Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 72

Tema: Lov z lokom kot učinkovito orodje za gospodarjenje z prostoživečo divjadjo

  1. #31
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Krpan: Če lovimo in plenimo zgolj zaradi uravnavanja populacij, potem je zagotovo potrebno poseči po najbolj učinkovitih sredstvih ki so na voljo, kar pa sama risanica zagotovo ni več, saj je tehnološka stara že preko 100 let. Je pa res, da je cenovno najbolj ugodna in dostopna vsem lovcem.

    Mislim, da je doberman hotel le opozoriti, da je puška še vedno bolj učinkovita kot lok...
    A risanica ni najbolj učinkovita, ker je stara 100 let? heh, kot bi rekel da je avto neučinkovit, ker je star več kot 100 let. Pri svoji teoriji pozabljaš na 100 let razvoja, tako kot se je v par sto letih lok razvil. Dvomim, da bo lok kdaj tako učinkovit, da bo prehitel puško v odstrelu (in nič ne de), kar pa ne pomeni, da nebi smeli loviti z njim- bo pač lov bolj kvaliteten, kar se tiče doživetja...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #32

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    1. Lov z lokom! Vsem je dobro znano, da je lov z lokom vprašljiv iz različnih vidikov. Strinjam se, da bi se lov z lokom lahko izvajal v oborah, kjer imaš osebke pod nadzorom in če je potrebno jih hitro rešiš nepotrebnega trplenja. Kar me pa posebno v tvojem predlogu moti, pa je da bi se z lokom lovilo v primestnih in mestnih naseljih. Veš, da so mesta in vasi nelovne površine, zato lov ne pride v poštev. Sicer pa so znani primeri problemov divjadi v mestnih gozdovih, še bolj so pa znani odzivi meščanov na to kaj počnemo lovci na primer na Golovcu, pa tudi če imamo v rokah odločbo inšpektorja. Pri lovu z lokom, bi bilo zaradi nezanesljivosti in velike verjetnosti, da nam ranjena divjad pobegne še več vroče krvi in pljuvanja po medijih kot do sedaj. Zato lok le v obore, v prosto naravo pa strelno orožje ustreznega kalibra in moči. Probleme divjadi na nelovnih površinah pa je potrebno reševati na drugačne načine.
    Dragi Prepelicar ko sem tole prebral nisem vedu a bi se smeju ali bi se zjoku ne pisi o stvareh o katerih dobesedno nimas pojma kdo pa stoji za tabo na lovu ,pa netocnost loka ,
    Last edited by ZR7; 11. November 2010 at 07:18.

  3. #33

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    1. Lov z lokom! Vsem je dobro znano, da je lov z lokom vprašljiv iz različnih vidikov. Strinjam se, da bi se lov z lokom lahko izvajal v oborah, kjer imaš osebke pod nadzorom in če je potrebno jih hitro rešiš nepotrebnega trplenja. Kar me pa posebno v tvojem predlogu moti, pa je da bi se z lokom lovilo v primestnih in mestnih naseljih. Veš, da so mesta in vasi nelovne površine, zato lov ne pride v poštev. Sicer pa so znani primeri problemov divjadi v mestnih gozdovih, še bolj so pa znani odzivi meščanov na to kaj počnemo lovci na primer na Golovcu, pa tudi če imamo v rokah odločbo inšpektorja. Pri lovu z lokom, bi bilo zaradi nezanesljivosti in velike verjetnosti, da nam ranjena divjad pobegne še več vroče krvi in pljuvanja po medijih kot do sedaj. Zato lok le v obore, v prosto naravo pa strelno orožje ustreznega kalibra in moči. Probleme divjadi na nelovnih površinah pa je potrebno reševati na drugačne načine.
    Se opravicujem ampak tole moram se enkrat napisat ker sem ze petkrat prebral pa se zdej ne vem a vidim prav ali ne.
    V oborah da jih hitro resis nepotrebnega trplenja, pa to je sigurno izjava leta kaksno nepotrebno trplenje se enkrat ti povenm da nimas POJMAAA kaj pises ocitno za tabo vedno stojita vsaj dva da resujeta tvojo divjad nepotrebnega trplenja.
    zaradi nezanesljivosti in velike verjetnosti da nam ranjena divjad pobegne-se en dokaz da je to izjava leta
    ma sej ne morem vec ker mi gre ze na smeh bom pa tole cvetko prevedu in jo objavil na Bowsite da se bomo malo nasmejali kaksni bodo pa komentarji pe najbrz ni treba posebaj razlagat
    Pa se za konec lok in puscica sta enako ucinkovita kot puska in krogla seveda na krajse razdalje tako da seveda podpiram to Mungotavo mnenje in pa tudi vse ostale
    Last edited by ZR7; 11. November 2010 at 07:20.

  4. #34

    Privzeto

    Dragi doberman! Res z lokom nisem nikdar lovil pa tudi nimam prav nobene želje po lovu z lokom. Sem pa preštudiral in pregledal kar nekaj posnetkov lova z lokom, kateri me na žalost niso prepričali in me tudi ne bodo. Na vseh posnetkih, kateri so sicer korektni je lepo videti, da žival umre zaradi izkrvavitve katera je posledica zadetka puščice, zato trdim da mora biti strelec presneto izurjen, da žival zadane tako da bo v najkrajšem času in na najhumanejši način usmrčena.

    Z zakonom o lovu kar pavšalno dovoliti uporabo loka 22000 članom zelene bratovščine se mi pa najmanj ne resno, če ne provokatino dejanje, zato predlagam, da lov z lokom da ampak v oborah, kjer imaš lahko divjad pod nadzorom in iz oči javnosti.

    Ti se pa le smej in čudi mojim izjavam pa za drag denar lovi z lokom tam kjer lahko, sam bom pa še vedno ostal zvest svoji karabinki, katera me ni v dolgoletni lovski karieri nikdar pustila na cedilu.

    Pa dober pogled preko puščice ti želim!

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Doberman, na forumu imamo Mugota in ne Mungota . Lov z lokom je v slo. prepovedan in upam, da bo tako tudi ostalo.......za vedno!

  6. #36
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kar nekaj forumašev je ob prikazih v živo in prebiranju strokovne literature spremenilo mnenje v prid orožju s tetivo.
    Vendar pa imamo seveda vsi pravico do svojega mnenja.
    Krpan je lepo na prejšnjih straneh opisal, kakšna so bila mnenja do novitet in drugačnosti v preteklih časih. Zakaj bi bilo danes drugače

  7. #37

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Dragi doberman! Res z lokom nisem nikdar lovil pa tudi nimam prav nobene želje po lovu z lokom. Sem pa preštudiral in pregledal kar nekaj posnetkov lova z lokom, kateri me na žalost niso prepričali in me tudi ne bodo. Na vseh posnetkih, kateri so sicer korektni je lepo videti, da žival umre zaradi izkrvavitve katera je posledica zadetka puščice, zato trdim da mora biti strelec presneto izurjen, da žival zadane tako da bo v najkrajšem času in na najhumanejši način usmrčena.

    Z zakonom o lovu kar pavšalno dovoliti uporabo loka 22000 članom zelene bratovščine se mi pa najmanj ne resno, če ne provokatino dejanje, zato predlagam, da lov z lokom da ampak v oborah, kjer imaš lahko divjad pod nadzorom in iz oči javnosti.

    Ti se pa le smej in čudi mojim izjavam pa za drag denar lovi z lokom tam kjer lahko, sam bom pa še vedno ostal zvest svoji karabinki, katera me ni v dolgoletni lovski karieri nikdar pustila na cedilu.

    Pa dober pogled preko puščice ti želim!
    To da nimas nobene izkusnje ni treba pisat to je razvidno ze iz tvojih izjav,pa ne zaradi tvojega mnenja da zival dlje casa trpi kot pa pri puski ampak preprosto zato ker ne vem kje si pobral da lok ni tocen ravnokar sem se vrnil iz strelisca odstrelil sem okoli 50 puscic nekej na razdalji 25 m grupa cerka 3 4 cm potem nekaj na 35 m grupa 4 5 cm pa se nekaj stelov na 47 m grupa 7 10 cm ce pa to ni tocnost pol pa ne vem kaj je pri tem je treba se upostevat da nisem ravno kaksen top lokostrelec treba je pa tudi vedeti da je povprecna razdalja lovca z lokom od 15 do 25 m tako da sploh ni vprasanja o tocnosti seveda je treba vedeti da lok je ze sposoben samo najbolj je vazen kdo stoji za njim.Divjad ustreljena z lokom v vitalne dele ne pade cisto nic kasneje kot ce bi bila ustreljena z pusko sem videl ze veliko dolgih obrazov ko so videli strel z puscico pa marsi kdo je reku pa sej to se hitrej pade ko s pusko.
    Iz gledanja posnetkov se ne bos nic naucu to bi za lahko vedu,pa loh zraven studiras kolikor hoces jaz sem v praksi postrelil ze krepko cez 200 kosov tako da bom ze vedu kako zadeva deluje.
    Da bi lovcem kar pavsalno pustili loviti z lokom bi bila seveda neumnost seveda bi bilo potrebno opraviti lokostrelski izpit iz teorije in pa seveda tudi prakse in ko bi to naredel bi pac lahko lovil z lokom nekaj nas je v S loveniji ki ze imamo te izpite tako da je tudi to pokrito.
    Kar se pa tice tvoje zadnje izjave bi pa rekel takole ce bo slo Slovensko lovstvo v to smer kamor kaze sedaj bomo morali vsi kmalu drago placevati ce bomo hoteli loviti pol bova pa skupi v istem dreku pa bova pol vidla ce bos se takega mnenja,kar se tice pa tvoje karabinke bi pa reku samo to da si ti un k stojis za njo tako da le tako naprej.
    Pa tudi tebi dober pogled

  8. #38

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Doberman, na forumu imamo Mugota in ne Mungota . Lov z lokom je v slo. prepovedan in upam, da bo tako tudi ostalo.......za vedno!
    Najprej bi se opravicil Mugotu ker sem ga preimenovalv Mungota kar se tice pa tvoje izjave Detel bi pa rekel samo to da pluvas v lastno skledo ampak preden bos ti to ugotovil bo ze zdavnaj prepozno.

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Doberman, malo pravopisa, vejic in začetnic uporabljaj. Bo lažje brati.
    Sicer pa hvala za mnenje iz strani lokostrelcev.:icon_:

  10. #40
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Doberman, mi je všeč razmišljanje na kakšen način bi uporabljal lok za lov in seveda s kakšnim (pred)izobraževanjem bi zadeva potekala in v takem primeru res ne razumem, zakaj pa ne...

    Sicer ne paše pod temo a vseeno-
    Zr7: Tudi sam sem pisal še slabše kot doberman, ker si nisem prebral navodil foruma ampak, če si že tako dosleden si preberi kakšne objave, ki jih pišejo uporabniki v hrvaščini, pa tudi njih opozori, če so pravila naj bodo za vse enaka.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •