudi pri tem,ki ga jaz poznam je bila poškodba malenkostna- samo zlomljen noht, tako da se je "odpiral". Saj to so največje možnosti za tetanus. Je namreč anaerobna bakterija in tako največkrat preživi v kakšnikh mikro ranicah ali vbodih, ki se takoj zaprejo in malo ali nič ne krvavijo.
    Imaš pa to srečo,da ste dovolj kmalu opazili in postavili diagnozo, saj po opisu je pes bistevo manj prizadet, kot je bil oni.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  5. #5

    Privzeto

    Pes je sedaj že bistveno bolje. Malo je shujšal ampak ampak to ni težava. Malo je bilo problemov z jemenjem tablet ( 4 na dan ) ker jih noče pojest niti pod razno.Poizkusili smo vse znane varijante, ampak so še vedno težave.
    Drugače je pa danes že preveril kondicijo enega zaljubljenega srnjaka, tako da bo verjetno OK

  6. #6

    Privzeto

    Zagotovo bo OK, ker si imel čisto mile znake napram psu ,ki sem ga poznala. Ta je bil res truplo nekaj tednov. Pa je zdaj videt čist ok- vsem razen posameznikom,ki smo ga poznali že prej in dobro opazujemo.

    Tablete- pri nas se obnese tole: vzameš topljeni sir ( zdenka, buco ipd) in v delček tega zbašeš tabletko. Pri nekaterih psih deluje tudi poli slama (narežeš kockice malvečje od tabletke in zatlačiš not tako da se je ne vidi), ampak, če pes res ne mara pojest tablet jo lahko kakšen iz salame "izfiltrira" iz mazavega sirčka pe ne gre Velike tablete lahko predhodno razdeliš na polovičke ali četrtinke in ustrezno več koškov nagrade.
    Za najbolj in fine pse narežeš še nekaj enakih (navidezno) koščkov te poslastice brez tablete.
    Čim je pes kolikor toliko pri sebi si pripraviš to kot nagradice in psa pokličeš v delo (prej ne sme videt,da si naštimal "mine" v nagrade )- daješ kakšna enostavna povelja in hraniš vse skupaj kot nagradico, začneš s praznim ali dvema , potem pa mal mešaš polne in prazne
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Jaz sem tablete drobil v prah z dvema čajnima žličkama in tisti prah pomazal po koščku poli salame. Sem moral skoraj na prste paziti.

  8. #8

    Privzeto

    Ja,saj smo mu poizkusili zapakirati delčke tablet v mesni sir, salamo....ampak je tak mojster, da sir poje,tableto pa skoraj nevidno izpljune iz ust. Tako da ga moraš kar opazovati da te ne prinese okoli.
    Drobljenje pa ni prišlo v poštev, ker se hrane ne dotakne, pa ne glede kolk je lačen.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Tudi moj jazbečar je mojster sortiranja tablet in hrane, zato zadevo enostavno rešim kot mi je svetoval veterinar. Tableto psu položiš ali vržeš čim globlje na koren jezika, nato pa mu z roko stisneš gobček, da jo pogoltne. Mogoče iz začetka ne rata v prvo, saj se je treba navadit naciljat pravo mesto.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Tudi moj jazbečar je mojster sortiranja tablet in hrane, zato zadevo enostavno rešim kot mi je svetoval veterinar. Tableto psu položiš ali vržeš čim globlje na koren jezika, nato pa mu z roko stisneš gobček, da jo pogoltne. Mogoče iz začetka ne rata v prvo, saj se je treba navadit naciljat pravo mesto.

    Mah...demokracija gor ali dol. Tudi jaz svojih psov ne sprašujem, ali hočejo pogoltnit zdravila ali ne. Jim ne zavijam tabletk v sirčke, salamice, mesne kroglice in kar je še takega. Tudi drobiti tabletke v prah se mi - iskreno povedano - preprosto ne ljubi. Pri nas "vlada tradicionalen in skrajno nedemokratičen način" dajanja tablet (podobno kot je opisano v Lakotnikovem citatu)

    Bojda se dobi celo nekakšno napravico za dajanje tablet - ampak nimam pojma kako deluje.

    Sicer pa - psi so enostavni...a je že kdo poskusil mačka prepričat, naj pogoltne tableto?

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •