Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 72

Tema: Lov z lokom kot učinkovito orodje za gospodarjenje z prostoživečo divjadjo

  1. #51

    Privzeto

    Citat doberman je objavil: Pokaži objave
    Tole bo pa kar drzalo sem vidu ta posnetek
    Streljal je pa M.

  2. #52

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Tale je pa "lovska", da res ni. Lov z lokom, pa noben ni puščice iskal? Ma dajte no. Bau bau. Pol pa en vidi, da je zadet še en jelen. Vse je res, pol pa svizec zavije čokolado v folijo ....
    Mogoče pa ti ne poznaš pravih lovcev. Ne lažejo vsi.

  3. #53
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Zakaj pa ne, vse je možno sicer se težko verjame ampak...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  4. #54

    Privzeto

    Spoštovani...

    Prebiram izjave in trditve...zanimivo...
    V glavnem se vse ponovno vrti okoli natančnosti, videoposnetkov...

    Zelo sem ponosen , da je bila predstavitev streljanja iin treninga z lokom na zaključni tekmi Foruma lov.
    Za marsikoga je bilo srečanje z lokom zanimiva izkušnja.
    Tehnika strelnega orožja kakor tudi loka se konstantno izpopolnjuje, zato enačiti loka izpred 100 let in seaj skoraj ni mogoče.
    Prav tako sta strel iz loka in strel iz puške dve popolkoma ločeni grupi, kjer ima vsaka svoje značilnosti in preciznost.
    Pri lovu z lokom je maksimalna pripopročena razdalja do 40m - p ane zaradi premajhne moči izstrelka -temveč zaradi počasnosti puščice.
    Lova z lokom in lova z puško se ne more enačiti ali primerjati!

    Lov z lokom je samo ena vrsta izredno ZAHTEVNEGA načina lova, kjer so psihofizične lasnosti treninga toliko bolj izražene, zahteva se veliko večja potrpežljivost in znanje lovstva , kot je to potrebno pri puškah. Povdariti je potrebno, da izvrševanja letnega plana odstrela NI možno z lokom. LOV z lokom je samo dodatna zelo zahtevna oblika lova.

    Vsak strelec z lokom trenira ogromno časa, da doseže učinkovito natančnost, toda, ko doseže znanje in preciznost je strel razdaljo do 40 m vedno učinkovit.

    Srnjad in jelenjad v Europi je "pregracilna", da bi se puščica KOMPAUNDA "ustavila" v mesu, zato je prestrelitev skoraj obvezna. Klasičen lok nima tolikšne kinetične energije, zato se puščica večinoma ustavi v divjadi.

    ...v SLO potrebujemo še veliko časa, da se sprejme javno razmišljanje lovcev o loku , kot načinu treninga, kaj šele o lovu.
    Lok je lahko odlično stredsvo za trening na 3D tarčah in gibanje v naravi, namerilne naprave lokov so podoben kot na puškah, zato je trening z lokom dobro sredstvo treninga , ter je cenovno ugodnejši.
    LOV z lokom , pa potrebuje še čas, a obvezno v prihodnosti samo za izprašane lovce in ne vsakogar....

  5. #55

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Danes je bil pri meni znani lovec iz Koroške. Opisal je naslednji dogodek:
    Znanec je lovil z lokom jelena v obori. Po uspešnem lovu so povabili na proslavljanje tudi njega. Pokazali so mu videoposnetek lova. Takoj je rekel, da je zadet tudi jelen v ozadju. Vsi so se smejali. Ker pa je vztrajal, so poklicali lastnika obore in mu povedali, naj preveri. Kmalu je poklical nazaj in rekel, naj pridejo še po enega. V tem drugem je puščica ostala.
    alojz1, ali si hotel poudariti prebojnost lovske puščice, ali pa mogoče nemarnost strelca ki pred strelom ni preveril ozadja in po strelu ni poiskal puščice?
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #56

    Privzeto

    Oboje.
    Kaj stoji v ozadju. Pri puški lahko tudi izven smeri streljanja. Takih primerov poznam veliko.
    Last edited by alojz1; 3. May 2012 at 16:15.

  7. #57

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    alojz1, ali si hotel poudariti prebojnost lovske puščice, ali pa mogoče nemarnost strelca ki pred strelom ni preveril ozadja in po strelu ni poiskal puščice?
    Samo to bi dodal ,da jaz osebno sigurno nisem nasel 30 procentov puscic ki sem jih izstrelil,visoka trava ,veliko listja ali pa preprosti izgine pod zemljo tako ,da to ni nic posebnega ,ce puscice ne najdes kaj je pa stalo za jelenom je pa ze druga tema.

  8. #58

    Privzeto

    ...nikoli ni dovoljeno streljati v grupo oziroma, če ne preveriš ozadja...

  9. #59

    Privzeto

    ...je pa možno, da se karbonska puščica odbije od roba drevesa tudi za 90 stopinj in nadaljuje pot z veliko silo...posredni strel...se je žzodilo za se je puščica 3x odbila od drevesa in priletela mimo mene nazaj , ter se zapičila v deblo za menoj. Nato sem jo komaj izvlekel iz drevesa....mal sem se zamislil....glede varnosti od odbitih dreves...

    Pazi na mimoidoče....

  10. #60

    Exclamation

    našel sem dokaz, da je lov z lokom zares superioren napram lovu s strelnim orožjem:

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •